www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

War of the Worlds (Rat svetova)
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 12:38 pm    Naslov poruke: War of the Worlds (Rat svetova) Na vrh strane Na dno strane

Premijera je 29.Juna
Sta mislite o filmu?
Gledao sam najavu, skinuo trailere i moje misljenje da ce biti vrh.


 
Dzingiskan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jul 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 02, 2005 7:15 pm    Naslov poruke: Rat Svetova? Na vrh strane Na dno strane

Da li je neko gledao i kakv je ovaj novi Spilbergov film?
 
Dragana18
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jul 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 9:25 pm    Naslov poruke: Rat svetova Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o tom filmu?? da li je ispunio ocekivanja??
Prema mome misljenju malo vise specijalnih efekata, ali je film strava
 
stankowsky
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 460
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

reklama mi se svidela mislim da cu ga obavezno pogledati
 
Pametnica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 1118
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 04, 2005 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta god Spilberg uradi, on se lepo potrudi. Iako ne volim taj žanr, otići ću da pogledam...sigurna sam da vredi
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 9:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na zalost, cuo sam da ne valja Sad

Fora je u tome sto Spilberg nije mnogo menjao originalnu pricu, a ona danas izgleda veoma smesno... Mislim da ce ovaj film da ide u Velika filmska razocarenja...

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
lutor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jul 2005
Poruke: 8
Mesto: Podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 9:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto imam nameru da idem da gledam ovaj film,trebaju mi preporuke...
ako je csti sf onda bolje ne!
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 10:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cist SF je... Ako si gledao original, znas o cemu pricam.

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
FANATIC-NS
PARTY MAN
PARTY MAN



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2004
Poruke: 979
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 9:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem da je los...kada Spilberg nesto uradi onda mora biti dobro.Pa makar to bili samo specijalni efekti,a oni su sigurno odlicni.
Nisam ga jos gledao ali jedva cekam.
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 05, 2005 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se... Spilberg je Spilberg, ali i on zna da zakaze: seti se Cuda u 8moj ulici (ili kako vec)...

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
ivanboy2000
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 19 Feb 2005
Poruke: 10
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 06, 2005 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se svidja film, puno ima dobrih efektata, a zvuk prosto rastura, jedina mana moze da bude malo nedorecena fabula, al sve u svemu vredi pogledati.
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zemlja kreće u rat

Zemlja kreće u rat 29. juna 2005. u filmu "Rat svetova" u režiji dobitnika Oskara Stivena Spilberga, sa Tomom Kruzom u glavnoj ulozi. Reč je o savremenoj obradi klasika H. Dž. Velsa, naučnofantastičnoj avanturi o borbi za budućnost čovečanstva iz aspekta jedne američke porodice.

Tom Kruz igra Reja Ferijera, razvedenog lučkog radnika i ne baš savršenog oca. Ubrzo pošto mu bivša žena Meri En (Miranda Oto) i njen novi muž Tim ostave njegovog sina Robija (Džastin Četvin) i ćerku Rejčel (Dakota Fening) za vikend, čudna i snažna električna oluja pogađa mesto.

Na raskrsnici blizu svoje kuće Rej prisustvuje krajnje neobičnom događaju koji će zauvek promeniti živote svih. Ogromna ratna mašina na tri noge izlazi iz dubine zemlje i pre nego što iko uspe da reaguje spali sve u okolini. Jedan običan dan iznenada postaje najneobičniji događaj u životima svih stanovnika Zemlje - prvi udar vanzemaljske invazije.

Prvi put objavljen 1898. godine, "Rat svetova" H. Dž. Velsa je preteča svih priča o vanzemaljskoj invaziji. Zastrašujuća perspektiva da nam planeta može biti oteta - sa životima običnih ljudi koji se drže za poslednju vlat - zadržala je snagu duže od jednog veka.

Poznat po filmovima o prijateljski nastrojenim intergalaktičkim gostima, dobitnik Oskara Stiven Spilberg rado se vraća ideji o poseti vanzemaljaca, ali upozorava: "Ovo nije jedna od mojih slatkih, finih, bezopasnih priča o vanzemaljcima. Želeo sam da Rej predstavlja što širi krug ljudi zato što on i njegova porodica predstavljaju naše sopstvene strahove, sposobnost za preživljavanje i dovitljivost", kaže Spilberg.


Kao i H. Dž. Vels, Spilberg je nameravao da ispriča savremenu priču i da uvede vanzemaljce u svet kakav poznajemo. Velsova priča imala je dugotrajan uticaj na našu kulturu pa je teško zamisliti da je u vreme kada je objavljena koncept posetilaca iz svemira bio radikalan i nov. "Rat svetova" postavio je osnovu za čitav jedan žanr - knjige, filmove, televiziju i bar jedan mjuzikl o invaziji vanzemaljaca.

Spilberg i Kruz su obožavaoci adaptacije Džordža Pala i Bajrona Haskina iz 1953. Reditelj je zamolio glavne zvezde tog filma, Džina Berija i En Robinson, da se pojave u njegovoj verziji. Kada je počinjao svoju rediteljsku karijeru, Spilberg je režirao jednu naučnofantastičnu epizodu serije "Naziv igre" sa Džinom Berijem. "Pre svega, počastvovan sam što sam pozvan da se vratim", kaže Beri. "Kad se setim svoje originalne uloge u 'Ratu svetova', a to je bilo jako davno, to je bilo nešto veoma posebno u to vreme. Sada, 53 godine kasnije, potvrđujem činjenicu da Stiven Spilberg radi 'Rat svetova'. Njegov poziv je veliki trenutak u mom životu."

U jesen 2004. produkcijske ekipe su brzo pripremljene na obe obale SAD da počnu da traže lokacije duž istočne obale i spremaju studije i objekte koji će biti korišćeni kad se produkcija vrati u Los Anđeles posle zimskih praznika. Pretprodukcija je trajala dvostruko kraće od uobičajenog vremena za film slične veličine. Ipak, Spilberg primećuje: "Ovo mi je bio najduži pripremni period u poslednjih 12 godina. Nismo žurili." Spilbergova jedinstvena sposobnost da ujedini svetove specijalnih efekata i kamere bila je očigledna još u ranoj fazi priprema.

Raspored snimanja postavljen je prema potrebi da se Denisu Marenu, Pablu Helmanu i njihovom timu u "Industrial Light and Magic" da što više vremena za sekvence sa vizuelnim efektima. Džonstonova je imala priliku da uporedi beleške sa En Robinson, koja je igrala junakinju u verziji iz 1953, a pojavljuje se i u Spilbergovoj adaptaciji. "Videla je kako pravimo hiljade kostima i ispričala mi je kako su 1953. ona i jedna asistentkinja kupile dva kompleta koja su poslužila za ceo film", kaže Džonstonova.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> War of the Worlds (Rat svetova) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon