www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zelim da umrem
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 12, 2013 4:16 pm    Naslov poruke: Zelim da umrem Na vrh strane Na dno strane

Imam 20 godina, studiram pravni fakultet i veoma sam nezadovoljan svojim zivotom. Studiranje nikad nije bila moja volja, ja sam uvek zeleo da se bavim necim, sto nema veze sa studiranje. Nazalost, zelja i realnost nisu isto. To studiranje je meni nametnuto od strane moje majke, kojoj je ponos da joj sin ima zavrsen fakultet. Do sada sam polozio 5 ispita, sa ocenom 6, moja majka je tim zadovoljna, i ja sam zadovoljan, ali u globalu gledano ja nisam srecan. Moji roditelji od mene, ne traze ni prosek, ni da budem na budzetu vec samo da idem napred. Pokusavao sam da razgovaram sa majkom da ostavim fakultet, ali kad god sam to pokusavao uvek su izbijali svadje u kuci, koje su se zavrsile na taj nacin da se nista resilo nije. Voleo sam da budem privatnik, da imam svoju neku radnju, samo da ne studiram. Medjutim moja majka o tome ni da cuje. Moj otac je privatnik, ima firmu koja jedva radi, ali ipak nekako radi. Ja znam za sebe da sam lenj, ne bezim od toga, to je cinjenica, ne volim mnogo da radim, meni su uzor zene koje su se dobro udale nigde ne radi, i ja bih tako zeleo da zivim, ali ne mogu. Od kada sam poso na fakultet, moj zivot se naglo pogorsao, vise puta sam smisljavao nacine da se ubijem. Pomozite mi, sta da radim?

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 14, 2013 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prijatelju...ako se sad ubiješ, nikad nećeš saznati koliko je život divan i koliko toga daje. Dakako...uzima, ali sigurno ne ovako kako si ti sa svojih 20 godina počeo da doživljavaš i shvataš.Imaš vremena za sve, za ono što moraš, kao i za ono što ti želiš. Nađi snagu i volju, odbacujući pomalo prevelik uticaj majke na svoj život, ali na politički, ne na onaj grublji način...nije sve u ubistvu. Ima nešto i u životu. Laughing Uostalom...ako se ubiješ, kako ćeš nam javiti kako stoje stvari!? Shocked Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 16, 2013 5:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mora ni da javljam, brate moja majka je mnogo teska zena, ona ima neku svoju filozofiju sa kojom se bas ja ne slazem. Meni je u zivotu mnogo lepo i nesto sto mnogo cenim, to je kad covek ima porodicu, decu, ja ne verujem da cu ni to da imam. Ne znam sto, ali ja sam mnogo negativan, meni su sve crne misli, sve nesto negativno gledam na zivot. Ne znam mozda zivot i nije tako los, ali ja eto sve negativno gledam.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 16, 2013 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rijetko se ko od nas i inače slaže sa mišljenjima onih sa kojima živimo dok se školujemo (u mom slučaju, i puuuuno vremena kasnije Very Happy ), ali ... Bože moj...svakako ima dosta toga i u tebi, kako i sam priznaješ. Znaš kako kažu...lako je sa drugima, ali je najteže izaći na kraj sam sa sobom. To je teško i priznati, a vjeruj da je to jedna od onih težih istina sa kojima hodamo kroz život.
uzgred: je li te smijem zvati Mrgud? Wink To mi je bila prva asocijacija kada sam vidjela da si se javio. Very Happy
I ne zamjeri, samo želim da ti pravim društvo i drago mi je da si vratio post, kakav god da je, naš je. Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 16, 2013 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smem li da konstatujem da je loše to što se od starta nisi suprostavio željama roditelja i prvenstveno istakao svoje želje?
Sudbina je čudna, možda bi uspeo i kao privatnik, ali roditelji samo žele napredak za svoje dete i normalno je što su te "naterali" da upišeš fakultet. E, sad, ono što si ti mogao, jeste da se vodiš sopstvenim željama i upišeš nešto što te zanima. Pa nije svaki fakultet suvo štrebanje(što nažalost jeste pravni).
Vodim se sopstvenim primerom, jer je moja majka želela da nastavim sa arhitekturom, dok to mene uopšte nije privlačilo(iako mi je odlično išlo u srednjoj školi). Upisala sam srednju građevinsku, imala opomene(po prvi put u životu) i na kraju bila jedna od najboljih u generaciji.
Inače, ja sam želela da studiram matematiku i studiram je. Iako se mama u početku, takoreći, durila. Posle se pomirila sa tim i sva je cvetala zbog budžeta, desetki itd.

Tu si, gde si. Izguraj to do kraja. Ko te sprečava da posle radiš kao privatnik? Sem toga, po mom proračunu, ti ćeš sad na drugu godinu. To je tek početak. Ko zna šta te sve čeka na pravnom? Možda na kraju pronađeš svoje mesto među advokatima. Wink

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidi ja uopste nebi studirao. Jednostavno knjiga, ucenje me nikad privlacila nije, mrzim sve sto je vezano za visoko obrazovanje. Meni su uzor npr, seljaci ljudi, bilo poljoprivrednici, bilo neki sto rade neke poslove koje nemaju veze sa fakultetom. Ja imam svoje stavove neke, koji su mozda u neku ruku glupi, ali takvi su. Ja sebi ko advokata ne mogu da vidim, ima neke svoje principe, ja znam da advokat mora da zaradi, znam da ne garantuje uspeh u postupku, ali ja tako ne mogu da radim. Da uzmem coveku novac, a da on parnicu spor izgubi. Jednostavno ja sam takav. Ja bi voleo da radim negde u drzavnoj sluzbi, sa sto manje odgovornost i obaveza pa makar moja plata bila i najmanja. To sto ja idem na fakultet to je hir moje majke, jer ona radi u bolnici kao babica, ima tako koleginice koje imaju sinove/cerke na fakultet, doktore koji imaju takodje decu na fakultetu, pa kako onda moj sin da ne upise nista? Meni fakultet nije ponos uopste, ali iskreno! Ja vise puta napominjem, e sto nisam zensko pa da se udam dobro i celog zivota nista ne radim, samo da radjam decu. To moju majku nervira, ali neka to je njeno misljenje moje je drugacije. Kada sam se upisivao u srednju skolu 2008 godine, ja ni tada nisam znao sta je najbolje za mene, ali moja majka je htela ekonomsku skolu. Medjutim, jednog dana ja i moja majka smo gledali lokalnu televiziju, i bila jedna emisija i tu covek kaze da se otvara smer komercijalista pri trgovinsko ugostiteljskoj skoli. Majka moja kaze, e to je dobar smer za tebe tu ces da se upises, samo da polozis prijemni. Ja odradim prijemni, imam po 10 poena iz srpskog, po 10 iz matematike, i ne upadnem u komercijalistu, vec u ugostiteljskog tehnicara. A, na listi zelja sam stavio, prvo komercijalista, drugo turisticki tehnicar, kulinarski tehnicar, ugostiteljski tehnicar, opsti smer ekonomske skole u koji sam znao da necu moci da upadnem i jedan smer za zastitu zivotne sredine. Kada je majka saznala za ovaj smer da sam upao i majka i otac su bili razocarani. Majka je meni zabranila da pricam da sam tako upao, vec ljude koji me znaju da lazem da sam upao u turistickog tehnicara, a da cu se u septembru prebaciti u komercijalni smer. Ja sam naravno tako svima prica, cak i rodjenom ujaku i njegovoj zeni, samo su znali bake i deke da sam upao u ugostiteljskog tehnicara. Celog leta me je naziva po liku jednog glumca u seriji selo gori a baba se ceslja, nazivala me Dragojlo, Dragojlo. Doso septembra ja se prebacio u komercijaliste, bilo je majci i ocu po volji. Ovo sam vam ispricao da znate kakva je moja majka, koliko je ambiciozna cak i nerealno. Reko sam svima toga se ne stidim, vise od 6 ne mogu da dobijem iz nijednog predmeta.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djordje020 je napisao/la sledeće:
Ja vise puta napominjem, e sto nisam zensko pa da se udam dobro i celog zivota nista ne radim, samo da radjam decu.

To onda ne bi bio život, već robovanje. Zavisiš od nečije dobre volje i služiš kao sredstvo za rađanje. Da ne dođe do zabune - nemam ja ništa protiv takvog načina života, ali po mojim shvatanjima, u svakoj vezi, braku je potrebna određena doza samostalnosti, koju nećeš tako lako postići ako zavisiš od tuđe dobre volje. Ima i veza koje i na taj način odlično funkcionišu, ali, naglašavam, ja ne bih mogla tako.

Da se vratimo tvojoj priči... Ja i dalje ne krivim tvoje roditelje(niti imam pravo na to Smile ). No, ako si već hteo život poljoprivrednika, seljaka, privatnika za sebe(što uopšte nije loše, niti glupo, samo zahteva dosta truda i ulaganja) trebalo je da se za taj život i boriš. Ko bi te sprečio da odeš na selo? Ili da pokušaš na neki način da se osamostališ? Imaš 20 godina i neispunjene snove. Razumem da je verovatno i novac problem, jer ne može čovek tako lako da ode. Ali imaš opciju da radiš preko leta. Ako i to ne prolazi, onda je to, nažalost, "nezdrava" sredina. I ako tvojim roditeljima to sve sad prolazi, šta misliš šta će biti kasnije? Navika upravljanja tuđim životom. Nažalost. No, jesi li ti sin jedinac ili...?

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 1:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste ja sam sin jedinac, pa vidi nije lako ni to. Ja sam gradsko dete od malena, za mene bi zivot poljoprivrednika bio tezak. Mene majka i otac od malena cuvali, sve mi ugadjali, branili mi nemoj ovo, nemoj ono, nemoj da se nista mucis, a ono godine prolazile. Stroga je moja majka po nekim stvarima, danas fakultet nije garancija za lep zivot, da je sad vreme pre 30 godina, kada je prosto studiranje bilo gubljenje vremena, mogo si da se zaposlis gde si hteo, sa bilo kojom skolom. Danas je skroz drugacije, danas je mnogo tesko naci poso.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad sam zbunjena.
Suština je da nećeš da učiš, teško bi podneo život van grada, a voleo bi da budeš privatnik. Zaključak je da hoćeš pare, a nećeš previše da se trudiš. Very Happy
Pođemo od činjenice da je ovo Srbija, što dalje implicira da lagodan život bez puno truda možeš da imaš u politici ili mafiji. Sve drugo ne pije vodu. Very Happy Bar ne u tolikoj meri.

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa privatnik ne mora da zivi na selu, da bi bio privatnik, to moze neko ko zivi u gradu da radi. Ne mora poljoprivreda, voleo bih da drzim radnju npr. prodajem plastiku, ili piljaru, evo koliko ljudi sa piljarom imaju pazar dnevno, razbijaju se od para i posla, a nemaju fakultet. Pare su vrednije nego diploma faksa, veruj mi. Ja znam ljude koje imaju neku radnju, zanat neki, imaju dosta para, a nemaju fakultet. Medjutim ne mozes moje u to da ubedis. Pa na kraju krajeva bio bi i domar, i cistac to nije sramota, ali da li u tome mozes da ubedis moju majku? Ne.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok je sve to, ali pre nego što započneš ikakav posao, potrebni su ti planovi. Kako ćeš voditi sve to, na koji način ćeš se reklamirati, kako ćeš voditi papire...?
To sve deluje lako, ali nije baš tako. Potrebna su ulaganja u nešto za šta nisi siguran da će se na kraju isplatiti. Možda to može da bude rupa bez dna, a možda ti se vrati dvostruko. I tu ti je potreban ogroman trud i rad. No, dobro.
Tvoji roditelji su dobro isplanirali tvoj život. Što je loše.
Imaš odrešene ruke po pitanju novca. Ne moraš na budžet, ne moraš da imaš dobre ocene... Što je meni, lično, opet loše, jer iskrivljuju sliku realnosti. Neće uvek teći med i mleko.
Ali ako ti je i to dato, pa ti, brate, uživaj. Očigledno, oni samo žele da stvore akademskog građanina. A pošto si ti već na sve to pristao, sad izguraj do kraja. Izgubićeš par godina na nešto što ne voliš, ali gledaj na to sa vedrije strane - tu su izlasci, društvo, devojke... Dozvolio si im da ti upravljaju životom, oni te za to nagrađuju novcem(ponavljam - potpuno nezdrava sredina) i to je to. Možeš da se pomiriš sa tim, da živiš ugodno, završiš to što si počeo, osamostališ se i razviješ svoj biznis.
A možeš i da digneš ustanak, odeš od kuće i započneš neki drugi život(tipično američki i neostvarivo kod nas, no čast izuzecima), ali koliko će ti to dobra doneti, proceni sam.

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Djordje020
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jul 2013
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 17, 2013 5:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma sto bre nezdrava sredina? Pa ja ne mogu vise od 6, nema loso u tome. Pa veruj mi, da traze od mene da imam neki prosek, skocio bih sa terase stana u kome zivim. To bi bio definitivan kraj. Ja sam jedinac, al bi voleo da jos vise imam, evo pricam sa drugarima, kada bi dobio neko nasledstvo ogromno, ja bi sve to ulozio u stanove i izdavao i od toga ziveo. Pa meni i mojim potomcima skola u tom slucaju moze sluziti kao igracka. Da li imas komentar na ono sto je moja majka pre 5 godine radila, da je svima pricala kako sam upisao turisticki tehnicar, a ne ugostiteljski, jer je bilo sramota da kaze da joj sin konobar??
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zelim da umrem Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon