www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ćuretina
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 04, 2013 2:13 am    Naslov poruke: Ćuretina Na vrh strane Na dno strane

Rolovana ćuretina u mleku



Sastojci:

1 kg ćurećeg belog mesa u komadu

150 g tankih listova šunke

500 g gotovih njoka

8 dl mleka

2 dl neutralne pavlake

1 kašika gustina

300 g šampinjona

mešavina začina, kari


Način pripreme:

1. Ćureće belo meso zarezati po sredini, a zatim pažljivo otvoriti i svaki kraj još jednom zaseći kako bi se dobila pravougaona šnicla.

2. Šniclu preko najlon kese istanjiti tučkom za meso, začiniti po ukusu i posuti sa malo karija.

3. Istanjenu šniclu prekriti listovima šunke pa urolovati i uvezati kuhinjskim koncem.

4. U odgovarajućoj dubljoj šerpi otopiti puter i ulje. Potom dodati rolovanu piletinu i propržiti na visokoj temperature sa svih strana da porumeni. Smanjiti temperature i nastaviti sa dinstanjem uz povremeno dolivanje mleka po potrebi.

5. Kada je ćuretina napola dinstana, dodati neutralnu pavlaku i šampinjone isečene na četvrtine pa dinstati dok meso ne omekša.

6. Pred kraj dodati razmućen gustin sa malo vode, začine po ukusu i kuvati dok se ne dobije željena gustina.

7. Njoke obariti u slanoj void sa nekoliko kapi ulja, a zatim ih procediti od suvišne tečnostii poslužiti kao prilog uz gotovo jelo.


Prijatno!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 05, 2013 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

3 divna jela sa ćurećim mesom

Ćureće meso je jedno od najzdravijih, pa vam predlažemo tri potpuno različita recepta kako možete da pripremite ovo meso.



Tortilje sa ćuretinom

Potrebno je

2 lista zelene salate,

šaka rukole,

200 g ć]ureće šunke,

8 listova sira,

1 paradajz,

1 jaje,

3 kašike soka od limuna,

1 čen belog luka,

2 kašike maslinovog ulja,

suvi biljni začin,

kašika parmezana, 4 tortilje




Priprema

Salatu i rukolu operite, dobro osušite, pa ih iseckajte na rezance i rasporedite na tortilje. Preko salate poređajte po četvrtinu listova ćureće šunke, a preko njih po dva lista sira. Jaje tvrdo skuvajte i, kada se ohladi, narendajte ga krupno u činiju.

Paradajz isecite na kocke, beli luk sitno iseckajte i pomešajte sve s rendanim jajetom. Dodajte ulje, suvi biljni začin, sok od limuna i parmezan, pa sve dobro izmešajte. Masu rasporedite preko listova sira i čvrsto zavijte svaku tortilju.


Boranija sa ćuretinom





Potrebno je

30 ml ulja od grožđanih koštica, 140 g crnog luka, 500 g boranije, 350 g ćurećeg belog mesa, 70 ml soka od paradajza bez dodatka šećera, so, začini po ukusu


Priprema

Sitno seckani luk izdinstajte na ulju, dolivajući vodu. Dodajte belo meso isečeno na kockice i dinstajte oko 15 minuta. Dodajte boraniju isečenu na komade od oko četiri-pet centimetara.

Dospite 350 ml vode i kuvajte na tihoj vatri još oko pola sata. Na kraju dodajte sok od paradajza, so i začine po ukusu.


Musaka od karfiola i ćuretine





Potrebno je

1 kg karfiola, 300 g mlevenog ćurećeg mesa, 2 glavice crnog luka, 150 g belog punomasnog sira, so, biber, suvi biljni začin, 3 jajeta, 200 ml kisele pavlake, malo prezli, ulje



Priprema

Na ulju popržite luk isečen na kockice, pa dodajte mleveno meso i kratko dinstajte na tišoj vatri. Začinite solju, biberom i suvim biljnim začinom, pa podlijte s malo vode.

Karfiol podelite na manje cvetove i obarite ih u vodi kojoj ste dodali kašiku mleka. Ocedite karfiol, pa u podmazan i prezlama obilno posut pleh ređajte naizmenično red karfiola, red dinstanog mesa i red rendanog sira. Završite karfiolom i prelijte mešavinom pavlake i jaja.

Pospite prezlama i pecite pola sata na 220 stepeni. Poslužite uz salatu od kupusa.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 23, 2013 4:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ćuretina u sosu od krastavaca



* * * Sastojci:* * *

800 gr. ćurećeg belog mesa

2 kašike gustina

3 dl neutralne pavlake

120 gr. kiselih krastavaca

100 gr. mesnate slanine

1 kašika senfa

2 dl juneće supe

mešavina začina

250 gr. pirinča

4 kašike ulja

šafran, so



* * * Priprema:* * *


1. Mesnatu slaninu iseći na štapiće, a kisele krastavce izrendati na krupno rende.

2. Ćureće belo meso premazati senfom i propržiti na vrelom ulju da porumeni. Potom ga izvaditi, ostaviti da se prohladi i iseći na tanje šnicle.

3. Na masnoći od pečenja propržiti slaninu, pa dodati neutralnu pavlaku, mešavinu juneće supe, gustin i začine po ukusu. Sve zajedno kratko prokuvati da se dobije željena gustina.

Zatim vratiti ćuretinu, dodati rendane kisele krastavce i nastaviti sa dinstanjem dok meso ne omekša.

* * * Pirinač obariti u slanoj vodi sa malo šafrana, ocediti ga od suvišne tečnosti i poslužiti kao prilog uz gotovo jelo.* * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~ -> Ćuretina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon