www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Riba i morski plodovi
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 06, 2013 3:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Losos u kremastom sosu

Losos je jedna od najzdravijih riba. Bogat proteinima i veoma zdravim omega-3 masnim kiselinama, ovaj ukusni ulov ne samo da će smanjiti rizik od srčanih oboljenja, već i od Alchajmerove bolesti i demencije, a takođe popravlja raspoloženje. Pored toga što je odlična hrana za mozak, priprema se veoma lako i na mnogo različitih načina.



Sastojci

4 fileta lososa, svaki da ima oko 200 g

1 kašika maslinovog ulja

1 čen belog luka

50 ml soka od limuna

2 kašike seckane sveže mirođije

1 kašičica mlevenog bibera

250 ml milerama

so po ukusu



Priprema

Zagrejte rernu na 180°C. Pleh obložite papirom za pečenje, pa filete lososa poređajte na pleh i pecite ih oko 10 minuta.

U međuvremenu, zagrejte ulje u tiganju, ubacite sitno seckani beli luk i pržite ga oko minut.

Smanjite vatru i umešajte sok od limuna, so, biber i mirođiju. Kuvajte oko 5 minuta, pa umešajte kiselu pavlaku.

Potom lososa prebacite u dublji vatrostalni kalup, prelijte ga sosom i vratite u rernu na još 10 minuta.


Uživajte!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 08, 2013 4:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šareni oslić



Za 4 osobe potrebno je 4 fileta ili oko 200 g oslića po osobi. Naravno, umesto oslića možete koristiti i neku drugu filetiranu ribu, u zavisnosti od vašeg ukusa ili od onoga šta možete da kupite.

Svaka porcija se pakuje u jednu aluminijumsku foliju, što je vrlo praktično ako imate ukućane sa različitim prohtevima kada je jelo u pitanju.

Na ovaj način možete vrlo lako i jednostavno napraviti više različitih jela odjednom. Najbolje od svega je što ste ovakvim načinom pripreme jela, (ne)ograničeni samo vašom maštom ili onim što imate u frižideru.

Kao prilog pečenim oslićima najbolje ide kuvani pirinač, kao nešto neutralno što se slaže uz sve ukuse.




Kako se pripremaju zamotuljci od ribe?

Za svaki komad ribe uzimite odgovarajuće parče alu-folije.

Svaki komad folije premažite maslinovim uljem (ili običnim - kako želite). Na namašćenu foliju stavite po komad ribe, a odgore pospite začinima i stavite dodatke po želji.

Svako parče dobro umotajte da ne bi iscurila tečnost i da ne bi izlazila para. Stavite zamotuljke u tepsiju, pa u rernu zagrejanu na 250°C. Pecite na istoj temperaturi 15 minuta.

Svakom u tanjir stavite po zamotuljak, koji treba da rasečete i stavite u njega po kašiku kuvanog pirinča.




Dodatak i napomena:

Kada kupujem smrznutu filetiranu ribu, uvek kupim skoro duplo više nego kad kupujem svežu. Zašto?

Smrznuta riba koju možete kupiti u ribarnicama ili supermarketima (barem je toliko puna vode, da posle odmrzavanja ostane otprilike polovina ribe, a ostalo je voda koju možete baciti (ovo je posebno karakteristično za filetirane komade ribe). To znači da vam trgovci tj. proizvođači prodaju smrznutu vodu po ceni ribljih fileta što je čista prevara!


Prjatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 4:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skuša sa crvenom paprikom


!

* * * Potrebno je * * *


fileti skuše ili neke druge ribe,

crvena sveža paprika,

kukuruz šećerac,

suvi biljni začin,

maslinovo ulje,

limun,

beli luk,

biber, so




* * * Priprema * * *



Filete ribe odmrznite, operite i ocedite, začinite po ukusu, prelijte maslinovim uljem i pržite ih na teflonskom tiganju nekoliko minuta s obe strane.

Paprike operite, iseckajte ih i dinstajte na zagrejanom ulju zajedno sa kukuruzom, a kad povrće omekša, posolite ga i pobiberite, prelijte limunovim sokom i iseckanim belim lukom.

Prženu ribu služite sa pripremljenim povrćem.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 12, 2013 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poširani fileti brancina



* * *Sastojci * * *



800 gr. fileta brancina

80 gr. šargarepe

80 gr. celera

80 gr. crvene i žute babure

1 limun

60 ml maslinovog ulja

200 gr. paradajza

60 gr. crnih maslina

40 gr. rukole

100 ml belog vina

1 l ribljeg bujona

10 gr. soli

5 g bibera



* * * Priprema* * *


Filete ribe posolite, pobiberite i svaki urolajte.

Sipajte u šerpu belo vino, riblji bujon i maslinovo ulje, pa ostavite da proključa.

Aluminijumsku foliju premažite maslinovim uljem, na nju stavite rolovane filete, zatim povrće seckano na štapiće i kriške limuna. Foliju dobro zatvorite, spustite u ključali bujon i kuvajte 12 minuta.

Paradajz presecite i grilujte ga na teflonskom tiganju. Propržite i crne masline.

Gotovu ribu izvadite iz folije i zajedno s povrćem servirajte na pečenom paradajzu, maslinama i rukoli.


Prijatno!


Somovina sa šljivama




* * * Potrebno je * * *


1 kg somovine,

100 gr suvih šljiva,

50 gr. suvog grožđa,

500 gr. crnog luka,

kašičica crvene začinske paprike,

brašno,

300 ml ulja,

malo badema,

so, biber,

sok od limuna



* * * Priprema* * *


Ribu isecite na komade, posolite je i prelijte sokom od pola limuna, pa ostavite da odstoji pola sata.

Na zagrejanom ulju propržite sitno iseckan crni luk, a potom ga izručite u posudu za pečenje.

Dodajte suve šljive, suvo grožđe i bademe, a preko složite komade soma koje ste prethodno uvaljali u mešavinu brašna i crvene paprike.

Pecite oko pola sata na 180 stepeni.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Mogli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 11 Jun 2006
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 14, 2013 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast na receptima!


Cheda87 je napisao/la sledeće:
Sharan is the Best

Jeste ali zna i da dosadi
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 15, 2013 7:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šaran kakvog još niste probali: 3 ukusna riblja specijaliteta

Oplemenite ukus vaše omiljene rečne ribe sa malo začina ili rena, sokom od limuna ili belim vinom, i uživaćete u aromatičnom jelu bez premca. Predlažemo vam četiri savršena recepta za spremanje šarana.

Pečeni šaran na belom luku





* * *Potrebno je * * *


šaran od dva kila, 150 ml belog vina, 8 čenova belog luka, sok od pola limuna, ulje



* * * Priprema* * *

Šarana operite u hladnoj vodi i očistite. Pola čena belog luka utrljajte u so i time ga premažite. Prelijte ribu sokom od limuna i ostavite da odstoji. Sa strane napravite rezove u koje ćete staviti ostatak belog luka. Šarana pecite u plehu premazanom uljem.

Zalijte ga vinom i pecite u rerni oko 45 minuta na 200 stepeni.



Šaran u sosu




* * *Potrebno je * * *


šaran od dva kila, 4 kašike ulja, 40 g iseckanih badema, 60 g suvih šljiva, 20 g izrendanih oraha, šećer, sok od limuna, so, biber


* * * Priprema* * *



Ribu dobro operite, posolite i ispecite na malo ulja. Zalijte kiselom vodom, začinima po ukusu i kuvajte oko 12 minuta. Dodajte još malo ulja, sok od limuna, šećer i još malo kuvajte.

Šarana procedite, a u sos dodajte iseckane orahe, bademe i suve šljive.


* * * Sos stavite u vatrostalnu činiju, a u sos ribu. * * *



Šaran na renu




* * *Potrebno je * * *



šaran od dva kila,

100 g rendanog rena,

2 kašike soka od limuna,

2 kašike ulja, so


* * * Priprema * * *


Šarana posolite, nakapajte sokom od limuna i uljem i ostavite da odstoji. Pecite ga u rerni ili na roštilju oko 35 minuta i dobro ga ispecite s obe strane.

* * * Pospite šarana renom i servirajte s povrćem ili barenim krompirima * * *


Prijatno!


Som u pivu





* * * Sastojci:* * *


8 fileta soma ili smuđa

2 kašike brašna

50 ml ulja

150 ml piva




* * * Sos:* * *


20 ml ulja

3 čena belog luka

manja grančica ruzmarina

2 dl piva

1 lovorov list

50 g maslaca

2 kašičice brašna

so, biber, peršun



* * *Priprema: * * *


Filete ribe posoliti, uvaljati u brašno i nakratko propržiti na zagrejanom ulju.

Pripremljene filete staviti u drugi tiganj, preliti pivom, poklopiti i dinstati na tihoj vatri 5-10 minuta.

Na ulju kratko pržiti beli luk isečen na četvrtine dok ne postane svetlosmeđ.

Zaliti ga pivom, dodati ruzmarin, list lovora, brašno koje ste prethodno razmutili u malo hladne vode, maslac, malo soli, pa sos kuvati na tihoj vatri 5 minuta (po potrebi razrediti s još malo piva).

Sos procediti, dodati ribi i zajedno krčkati još 1 minut.

Ovo jelo je predivno,ne volim pivo,ali kad am probala ga,oduševila sam se,tako je ukusno i pikantno,a pivo se ne oseti,Ima divan specifičan ukus....



* * * Na kraju posuti peršunom, pobiberiti i poslužiti uz krompir-pire. * * *


Prijatno!



Kečiga u limun sosu




* * *Potrebno je * * *



1,5 kg kečige,

200 g margarina,

1 kg krompira,

3 limuna,

pečene paprike,

peršun, so




* * *Priprema: * * *


Kečigu potopite u vrelu vodu, skinite joj kožu i očistite od iznutrica.

Stavite je u pleh, posolite, prelijte zagrejanim margarinom i pospite sitno iseckanim peršunom. Pecite na umerenoj temperaturi oko 40 minuta.

Pečenu kečigu stavite u zagrejanu činiju, prelijte je sokom u kome se pekla, a onda i sokom od dva limuna.


* * * Treći limun isecite na kolutove i dekorišite jelo. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 21, 2013 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako prepoznati svežu ribu
Svi smo već upoznati s činjenicom da je ribu potrebno konzumirati dva do tri puta nedeljno. Redovnim unosem ribljeg mesa smanjuje se rizik od nastanka raznih bolesti, uključujući bolesti srca, dijabetes tipa 2, visok nivo holesterola, visok krvni pritisak i gojaznost. Međutim, riba neće imati lekovite moći ako nije sveža. Kako biste prepoznali svežu ribu i uživali u njenom ukusu, ali i nutritivnim vrednostima, donosimo vam savete pomoću kojih ćete to uspeti.



Po očima, škrgama i mirisu prepoznaćete svežu ribu


Cela riba


Oči treba da su bistre i čiste - Ako je riba stara, oči će poprimiti sivkastu boju. To ne znači da nije za jelo, već da neće biti podjednako ukusna i zdrava kao sveža.


Pogledajte celu ribu - Da li se sjaji? Ili ste primetili mrlje na njoj i nedostatak sjaja? Ako je tako, onda nije sveža.


Pomirišite je - Sveža riba treba da miriše na čistu vodu, so ili krastavce. Ni pod kojim uslovima ne sme da ima neprijatan miris.


Pogledajte škrge - One bi trebalo da budu jako crvene boje. Ako je riba stara, škrge će imati boju izbledele cigle.



Riblji fileti


Pogledajte ima li tečnosti - Ako je prisutna tečnost, ona treba da bude bistra, a ne poput mleka. Mlečna tečnost fileta je prvi znak truljenja.


Pritisnite meso prstom - Ako ste u mogućnosti, filet svakako pritisnite prstom. Udubljenje bi trebalo da nestane. Ako otisak prsta ostaje duže vremena, filet nije svež.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 21, 2013 1:13 am    Naslov poruke: Kako prepoznati svežu ribu Na vrh strane Na dno strane

Kako prepoznati svežu ribu
Svi smo već upoznati s činjenicom da je ribu potrebno konzumirati dva do tri puta nedeljno. Redovnim unosem ribljeg mesa smanjuje se rizik od nastanka raznih bolesti, uključujući bolesti srca, dijabetes tipa 2, visok nivo holesterola, visok krvni pritisak i gojaznost. Međutim, riba neće imati lekovite moći ako nije sveža. Kako biste prepoznali svežu ribu i uživali u njenom ukusu, ali i nutritivnim vrednostima, donosimo vam savete pomoću kojih ćete to uspeti.



Po očima, škrgama i mirisu prepoznaćete svežu ribu


Cela riba


Oči treba da su bistre i čiste - Ako je riba stara, oči će poprimiti sivkastu boju. To ne znači da nije za jelo, već da neće biti podjednako ukusna i zdrava kao sveža.


Pogledajte celu ribu - Da li se sjaji? Ili ste primetili mrlje na njoj i nedostatak sjaja? Ako je tako, onda nije sveža.


Pomirišite je - Sveža riba treba da miriše na čistu vodu, so ili krastavce. Ni pod kojim uslovima ne sme da ima neprijatan miris.


Pogledajte škrge - One bi trebalo da budu jako crvene boje. Ako je riba stara, škrge će imati boju izbledele cigle.



Riblji fileti


Pogledajte ima li tečnosti - Ako je prisutna tečnost, ona treba da bude bistra, a ne poput mleka. Mlečna tečnost fileta je prvi znak truljenja.


Pritisnite meso prstom - Ako ste u mogućnosti, filet svakako pritisnite prstom. Udubljenje bi trebalo da nestane. Ako otisak prsta ostaje duže vremena, filet nije svež.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 20, 2013 7:10 am    Naslov poruke: Pljeskavice od oslića Na vrh strane Na dno strane

Pljeskavice od oslića




* * * Sastojci * * *



800 gr. fileta oslića

3 jajeta

3 kriške hleba

1 glavica crnog luka

3 čena belog luka

1/2 veze peršuna


1 kašičica slatke mlevene paprike

100 gr. bekon slanine

50 gr. dimljene suve slanine

mešavina začina

so, biber



* * * Priprema * * *


Kuvane filete oslića samleti na mašini za mlevenje, te ih sjediniti sa izmrvljenim hlebom, jajima, crnim i belim lukom, slaninom i peršunom.

Zatim dodati mlevenu papriku i začine po ukusu, pa dobro izmešati i masu staviti da odstoji u frižideru.

Od odstojale mase oblikovati pljeskavice.


* * * Roštilj premazati suvom slaninom, poređati pljeskavice i peći ih sa obe strane kako bi porumenele. * * *



Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 06, 2013 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grilovana tuna sa salsom od paradajza

Ovo jelo treba poslužiti pravo iz tiganja, dok je još vrelo.


Za 4 osobe




* * * Potrebno je * * *



- rebrasti tučani tiganj

- 2 odreska tune, svaki težine 450–600g

- 6 supenih kašika maslinovog ulja


- 2 češnja belog luka, sitno iseckana

- sok 1 limete ili 1 limuna

- grančica ruzmarina, sitno iseckana


- so i sveže mleven crni biber

- 280 g paradajza, prepolovljenog, bez semena i iseckanog

- 4 struka mladog luka, sitno iseckana


- prstohvat tucane ljute paprike (po želji)

- šaka rukole, iseckane

- kriške limete ili limuna, za ukrašavanje





* * * Priprema * * *



Stavite tunjevinu u posudu koja nije od metala.

Umutite 4 supene kašike ulja s polovinom belog luka, polovinom limetinog soka, ruzmarinom i po ukusu pobiberite.

Prelijte ovu mešavinu preko tune, ravnomerno pokrivajući odreske, zatim pokrijte posudu providnom folijom i ostavite da se riba marinira u frižideru jedan sat.


U međuvremenu, za salsu, stavite paradajz, mladi luk i tucanu papriku (ako je koristite) u drugu činiju koja nije od metala.

Dodajte dve supene kašike maslinovog ulja, ostatak belog luka i limetinog soka, pa po ukusu posolite i pobiberite.

Promešajte pa pokrijte i držite u frižideru do služenja.


Izvadite tunu i salsu iz frižidera deset minuta pre prženja.

Zagrejte rebrasti tiganj na jakoj vatri pa premažite rebra marinadom.

Poređajte tunu na tiganj i grilujte tri minuta, premazujući je sačuvanom marinadom.


Pažljivo je okrenite i grilujte još 2–4 min. ili dok spolja ne postane smeđa a u sredini ostane još ružičasta.

* * * Ostavite tunu da stoji dva minuta, pa svaku presecite na pola i prebacite u tanjire.

Pomešajte listove rukole sa salsom i služite uz komade tune.

Ukrasite limetinim kriškama i odmah služite.* * *


Prijatno!

Riblji štapići sa začinskim biljem

Za 4–6 osoba


* * * Potrebno je * * *




- 115 g sveže prezle

- šaka peršuna, iseckanog

- ½ kašičice dimljene paprike

- so i sveže mleven crni biber


- 85 g namenskog brašna

- 1 krupno jaje

- 225 g fileta bele ribe, npr. treske, bakalara ili iverka, bez kože i kostiju


- suncokretovo ulje, za prženje

- peršun, za ukrašavanje

- kriške limuna, za ukrašavanje



* * * Priprema * * *


U činiju sipajte prezlu, peršun i dimljenu papriku, po ukusu posolite i pobiberite, pa dobro promešajte.

U drugu činiju sipajte brašno, a u trećoj umutite jaje sa supenom kašikom vode.


Isecite ribu na trake. Uvaljajte trake u brašno, jaje i prezlu. Stavite ih na tanjir pa u frižider.

Zagrejte u tiganju 2,5 cm suncokretovog ulja.


Ulje treba da bude tako vrelo da pršti kad stavite ribu.


* * * Pržite štapiće po minut s obe strane ili dok ne postanu hrskavi, pa ih ocedite na kuhinjskom ubrusu.

Služite ih ukrašene peršunom i kriškama limuna.

• Dobro idu uz majonez začinjen biljem ili kiselim krastavcima.* * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~ -> Riba i morski plodovi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
Strana 25 od 25

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon