www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Abortus - da ili ne ???
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  

Abortus?
DA
30%
 30%  [ 3 ]
NE
70%
 70%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 10

Autor Poruka
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a jel bi ti kikiriki mogla u sebi da nosis dete koje je plod silovanja?ili recimo da znas da je toliko bolesno dete da ako se rodi imace najgori zivot na svetu?ili da ces ti da umres od komplikacija ako se to dete rodi? Sta bi tad odlucila?

 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 6:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam za to da svako ima pravo da bira...zakonski je dozvoljeno vrsiti abortus u toku prvog tromesecja i za to vreme zena moze odluciti da li ce roditi ili ne...ne mesam se u tudje izbore, ne dajem sebi za pravo da ih nazivam bolesnima ili pogresnima jer zaboga, ko sam pa ja da sudim o tudjim delima? ko meni, ili bilo kome, daje za pravo da naziva zenu koja zeli da izvrsi abortus bolesnom ili poremecenom osobom? slazem se da covek mora snositi odgovornost za svoje postupke, ali nekada je zaista bolje ne roditi dete nego ga doneti na svet i ne biti mu dobar roditelj...ako vec znas da nisi u stanju da se detetu posvetis onoliko koliko bi trebalo, ako znas da nisi za to da budes roditelj, onda imas mogucnost da prekines trudnocu...pricati o tome kako hiljade ljudi nisu u mogucnosti da budu roditelji, a zena koja zeli da izvrsi abortus odbacuje tu sansu je po meni nevalidan argument...njena je sansa...njeno je da li ce je iskoristiti ili ne...ja prva imam zdravstvenih problema i najverovatnije necu tako lako mocu biti majka (ako ikada i budem to mogla biti), ali da osudjujem nekoga zato sto to ne zeli da bude??? pa ne pada mi na pamet...mogu da se privatno slazem ili ne slazem sa tudjim postupcima koliko god ja to hocu, ali nemam pravo da osudjujem druge...nemam ga i sebi ga nikad necu ni dati

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
mala_plava_18
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 292

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 12:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi od situacije.Primjerice ukoliko je osoba silovana,ne bih je krivila da u tom slucaju napravi abortus.Isto tako,ukoliko trudnoca moze uzrokovati opasnost po pitanju zivota majke.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aleksice, u mojim prethodnim postovima na ovu temu, rekla sam svoje misljenje i o tim i takvim okolnostima. Naravno, to je neka druga prica.


nastasenjka je napisao/la sledeće:
ja sam za to da svako ima pravo da bira...zakonski je dozvoljeno vrsiti abortus u toku prvog tromesecja i za to vreme zena moze odluciti da li ce roditi ili ne...ne mesam se u tudje izbore, ne dajem sebi za pravo da ih nazivam bolesnima ili pogresnima jer zaboga, ko sam pa ja da sudim o tudjim delima? ko meni, ili bilo kome, daje za pravo da naziva zenu koja zeli da izvrsi abortus bolesnom ili poremecenom osobom? slazem se da covek mora snositi odgovornost za svoje postupke, ali nekada je zaista bolje ne roditi dete nego ga doneti na svet i ne biti mu dobar roditelj...ako vec znas da nisi u stanju da se detetu posvetis onoliko koliko bi trebalo, ako znas da nisi za to da budes roditelj, onda imas mogucnost da prekines trudnocu...pricati o tome kako hiljade ljudi nisu u mogucnosti da budu roditelji, a zena koja zeli da izvrsi abortus odbacuje tu sansu je po meni nevalidan argument...njena je sansa...njeno je da li ce je iskoristiti ili ne...ja prva imam zdravstvenih problema i najverovatnije necu tako lako mocu biti majka (ako ikada i budem to mogla biti), ali da osudjujem nekoga zato sto to ne zeli da bude??? pa ne pada mi na pamet...mogu da se privatno slazem ili ne slazem sa tudjim postupcima koliko god ja to hocu, ali nemam pravo da osudjujem druge...nemam ga i sebi ga nikad necu ni dati




A to,da li neko treba da "osudjuje" (kako se ova rec koristi nekada bezrazlozno, Boze moj Rolling Eyes ) neko zlodelo (ubistvo, silovanje, zlostavljanje...) je vec diskusija za neku drugu temu. Stav "pa neka svako radi sta hoce, neka siluje, ubija, pljacka.." sta ja imam sa tim, svako ima pravo da radi sta hoce-opet neka druga tema.
Ovo (vidim da ima ljudi koji to nisu primetili) je samo jedan FORUM, mesto gde ljudi razmenjuju misljenja, stavove, poglede. NE, nije sudnica (koliko ja znam, a mislim da znam), niti mesto gde se ljudi osudjuju, gde se sprovodi zakon i gde se ljudi kaznjavaju u skladu sa zakonom. Svasta! Postalo je opste prihvaceno ponavljanje nekih termina, toliko da ljudi olako koriste neke izraze, nemajuci veze da li je mesto primereno za te izraze, ili ne. Ali, neko je to nekom, negde rekao, pa daj i ja da ponovim. To tako treba! Rolling Eyes
Ovo je mesto gde ljudi iznose svoje stavove, slazu se sa nekim drugim stavovima, sablaznjavaju nad nekim drugim...... Pa kako se ti sablaznjavas nastasenjka nad stavovima u kojima neki mi nenormalni "osudjujemo" ubistvo i kasapljenje svoje bebe, tako mi isto imamo pravo, da se sablaznjavamo nad tim kasapljenjem i nad onima koji mogu da urade tako nesto. U tom svetu, u kom zivimo, normalno je tako nesto, sta vise, NORMALNO je "osuditi" one koji se ne slazu sa ubistvom ijednog zivog bica! Normalno je dati pravo nekoj tamo, koja je odlucila da rasiri noge, pre nego se raspita o bilo cemu, da ISECE, deo po deo, jednom zivom bicu, kome srce kuca u trenutku kasapljenja. A nije normalno usprotiviti se tome i reci svoje misljenje. Bez smrtne kazne, bez suda i osuda!!! Jos jednom-svasta! Shocked
Imala sam zivo bice u sebi. Najranije kad se trudnoca obicno "spozna" (a to je 29. dan ciklusa, sto se desava u manje od 25% slucajeva, da zena prvo ima tako redovan ciklus, a kamoli da trudnoce bude svesna i ide na proveru posle jednog dana kasnjenja ciklusa), bila sam na ultra zvuku. Videla to srce koje kucka! I da, po mom misljenju, pa ma koliko se ti ne slagala sa njim, ili ga "osudjivala", normalna osoba, koja ima zdrav razum i koja nema nagon da ubije-NE MOZE da uradi to! Prosto i jednostavno! I to je moje misljenje! Pa neka sam ja ne znam kakva, zbog tog sto se sablaznjavam i ne odobravam masakar, ubistvo, kasapljenje! Prosto sam srecna dok se razlikujem od onih koji sve to odobravaju i koji su u stanju da tako nesto ucine ili hladnokrvno gledaju, jer ih se zaboga ne tice!
Ako cemo o argumentima-dajte vi jedan za! Ako je to taj, koji vi vazda ponavljate (i jedini koji postoji): to je zakonski i to je ljudsko pravo (drugim recima, zenama je dato pravo, PONAVLJAM, da na najbrutalniji nacin, deo po deo, odstrane bice, koje se u njihovom trbuhu naslo iskljucivo i samo njihovom greskom)-onda svaka cast! Zapitajte se malo nad tim argumentom!
Samo, volela bih da vidim zenu, koja je zbog svoje obesti ubila tako jedno dete, da li ce imati obraza, da svom drugom detetu, koje je (ne znam kako) odlucila da rodi, objasni i pokaze u slikama (a ima ih, vrlo verodostojnih) sta je ona uradila njegovom/njenom bratu ili sestri! Sto da ne?! To je normalna stvar!
Ima jedna stara: sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje! Mame u zivotinjskom svetu, sa svim zivotinjskim instiktima koje imaju, ne parcaju svoju decu! Vec ih cuvaju, po cenu zivota! A ljudske "majke" kasape! I drustvo im aplaudira zbog toga! Uzas!!! Meni je to uzas! Pa ko hoce da "osudjuje"-samo napred! Neka sam ja ludak svoje vrste, ali meni je tako nesto bolesno! Iskasapiti ne mogu nikoga, daleko bilo, a pogotovo ne rodjeno dete! ako me to cini nenormalnom-super. Nisi ni svesna, koliko me takva "osuda" cini srecnom! i ponosnom. Wink

Uostalom-normalno je ubiti, a nije normalno dati dete na usvajanje?! Pruziti sansu tom detetu da ZIVI i bude srecno?! To je po tebi strasno i za osudu?! Pruziti nekome mogucnost da dozivi cari roditeljstva i tom detetu pruzi dom, kakav bioloska majka nije bila u stanju da mu pruzi?! E, pa po mom misljenju, to je na svu prethodnu pricu, jos i teska samozivost i sebicnost! Lakse je ubiti, nego pruziti sansu i bebi i jednoj porodici da budu srecni?! Svasta!

mala_plava_18 je napisao/la sledeće:
Isto tako,ukoliko trudnoca moze uzrokovati opasnost po pitanju zivota majke.

Pa ja ne znam, ko normalan bi osudio u toj situaciji?! Ja pricam ovde o ovima, koji su nespremni za roditeljstvo, ali su spremni za ubistvo! Kojima je zakon dao pravo da ubiju, jer nisu spremni da rode, a spremni su na zverstvo. Strasno, ali strasno kome Bog daje mogucnost da u sebi zacne zivot! Sad

_________________


 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn,

Sad se iz tvog posta mogu otvoriti jos njih 100, ali recimo ti bi dala svoje dete na usvanje? Dala ga na milost ili nemilost nekim ljudima, koji ko zna dal ce da ga stave u jednu normalnu porodicu, ili ce da ga tuku, muce ili tako to...Ne kazem ja da se iz ovog razloga treba dete ubiti. Nemas pojma koliko sam ja protiv abortusa...Nikad ni ja ne bi ubila svoje dete, ma nema sanse...Moja mama je imala jedan spontani davno jos pre nego sto sam se ja rodila, gde joj je plod bukvalno sam izasao kad je isla u wc. Nikad ne bi ubila...Ne mogu da shvatim da pored toliko preparata i sr*nja, da oprostis, da ne dodje do trudnoce, svako malo neko ostane trudan...jbt jesu li culi za kondom? pilule...Ja licno mislim ako nisi zreo za dete nisi ni za seks...



[Edit by nastasenjka: nije na odmet malo pripaziti na recnik Wink
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Draga moja, upravo tako: Ja licno mislim ako nisi zreo za dete nisi ni za seks...
Zrelost nije otvoriti noge. To ne znaci "spreman sam na seks"!
Ali, ne daj Boze, da ikada moram da dodjem u tu situaciju da biram: abortus ili da dam dete na usvajanje! Naravno, ali bez i trunke razmisljanja-usvajanje. Prvo: uvek, ali uvek je skoro 30% vise porodica koje su se prijavile za usvajanje, nego dece koja treba da se usvoje (npr. u Srbiji je 2006 taj odnos bio: preko 9000 porodica i 6000 dece za usvajanje). Ta deca odu u dobre ruke, u 95% slucajeva. I u tih 5%, ta deca ne mogu da budu zlostavljana, jer su provere jaaaaaaako ceste i stroge, nisi ni svesna koliko. Cini mi se, iz primera porodica koje su usvojila, a koje ja licno poznajem, cesce i rigoroznije, nego sto bi mozda trebalo.
A sto se tice zrelosti, odlucnosti i znanja-bezveze je i pricati. Ko je odlucan da izricito ne zeli dete, itekako moze da se zastiti od nezeljene trudnoce. I te kako! Ali ne. Njima je draze cak i da uzivaju 10 sekundi duze, nego li da paze. Imam skoro 10 godina redovan seksualni zivot. Garantujem da nezeljena trudnoca nema sanse da se desi, ako stvarno pazis. Ali, nekima je lakse ubiti (i to na najzverskiji nacin) sopstveno dete, nego li staviti kondom i pored toga, izvaditi na vreme! Twisted Evil Rolling Eyes

_________________


 
vahid_ze
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 28 Feb 2007
Poruke: 23
Mesto: zenica

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tu se protivim jer tako zaprova unistavamo zivot nekog djeteta zapravo igramo se sa bogom tako

_________________
trazi curu
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Aleksice, u mojim prethodnim postovima na ovu temu, rekla sam svoje misljenje i o tim i takvim okolnostima. Naravno, to je neka druga prica.


nastasenjka je napisao/la sledeće:
ja sam za to da svako ima pravo da bira...zakonski je dozvoljeno vrsiti abortus u toku prvog tromesecja i za to vreme zena moze odluciti da li ce roditi ili ne...ne mesam se u tudje izbore, ne dajem sebi za pravo da ih nazivam bolesnima ili pogresnima jer zaboga, ko sam pa ja da sudim o tudjim delima? ko meni, ili bilo kome, daje za pravo da naziva zenu koja zeli da izvrsi abortus bolesnom ili poremecenom osobom? slazem se da covek mora snositi odgovornost za svoje postupke, ali nekada je zaista bolje ne roditi dete nego ga doneti na svet i ne biti mu dobar roditelj...ako vec znas da nisi u stanju da se detetu posvetis onoliko koliko bi trebalo, ako znas da nisi za to da budes roditelj, onda imas mogucnost da prekines trudnocu...pricati o tome kako hiljade ljudi nisu u mogucnosti da budu roditelji, a zena koja zeli da izvrsi abortus odbacuje tu sansu je po meni nevalidan argument...njena je sansa...njeno je da li ce je iskoristiti ili ne...ja prva imam zdravstvenih problema i najverovatnije necu tako lako mocu biti majka (ako ikada i budem to mogla biti), ali da osudjujem nekoga zato sto to ne zeli da bude??? pa ne pada mi na pamet...mogu da se privatno slazem ili ne slazem sa tudjim postupcima koliko god ja to hocu, ali nemam pravo da osudjujem druge...nemam ga i sebi ga nikad necu ni dati




A to,da li neko treba da "osudjuje" (kako se ova rec koristi nekada bezrazlozno, Boze moj Rolling Eyes ) neko zlodelo (ubistvo, silovanje, zlostavljanje...) je vec diskusija za neku drugu temu. Stav "pa neka svako radi sta hoce, neka siluje, ubija, pljacka.." sta ja imam sa tim, svako ima pravo da radi sta hoce-opet neka druga tema.
Ovo (vidim da ima ljudi koji to nisu primetili) je samo jedan FORUM, mesto gde ljudi razmenjuju misljenja, stavove, poglede. NE, nije sudnica (koliko ja znam, a mislim da znam), niti mesto gde se ljudi osudjuju, gde se sprovodi zakon i gde se ljudi kaznjavaju u skladu sa zakonom. Svasta! Postalo je opste prihvaceno ponavljanje nekih termina, toliko da ljudi olako koriste neke izraze, nemajuci veze da li je mesto primereno za te izraze, ili ne. Ali, neko je to nekom, negde rekao, pa daj i ja da ponovim. To tako treba! Rolling Eyes
Ovo je mesto gde ljudi iznose svoje stavove, slazu se sa nekim drugim stavovima, sablaznjavaju nad nekim drugim...... Pa kako se ti sablaznjavas nastasenjka nad stavovima u kojima neki mi nenormalni "osudjujemo" ubistvo i kasapljenje svoje bebe, tako mi isto imamo pravo, da se sablaznjavamo nad tim kasapljenjem i nad onima koji mogu da urade tako nesto. U tom svetu, u kom zivimo, normalno je tako nesto, sta vise, NORMALNO je "osuditi" one koji se ne slazu sa ubistvom ijednog zivog bica! Normalno je dati pravo nekoj tamo, koja je odlucila da rasiri noge, pre nego se raspita o bilo cemu, da ISECE, deo po deo, jednom zivom bicu, kome srce kuca u trenutku kasapljenja. A nije normalno usprotiviti se tome i reci svoje misljenje. Bez smrtne kazne, bez suda i osuda!!! Jos jednom-svasta! Shocked
Imala sam zivo bice u sebi. Najranije kad se trudnoca obicno "spozna" (a to je 29. dan ciklusa, sto se desava u manje od 25% slucajeva, da zena prvo ima tako redovan ciklus, a kamoli da trudnoce bude svesna i ide na proveru posle jednog dana kasnjenja ciklusa), bila sam na ultra zvuku. Videla to srce koje kucka! I da, po mom misljenju, pa ma koliko se ti ne slagala sa njim, ili ga "osudjivala", normalna osoba, koja ima zdrav razum i koja nema nagon da ubije-NE MOZE da uradi to! Prosto i jednostavno! I to je moje misljenje! Pa neka sam ja ne znam kakva, zbog tog sto se sablaznjavam i ne odobravam masakar, ubistvo, kasapljenje! Prosto sam srecna dok se razlikujem od onih koji sve to odobravaju i koji su u stanju da tako nesto ucine ili hladnokrvno gledaju, jer ih se zaboga ne tice!
Ako cemo o argumentima-dajte vi jedan za! Ako je to taj, koji vi vazda ponavljate (i jedini koji postoji): to je zakonski i to je ljudsko pravo (drugim recima, zenama je dato pravo, PONAVLJAM, da na najbrutalniji nacin, deo po deo, odstrane bice, koje se u njihovom trbuhu naslo iskljucivo i samo njihovom greskom)-onda svaka cast! Zapitajte se malo nad tim argumentom!
Samo, volela bih da vidim zenu, koja je zbog svoje obesti ubila tako jedno dete, da li ce imati obraza, da svom drugom detetu, koje je (ne znam kako) odlucila da rodi, objasni i pokaze u slikama (a ima ih, vrlo verodostojnih) sta je ona uradila njegovom/njenom bratu ili sestri! Sto da ne?! To je normalna stvar!
Ima jedna stara: sto vise upoznajem ljude, sve vise volim zivotinje! Mame u zivotinjskom svetu, sa svim zivotinjskim instiktima koje imaju, ne parcaju svoju decu! Vec ih cuvaju, po cenu zivota! A ljudske "majke" kasape! I drustvo im aplaudira zbog toga! Uzas!!! Meni je to uzas! Pa ko hoce da "osudjuje"-samo napred! Neka sam ja ludak svoje vrste, ali meni je tako nesto bolesno! Iskasapiti ne mogu nikoga, daleko bilo, a pogotovo ne rodjeno dete! ako me to cini nenormalnom-super. Nisi ni svesna, koliko me takva "osuda" cini srecnom! i ponosnom. Wink

Uostalom-normalno je ubiti, a nije normalno dati dete na usvajanje?! Pruziti sansu tom detetu da ZIVI i bude srecno?! To je po tebi strasno i za osudu?! Pruziti nekome mogucnost da dozivi cari roditeljstva i tom detetu pruzi dom, kakav bioloska majka nije bila u stanju da mu pruzi?! E, pa po mom misljenju, to je na svu prethodnu pricu, jos i teska samozivost i sebicnost! Lakse je ubiti, nego pruziti sansu i bebi i jednoj porodici da budu srecni?! Svasta!

mala_plava_18 je napisao/la sledeće:
Isto tako,ukoliko trudnoca moze uzrokovati opasnost po pitanju zivota majke.

Pa ja ne znam, ko normalan bi osudio u toj situaciji?! Ja pricam ovde o ovima, koji su nespremni za roditeljstvo, ali su spremni za ubistvo! Kojima je zakon dao pravo da ubiju, jer nisu spremni da rode, a spremni su na zverstvo. Strasno, ali strasno kome Bog daje mogucnost da u sebi zacne zivot! Sad


Koliko ja vidim ovde, nastasenjka je samo dala svoje misljenje da ona SEBI ne daje i nebi dala za pravo da osudi nekoga... Ne znam zasto ovakva reakcija na taj post?

U ostalom, svako ima svoje misljenje na tu temu i to je tacno da ovde moze i TREBA da se diskutuje o tome, ali po nekad imam utisak kao da neko pokusava da nadmetne svoje misljenje drugima pa ako se ne slaze sa svojim misljenjem onda nastanu ovako malo provokativni postovi.

A sto se tice zivotinja i njihovog instinkta, na to samo mogu dodati da i zivotinje "odbacuju" najslabije mladunce i jednosatvno ga puste da lipse gladno jer mu ne daju da doji i trosi mleko jacim malduncicima. To je u neku ruku i gore nego abortus, dodje mu kao da zena rodi bebu i baci je u kantu za smece (sto se takodje desava u realnom zivotu na zalost). Wink

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samovoljni abortus je isto kao ubistvo!

Nikad
 
dragoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Okt 2006
Poruke: 74

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, ne i ne! Abortus je ubistvo!
Ne daj Boze ako je plod ostecen, ako dijete ne bi bilo zdravo ili nesto slicno, tada opravdavam abortus. U neku ruku mogu da shvatim i prekid trudnoce nastale usled silovanja (mada beba nije nista kriva, ali...) Ali, abortus odrasle djevojke... ne podrzavam!
 
nina81
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 42

Datum registracije: 15 Jun 2005
Poruke: 1051
Mesto: tamo gde je on!!!!

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da svaka devojka ima pravo da odluci sama....imamo drugaricu koja ima 22 godine i ocekuje trecu bebu ...pa Boze moj ako moze neka jih ima ....ali nisam nikako za abortus....bar ja nebi to nikada .....

_________________
Ko si zapravo ti?Sudbina ili ljepi hir,san koji se odsanja ili sjena sto proganja?Ko si ti?Dali si ti nesto sto boli ili neko ko iskreno zna da voli..........................!sudbina ili hir
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam za pobacaj,valjda sam tako odgojena. za mene je to ubojstvo
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Abortus - da ili ne ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  sledeća
Strana 25 od 27

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon