www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Solarna Energija
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 05, 2008 4:51 am    Naslov poruke: Solarna Energija Na vrh strane Na dno strane

Interesuje me, da li iko od vas koristi ili zna nekoga ko koristi solarnu energiju?

Šta mislite, da li se isplati instalirati?

Šta treba paziti pri kupovini?



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 05, 2008 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne koristim ali znam tipa koji koristi i razumije se u to.
Ne bih ulazio u to koliko je isplativo ali mogu da se raspitam na sta treba obratiti paznju kod kupovine i instalacije pa da javim

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 07, 2008 8:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajd, ako ti nije mrsko.

Hvala.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitao sam tipa i saznao sljedece :

- postoje starije i novije ugradne ploce za solarnu energiju

- kod starijih treba paziti na debljinu premaza (tamne boje,sluzi za upijanje energije),kao i na povecano upijanje solarne energije uz smanjenu emisiju refleksije (odbijanje i lose prelamanje svjetlosti pod uglom koje moze dovesti do paljenja zapaljive materijale ili tekucine)

- prostor pod solarnom energijom ne bi trebao da sadrzi uskladistene zapaljive materije i moralo bi da se pazi na ugao preloma svjetlosti tokom ugradnje + na optimalni polozaj ugradbenih elemenata,kao kad se stavlja crijep na krov kuce

- noviji sistemi ugradnje i novija oprema su nesto skuplji ali prakticniji jer su se pokazali boljim,a od brendova mi je preporucio SOLUX (ne znam ciji je brend ali valjda proizvode sve vezano za to)

Nadam se da sam bar malo pomogao,pozdrav

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 1:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti puno!
Eto neke stvari nisam ni znao, a ovi sto prodavaju tj. reklamiraju, neke stvari (dosta tih) ne kazu niti spominju.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 10:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i ja razmisljam koliko je to isplativo...ali uopste ni ne znam da li to iko radi u Crnoj Gori...
Jeste da ima dosta suncanih dana...takoreci preko citave godine je toplo na primorju...
pa se i ja pitam...struja em sve vise poskupljuje,em prave sve cesce restrikcije i sam sistem je nestabilan...i da li se uopste isplati uloziti
sredstva u solarni sistem ???
 
president
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 07 Maj 2004
Poruke: 64

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 08, 2008 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najisplativije ti je solarni sistem za grejanje vode!!

_________________
Moj posao
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 11, 2008 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ali gdje to nabaviti ???
konkretno mislim da u Crnoj Gori ne postoji niti razmisljanje o tome a ne bilko kakva prodaja !
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2008 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imas u srbiji, ovde su ti neke informacije, mozda ti posluze. Wink
http://www.soleco.co.yu/srpski/proizvodi.html

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 16, 2008 3:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razmisljao sam se i raspitivao i za sada sam odustao.
Kada se preracunam ne isplati se nikako. jedino ako ce sistem da radi 70 godina i ja da zivim jos toliko onda se isplati. Very Happy

Godisnje struju placam oko $1,000.00.
Da instaliram solarno, od drzave za panele se moze izvuci DO $8,000.00, moze biti $10.00, moze biti $1,000...
Niko ne spominje ruke, pa onda onaj transformator kako li se tacno zove ne znam ni ja sam, gde tu tvoju solarnu struju prebacuje u kucu i ako imas viska da vraca na banderu tj. vraca ti sat unazad, pa ekstra stvari za bojler, i dr. stvari.
Ma izadje me $30.000 ako ne i vise. (ovo je ono brzinski na pamet izracunato) Very Happy

Pa za tih 30 kila mogu placati normalnu struju bez ikakvog odrzavanje sledecih 30 godina.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 10, 2008 2:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ja sam ovih dana naisao na prvu prodavnicu u Crnoj Gori koja je nedavno otvorena...
Usao sam i ljubazno su mi objasnili (u Eurima) da recimo domacinstvo koje trosi 60 Eura mjesecno struje izadje ga oko 6-7000 ..racunajuci po njihovom kako rekose da se tada poveca potrosnja (navodno zato sto je besplatno) trebalo bi izdvojiti oko 8000 eura... Garantni rok na panele je 15 godina a na alumulator 20...
e sad... stvar je u tome sto se i ne mora odmah uloziti svih 8000...pocetno ulaganje bi bilo 1600 (kako mi rekose) sa cime dobijaju struju recimo 5 sijalica,frizider,TV,dvd i neki dodatni uredjaj tipa radio ili dvd player.Kasnije se taj sistem moze nadogradjvati dodavanjem panela...tj povecanjem sistema za prikupljanje struje...
nisam bas siguran,ali po ovoj prici koju sam dobio od prodavacice... izgleda mi dosta atraktivno sudeci na stanje u CG a bogami i u regionu,sumnjam da nece biti poskupljenja,tako da debelo razmisljam kad da se popnem na krov od kuce i pogledam ima li mjesta za postavljanje toliko panela na toj strani gdje sunce najvise grije Very Happy
 
Neb_Mes_Ur_Mau
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 14 Jan 2009
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:


Pa za tih 30 kila mogu placati normalnu struju bez ikakvog odrzavanje sledecih 30 godina.

Zaboravljas dve stvari, ako je bude bilo ili/i ako bude cena ako danas...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Solarna Energija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon