www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sebicnost deteta
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 4:35 pm    Naslov poruke: Sebicnost deteta Na vrh strane Na dno strane

Zašto deca ne vole da daju svoje igracke?



Takozvani "period posedovanja" se javlja izmedju trece i pete godine zivota malisana

Poznato je da u jednom razvojnom periodu deca ne vole da dele igracke sa drugom decom.To je sasvim normalna prolazna faza razvoja, takozvani period posedovanja koje se javlja u trecoj, cetvrtoj pa i petoj godini života. Roditelji tada ne bi trebalo da forsiraju, moljakuju i prete detetu da svoju igracku podeli sa drugim detetom. Tada bi decu trebalo da ostave da se igraju sa svojim igrackama i da onda, kada oba deteta budu spremna i voljna da razmene igracke, to i ucine. Svaki drugi pokušaj prisiljavanja izaziva kontra efekat. Veliko umece roditeljstva je umeti cuti detetovu poruku. Dete nam cesto, na sebi primeren nacin, i bez reci, saopšava šta misli i kako se oseca .



_________________
 
ZaklinaPop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2005
Poruke: 33
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 9:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sebicnost je normalan deo razvoja detetetove licnosti. dete koje otkriva sebe isto tako otkriva i svoju imovinu. samo pazljivo. razgovorom sa detetom se moze svasta postici.
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 8:13 pm    Naslov poruke: Sebicnost i mala djeca Na vrh strane Na dno strane

Dobro je da se neko sjetio i ovo da postavi na forumu, jer obicno kazu da su mala djeca nevina i bezazlena, sto uopste nije tacno. Lose osobine se genetski prenose i nase najmladje i to je cinjenica od koje se ne moze pobjeci. Zavisno od toga ko smo mi i kako oblikujemo svoj zivot, mozemo i od svoje djece ocekivati to isto u manjoj ili vecoj mjeri.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 18, 2005 8:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u knjizi ”uspešan roditelj autorka Melvis Klajn upozorava:
- LJutito optuživanje deteta da je ”sebično, nepromišljeno je i licemerno, jer smo svi jako sebični, kako materijalno tako i emotivno. Mnogo je poštenije da našu decu naučimo da smo prirodno sebični, ali da ćemo, ipak, dobiti više nečega što želimo od drugih ako im ponekad damo nešto što oni žele od nas. Na taj način stičemo ”kredit da od njih zahtevamo ono što mi želimo.
To sto deca ne zele da se odkrenu neceg svog nije sebičnost, već ljubav prema onome što vole.
Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 18, 2005 1:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja posmatram moje klince. Moj stariji dečak nije sebično dete, naprotiv. Ali prosto uživa da ovom mlađem otvoreno ili sakriveno oduzme neku igračku (nije važno da li je njegova ili nije), a kad mališa pokuša da se sam posluži on mu uskrati to što traži. Ali ne iz nekog sebičluka, jednostavno hoće da pokaže da je jači i da mu se može. Naravno, ja uvek intervenišem kritikom, ponekad i malo pripretim, ali je to nešto tako normalno da mi ponekad dođe smešno kad ih gledam kako se ganjaju oko nečega Smile

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
rua
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje je stajaliste da djeci ne treba prisiljavati da djele igracke,time se stvara suprotan ucinak.Bolje je ponuditi mu dogovorno da igracku razmjeni,no ako to odbije to treba postovati istovremeno mu dajuci na znanje da u tom slucaju ne moze dobiti igracku drugog djeteta. Otimajuci mu igracku,zapravo ga ne ucite djeliti,nego ga ucite da ce i on kad pozeli neciju igracku dobiti silom,ako ne dobrovoljno.
 
nera100
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Feb 2006
Poruke: 87
Mesto: austrija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 01, 2006 1:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vecina dijece su sebicna,treba raditi na tome,razgovarati da ih taj osjecaj napusti.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije 'vecina' dece sebicna. SVA deca moraju proci kroz period egocentrizma na putu ka odrastanju.
Deca se razlikuju po intenzitetu 'sebicluka' (ovo zapravo i nije pravi sebicluk) kao i po tome da li ga otvoreno pokazuju ili kriju od odraslih, najcesce roditelja.
Roditelji ovo pojavu moraju razumeti i prihvatiti kao nesto sasvim normalno. To ne znaci da ne treba obracati paznju na detinje lagarije i tzv sebicluk. Mora se voditi racuna o ovim pojavama, kanalisati ih i, kada dete bude dovoljno staro za to, eliminisati ih.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 09, 2006 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja sam bila kao mala sebicna u nekim trenucima , nisam volela da dajem
svoje igracke sestrama , ali vremenom sam naucila da ako nesto dajem
onda mogu da ocekujem da i dobijem nesto od drugih

_________________
POZDRAV SLV
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 24, 2006 7:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nastasenjka je u pravu, svi smo mi ponekad ( da ne kazem - cesto ) sebicni, samo sto nam ne pada na pamet da to priznamo. Wink

Kada se kod deteta javi ovakav stav, ne treba ga siliti i kaznjavati zbog toga, vec razgovarati o tome, postepeno ga upucivati kako treba i kako nije lepo, objasniti mu sta moze da ocekuje ako se tako ponasa... ili jednostavno, pokazati mu svojim primerom. Ovo poslednje je, definitivno, najefikasnije. Jer, svako dete "kopira" mamu i tatu, najvise.

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 25, 2006 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod moje dece je dolazio jedan vremenski period kad su toliko sebicni bili da sam ja ludela.
Al sam primetila da se i jednom i drugom to desavalo u istom vremenskom periodu razvoja.
Negde oko dve godine.Potrajalo par meseci, i onda nista.
Normalno da postoje stvari, kod starijeg je to garderoba a kod mladjeg igracke, za koje su posebno vezani i jednostavno ne daju.Al sto neko rece pre mene, i mi stariji smo takvi, kako deca da budu idealna.
Sve sto je u granicama normale prihvatam.

Jedna zanimljiva stvar.Moj stariji sin je jedno vreme poceo bio sve svoje omiljene igracke da poklanja deci po obdanistu.Meni to bilo slatko al mi posle nekog vremena pocelo da ide
malo i na zivce.Pitam ga, sine sta ti je, mama ti kupila sve sto volis da imas a ti sve razdeli dalje?A on mi lepo kaze, pa mama ako nemam vise, ti moras sve novo da mi kupis!
Pametno a!?

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 16, 2008 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj sin se rodio sebican, ja ovakvog slucaja nisam gledala do sad, tako je stalno namrsten i povucen valjda vremenom ce se promeniti jos je mali. Ali tesko mu izmamiti osmeh, odsad gleda svoja posla i hoce po njegovom kako li cu snjim dalje kad je takav sad Wink Mr. Green srce moje maleno, ima na koga da bude takav Mr. Green
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Sebicnost deteta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon