www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako je biti manekenka u Srbiji
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2014 6:26 pm    Naslov poruke: Kako je biti manekenka u Srbiji Na vrh strane Na dno strane

Zašto se time bave, koliko zarađuju, šta jedu, koliko vežbaju... pitali smo nekoliko manekenki na kastingu za Beogradsku nedelju mode. Muški manekeni su nas, međutim, stidljivo odbili.

Beogradska nedelja mode, 36. po redu koju organizuje Modna agencija Click, ove jeseni će biti održana od 22. do 31. oktobra. Kasting za ovaj događaj organizovan je u beogradskom hotelu Metropol Palace, a došlo je mnogo devojaka. Bilo je i nekoliko momaka, mada se kasting za njih održava odvojeno.

Zanimalo nas je šta ih je motivisalo da se bave manekenstvom?

"Ugledala sam se na mamu i tetku koje su takođe bile manekenke, one su me inspirisale. Zaista volim taj posao", rekla nam je Nataša Nikolić, beogradska srednjoškolka. Njena koleginica, Ivana Ivanić, nam je na isto pitanje odgovorila da ju je kod fotografa na foto-sešn odvela drugarica i to joj se dopalo, nakon čega je odlučila da ode na kasting za nova lica.

"I tako je sve počelo", kaže Ivana.

Šta je to "sve počelo"? Da li im je život postao bolji, zanimljiviji? Koliko zarađuju?

"Nema od toga hleba ovde, od manekenstva u Srbiji ne može da se živi. Novac koji zaradimo dovoljan je jedino za džeparac", objasnile su nam i rekle da im je manekenstvo samo hobi i da sve one pored toga idu u školu, studiraju, rade neki drugi posao, zavisno od toga koliko imaju godina.

Zašto su baš taj hobi odabrale?

"Većina nas to radi zato što volimo da se fotografišemo i uživamo hodajući po modnoj pisti", rekla nam je manekenka Kristina Toroman.

Mlade dame na kastingu, sve vitke, dugonoge, lepog tena, uglavnom nisu dugo u ovom poslu, većina njih se manekenstvom bavi tek oko godinu dana, i sve do jedne su optimistične u pogledu zarade - kažu da se nadaju da će u budućnosti zarađivati više nego sada na početku krijere.

Čuli smo da mnogi dizajneri modele plaćaju garderobom?

"Ponekad dobijemo neku sitnicu od dizajnera, kao znak pažnje, mada je i to retkost. Kada dobijemo poklon, onda to uglavnom bude majičica iz nove kolekcije, na primer", rekla nam je Nataša Nikolić.

Da li je istina da se manekenke izgladnjuju kako bi sačuvale vitak stas, da drže opasne dijete, gladuju? Mada, naše sagovornice uopšte ne izgledaju gladno i izmučeno, štaviše.

Većina njih nam je rekla da se ne trude mnogo oko izgleda jer se radi o genetici, a neke devojke kažu da idu u teretanu, na bazen, treniraju brzo hodanje. Kažu, takođe, da se ne izgladnjuju, da ne drže dijete. "Ja, čak, imam faze i kada jedem u tri sada ujutru", kaže Nevena Marjanović.

"Nije sve baš tako jednostavno. Neke devojke su zaista spremne sve da urade za slikanje ili reviju, ništa ne jedu, ceo dan treniraju. Mnogo puta sam čula od nekih devojaka da dva dana nisu jele, dok neke piju jabukovo sirće na primer", ispričala nam je riđokosa Kristina.

Na kasting za Nedelju mode, došla je i jedna strankinja, i to sa mamom u pratnji.

"U Beogradu živim već tri godine, ali u Srbiji do sada nisam radila revije, ovo mi je prvi kasting na koji sam došla", rekla nam je Kejt koja je u Beograd došla iz Estonije.

"Vegeterijanka sam, ne jedem hranu sa aditivima, trudim se da izbegavam čokoladu i beli hleb, vežbam dva, tri puta nedeljno", u jednom dahu nam je ispričala ova lepotica, vidno uzbuđena zbog svog prvog kastinga u našoj prestonici.

Kakvo je stanje u Estoniji, da li tamo može da se živi od manekenstva?

"Lično, u Estoniji se nisam bavila modelingom zbog novca, više iz zabave. Ali generalno, devojke u mojoj zemlji mogu da zarade puno novca u ovom poslu, pod uslovom da rade za strane agencije", ispričala nam je Kejt i uz osmeh dodala da je "Estonija zemlja sa najviše supermodela po glavi stanovnika zbog toga što je reč o maloj državi".

Lepo nam je bilo dok smo ćaskali sa ovim devojkama. Ne samo što su lepe i negovane, već zato što su mlade, nasmejane i pune duha.

Želimo im sreću, na ovom i svim budućim kastinzima!

(MONDO)


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Kako je biti manekenka u Srbiji Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon