www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rec ''Crncuga'' (Negger)
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
hit-man
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jul 2008
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2016 11:01 am    Naslov poruke: Rec ''Crncuga'' (Negger) Na vrh strane Na dno strane

Sebe ne smatram rasistom ali sam se juce da kazem, izleteo pred drugom u njegovoj kuci i nazvao lika iz filma ''crncugom''. Bili smo neko drustvo i ostali do kasno (pili) i onda je pocela velika rasprava jer se domacin koji je inace crn, a moj dobar drug uvredio.
Znam da mi se ovakva ista situacija desila jos par puta unazad kada sam takodje rekao tim rasistickim nacinom ali jednostavno ne mogu da se promenim i izbijem to iz glave. To jesu ljudi sa kojima se druzim ali ne mogu sebe da menjam.
Pitam se zasto im ta rec 'negger' toliko smeta i sta ih toliko vredja? Crniji covek je malo blaze i to je ok, ali negger je sasvim uvredljivo.
Bilo kako bilo, danas cu morati da se izvinim prijatelju.


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 21, 2016 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svakog vrijeđa pogrdan naziv naroda kojem pripada, nisu u pitanju samo crnci. Ne mogu reći da volim sve narode ovoga svijeta, naravno da ne volim, ali isto tako nikad ne vrijeđam pripadnike drugih naroda nekim neprikladnim imenom. Meni bi lično smetalo i naravno da bih se pobunila kada bi me nazvali onako kako često zovu pripadnike mog naroda. I bilo kakvo vrijeđanje je inače samo znak nekulture, nepoštovanja i nepoznavanja neke od narodnosti. Bolje je biti uzdržan u izjavama, ako već ne znaš zašto je nešto nekom uvredljivo.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 25, 2016 9:01 pm    Naslov poruke: Re: Rec ''Crncuga'' (Negger) Na vrh strane Na dno strane

hit-man je napisao/la sledeće:
Sebe ne smatram rasistom ali sam se juce da kazem, izleteo pred drugom u njegovoj kuci i nazvao lika iz filma ''crncugom''. Bili smo neko drustvo i ostali do kasno (pili) i onda je pocela velika rasprava jer se domacin koji je inace crn, a moj dobar drug uvredio.
Znam da mi se ovakva ista situacija desila jos par puta unazad kada sam takodje rekao tim rasistickim nacinom ali jednostavno ne mogu da se promenim i izbijem to iz glave. To jesu ljudi sa kojima se druzim ali ne mogu sebe da menjam.
Pitam se zasto im ta rec 'negger' toliko smeta i sta ih toliko vredja? Crniji covek je malo blaze i to je ok, ali negger je sasvim uvredljivo.
Bilo kako bilo, danas cu morati da se izvinim prijatelju.


Ukratko, da ti objasnim zasto im to smeta. Rijec "nigger" je koristena od bjelaca koji su im bili "sefovi" koji su ih kupovali dok su bili sluge i iz tih razloga danas ne dozvoljavaju bjelcima da ih tako zovu.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aca91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 24 Dec 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2017 3:09 pm    Naslov poruke: Re: Rec ''Crncuga'' (Negger) Na vrh strane Na dno strane

hit-man je napisao/la sledeće:
To jesu ljudi sa kojima se druzim ali ne mogu sebe da menjam.


Pa koga ces da menjas ako ne sebe?

"Nigger" u sustini predstavlja verbalnu diskriminaciju kojom su se crnci iskljucivali kao drustveno beskorisni, neinteligentni, fizicki nesposobni itd, itd, u svakom smislu inferiorni i nepodobni za civilizaciju. To donekle vazi cak i u danasnje vreme i to ne samo za crnce, nego za bilo koga koga smatras inferiornim, beskorisnim, itd.

Ja licno ne volim preterano taj politicko ispravni govor, ali ovo je vec stvar osnovne kulture. Ali, na kraju krajeva, desi se svakome da se omakne nesto, ali nije ni tesko izviniti se.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Rec ''Crncuga'' (Negger) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon