www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bugarski Pop Folk
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
mbambe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 7:19 pm    Naslov poruke: Bugarski Pop Folk Na vrh strane Na dno strane

Kako nase zvezde pevaju to znamo, a kako li nasi susedi malo istocnije pevaju je mene takodje cesto u zadnje vreme interesovalo. Moram kazati da su Bugari dosta "nasih" pesma ukrali i bugarizovali (ili smo mozda mi od njih ukrali te pesme?). Kada o "kopijama" na drugim jeziku govorimo mogu vam kazati da je naprimer Dara Bubamara onu pesmu "Opa opa" jedan prema jedan kopirala od grcke pop grupe Antique cija pesma (takodje se zove Opa opa) iz 2000-te godine. Opa... to nije sada bitno. Bugari takodje imaju lepu muziku. Najbolji bugarski pevac pop folk pevac je definitivno Azis (dobio je cak licencu od Zeljka Joksimovica da odpeva "lane moje" na bugarskom). Taj Azis predstavlja neko poliseksulano bice koje se sminka i cesto tako ofarba svoju crnu bradu u belo ili zuto.
Ali pored tih ekstremnih spoljnih elemenata moram priznati da ima izvanredan glas. U Bugarskoj je definitivno najpopularniji pevac posto uvek drugacije odradi no njegova konkurencija. Ima i normalnijih pevaca, kao sto su to pevacica Ivana, Desi Slava ili Sofi Marinova. Reni naprimer cesto peva na srpskom, ali ja mislim da u bivsim YU republikama tesko neko zna ko je ta "Reni". Very Happy




Poslednja prepravka: mbambe datum Pet Jun 03, 2005 12:40 am; ukupno izmenjena 1 put
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

skinula sam par azisovih pjesama...dobar je nije los,al reni mi se na bugarskom ne svidja puno je bolja na srpskom

_________________
 
mbambe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Preporucujem ti video klip pesmu "Nikoj ne mozhe" od Azisa... bas sokantno hehe


Poslednja prepravka: mbambe datum Pet Jun 03, 2005 12:39 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da li je neko možda čuo za Slavija Trifunova i da li je slušao njegove pesme?

Bilo bi mi zanimljivo da saznam vaše mišljenje o njemu i njegovom Ku-Ku bendu.


Poslednja prepravka: Albena on Čet Jun 02, 2005 11:13 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
mbambe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 9:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam cuo za te pevace. Ja mislim da je Kameliq popularnija od njih


Poslednja prepravka: mbambe datum Pet Jun 03, 2005 12:38 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 9:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogi Bugari bili su na koncertima jugoslovenskih pevača,
a da li je neko od vas bio na koncertu nekog bugarskog pevača?


Poslednja prepravka: Albena on Čet Jun 02, 2005 11:30 pm; ukupno izmenjena 3 puta
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 02, 2005 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koji su kod vas najpoznatiji bugasrki pevači?
A koje vi volite da slušate?


Poslednja prepravka: Albena on Čet Jun 02, 2005 11:47 pm; ukupno izmenjena 5 puta
 
mbambe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini draga Sanjica za 2 stvari Embarassed :

1) Sto sam napisao bugarski link gde mogu da se skinu mp3 file-ovi
=> Nisam znao da je to zabranjeno Mr. Green
2) Sto smo vodili politicke razgovore
=> Kod Bugara nije to tako osetljiva tema, ali ovaj forum je muzicki forum i zato politicke teme nemaju ovde smisla...

Kao trece, veliko hvala sto si se ipak predomislila i otkljucala ovaj Topic.

Peace Very Happy


Albena:
Koji su kod vas najpoznatiji bugasrki pevači?
A koje vi volite da slušate?

Cao Albena. posto zivim u Becu neznam bas kako su ljudi u Srbiji informisani o bugarskim pevacima. To bi trebala pitati nekoga ko upravo zivi u Srbiji . Ja licno volim da slusam bugarski pop folk i mislim da su bugarski pevaci nazalost slabo poznati u Srbiji. Cuo sam da je jednom Azis dosao u Beograd (januar/februar 2005) da napravi neku pesmu sa suprugom od Mileta Kitica. Verovatno je u SCG Azis takodje najpopularniji bugarski pevac. Super bi bilo kad bi on u Srbiju na neki koncert dosao Smile . Inace cuo sam da je Ceca veoma popularna u BG. Ovog juna ce Ceca u Sofiji odrzati jedan koncert, zar ne? Razz
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 10:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ćao, mbambe!

gorenavedena pitanja postavila sam ne samo ljudima koji žive u Srbiji, već svima na ovom forumu koji pokazuju interesovanje za bugarsku muziku, jer sam čula da naš pop-folk slušaju i u inostranstvu. I hvala ti što si otvorio ovu temu - zaista bih volela da znam šta ljudi misle o našem pop-folku, pošto kod nas mnogi imaju naglašeno negativan odnos prema njemu.

* Pomenuti Slavi Trifunov je kod nas jako popularan. Ako nisi slušao nešto od njega, ako mi pošalješ svoj mejl, rado bih ti poslala nešto, tek onako - da čuješ o kojoj se muzici radi.

* A za politiku - ja znam da se ovde ne raspravlja o politici, jer je to sajt za druženje, a ne za svađe oko politike, međutim, mislim da i ti nisi u pravu što se moje /sada već izbrisane / poruke tiče. Nije bila to politička tema, a samo jedna u izvesnom smislu zanimljiva informacija o Azisu koja razotkriva jednu drugu njegovu stranu! Lično ja nisam imala nameru da ovde, pa i bilo gde drugde, raspravljamo o tome da li će dobiti glasove ili neće ....
Ali s obzirom da se sanjica pokazala fer, pa ponovo otključala temu nakon što smo izgladili nesporazum, moramo i mi da ispoštujemo njenu molbu. Lično ja nikada više na ovom forumu neću upotrebiti reč "politika", "političar", "politički pokret" isl. Iskreno, nisam očekivala da ćeš na taj način komentarisati ono što sam ja napisala.

Samo sam mislila da je tema koju si otvorio pravo mesto da se postavljaju i neke aktuelne informacije o pevačima, a ne samo o njihovim pesmama.

Nemoj se ljutiti. Nadam se da ćeš me pravilno shvatiti.
Seti se onoga: sve je dobro što se dobro završi!
Srdačan pozdrav!
Confused
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 03, 2005 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja moram da priznam da volim bugarsku muziku i uvek nabavim sve novo sto izadje, jer ipak dosta od reci razumem, a i melodije su mi poznate. Tako da je Azis na novom albumu obradio "Lane moje", "Ti mene ne volis" i druge nase popularne pesme. On je zaista najveca zvezda bugarske estrade i mozda bas zbog skandala koji ga okruzuju. Ali bas to ga cini simpaticnim (bar meni) i nije kao ostali, nego fura svoj fazon.

Inace slusam Nelina, Ivana, Raina, Daniela, Emilia, Ruslan, Ekstra Nina i mnogo gotivim pesme od Glorije, Desi Slava i Reni.

Desi Slava je sigurno najlepsa bugarska plavusa i snimila nekoliko dueta sa Azisom, tako da je i ona stigla do vrha bugarske muzike.
 
MeahevServi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 6
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A jel slušao neko "Spasiteljke"? Very Happy
Hehe, nisu loše...
Ipak, Desi Slava rulez. Smile

Mislim da su Bugari mnogo više otvoreni prema našoj muzici nego mi prema njihovoj. Šteta za nas... Sad

_________________
> Muzika koju slušam i volem <
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 5:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bugarska muzika je *****liche na nashe 357...gledala sam spotove itd.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Bugarski Pop Folk Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon