www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Istocno Sarajevo
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
falcon iv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 16
Mesto: Sarajevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo jedna interesantna slika iz lukavice,



 
Zbucka
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 473
Mesto: Rajvosa

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mala9303 je napisao/la sledeće:
Nema Sarajeva bez Miljacke .... Ilidza



Kroz Ilidzu protice Zeljeznica.... Miljacka protice drugim krajem grada...

Stoga... Ovo nije Miljacka, ovo je Zeljeznica... Rolling Eyes

I, da..nema Sarajeva bez Miljacke Wink

_________________
Svako od nas neku svoju priču ima,
Što u tami tišti, a puteve bira,
Samo kad je hladno,kad umori zima
Slutimo je tuzni na krilu leptira...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zbucka je napisao/la sledeće:
mala9303 je napisao/la sledeće:
Nema Sarajeva bez Miljacke .... Ilidza



Kroz Ilidzu protice Zeljeznica.... Miljacka protice drugim krajem grada...

Stoga... Ovo nije Miljacka, ovo je Zeljeznica... Rolling Eyes

I, da..nema Sarajeva bez Miljacke Wink


baš sam mislio na ovo komentirat ali me zbucka preduhitri. Wink

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
falcon iv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 16
Mesto: Sarajevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 08, 2007 12:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobrinja i Lukavica 03.07.2007.










 
Zaratustra
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Jul 2007
Poruke: 69
Mesto: Sheher Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hahaha kakvi vicevi i Sarajevo, nije to vidjelo Sarajeva, prije svega to su naselja udaljena od Sarajeva 7 km recimo Lukavica, vangradsko naselje, onda Istocna Ilidza, to nije vidjelo Ilidze, to su sela iz okoline Ilidze, Vojkovici i Krupac, mislim da se ko ne uvrijedi, ali moramo biti realni i to dobro znaju svi koji pisu o "istocnom" Sarajevu, da toga nije bilo nikada, niti ce biti, to su samo sela i okolina oko Sarajeva, tipa Lukavica, dio naselja Dobrinje itd, ne moze se to gledati kao jedna urbana sredina, kad realno gledajuci, kakav je to grad sa 1 raskrsnicom Smile i kamarom livada Smile, ni g od grada, a ni S od Sarajeva, to je samo ponizenje za ime Sarajevo, bez uvrede, ovo shvatite kao iskren i dobronamjeran komentar!

Svi prije rata koji su zivjeli u Sarajevu,a i sada koji zive, znaju dobro da to nema veze sa Sarajevo, pa spominju Pale u Istocno Sarajevo Smile, kakvi vicevi, to bi bilo isto ko kad bi se Ilijas, Hadzici, Vogosca, ubrajali u Sarajevo, a udaljeni su po 10-20 km od Sarajeva, to su samo vangradske opstine, koje pripadaju Kantonu Sarajevo, isto tako se moze reci i za Lukavicu i ostalo, s tim sto su oni u RS-u, pa bolje reci da su pod Pale, nego se brukati na ovaj nacin , ali *ebiga nekima se ne svidja ovo "staro" Sarajevo, pa bi novo pravili Smile, humor... ali crni Sad

_________________
Potpis
 
falcon iv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 16
Mesto: Sarajevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 6:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hakynen je napisao/la sledeće:
"Sta je Srpsko Sarajevo?
Trazeci odgovor na ovo pitanje, "Dani" su krenuli ka gradu koji se prostire na nevjerovatnih 500 kvadratnih kilometara i jedino nisu nasli grad. Uglavnom, Srpsko Sarajevo ima divne parkove, autobusku stanicu u Lukavici, Skupstinu na Palama, mogucnost provoda u Rogatici, kino... Ali nema ni "Zel(j)e" ni "Sarajeva", a bez njih Sarajevo, pa makar i srpsko nema bas puno smisla. Kao ni pokusaj smislenog odgovora na pitanje sta je zapravo C.C."

objavio bh. sedmicnik "Dani" - www.bhdani.com


Moram da se slozim...I.S po meni uopste nije grad...Ne mozes ti nazvati grat East Chicago i da to bude grad za sebe...Taj grad ne postoji, ali necu da ulazim u detalje zbog mogucih rasprava

_________________
*Leptiri u mom stomaku*
*uvek me na tebe potsete*
*Ja ih uspavam na foru*
*al te osete*
*Onda potonem u sebe*
*negde dole sretnem tebe*
*pa se slike ko komadi ostrog stakla*
*zariju u dlan*
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 8:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi znamo kako i zašto je nastalo Istočno Sarajevo. Dali je to grad ili nije, neću u to, al eto, očigledno jeste, dali čemo/te ga priznati kao takvog, to nema veze i nije tema.

Pošto mi rodica živi na Dobrinji, kad odem u Sarajevo zna se desiti da odem u taj dio ili taj grad. Pa ne znam, lagao bih kad bi reko da se ne gradi, da ima nekih ljepih zgrada, a duh koji bi imao neki grad, toga bogami po meni nema. Svi ti "inat" gradovi nemaju po meni nešto što bi grad trebao da ima.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
*Stefy*
*samo njegova*
<b><i>*samo njegova*</i></b>



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2007
Poruke: 14461
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 25, 2007 1:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je Istočno Sarajevo samo dio Sarajeva, nastao uslijed glupih podjela.
Pa ko god ode u Sarajevo, ne može a da ne obiđe Vrelo Bosne, Vilsonovo šetalište, Vječnu vatru, Zemaljski muzej, Čaršiju... To je Sarajevo...

_________________
Naprosto se tuga desi, i naprosto si tu gdje jesi,
I naprosto je trista čuda, predrasuda sad između nas,
Kad ljubav umre-jedan žali,
kad ljubav umre-jednom fali
i bome nije lako..
..kad naiđeš sokakom kojim svadbe prolaze....
 
hakynen
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 12 Jun 2005
Poruke: 1588
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 02, 2007 7:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

    Prije par mjeseci upoznao sam neku raju iz Istočnog Sarajeva, i počeli smo se intezivno družiti, u posljednje vrijeme često sam njihov gost.

    Istočno Sarajevo je 100% srpsko naselje, prostor na kojem se gradi je nekada bio vojni kompleks. Grad, doista, nema nešto čime bi se mogao pohvaliti, a i kako bi kada je nastao 90-tih. Izgrađena infrastruktura svodi se na stambene i poslovne zgrade, onoliko koliko sam primjetio gradi se po urbanističkim planovima, što je opet dobro jer će na posljetku grad i imati nekoga smisla.

    Mještani Istočnog Sarajeva imaju par ugostiteljskih objekata koje masovno pohode uglavnom petkom i subotom, najpopularniji su "Roma", "Leon", "Knez", "Lukas" do ponoći, a poslije ponoći svi su u diskoteci "XL", koja svojim izgledom podsjeća na disko klubove iz kasnih 80-tih, sa agresivnim lajt šouom, i raznim kičerajom. Nije sve tako ni sivo, Istočno Sarajevo ima i pozitivan primjer: klub "YU" koji srijedom privuče ljude starim dobrim rockom iz bivše nam države, zamjerke idu samo na uzan prostor.

    Kada je riječ o gastronomskim specijalitetima preporučam vam restoran "AS" u Vojkovićima. Ugostiteljski objekat ne izgleda atraktivno, ali zato imaju klopu za 300. Obavezno naručite specijlitet kuće "Krupački urnebes" i nećete se pokajati, garantiram.

    Kada ugledate tablu "Grad Istočno Sarajevo", to vam je znak da ste u Istočnom Sarajevu, jer da nema table ne biste ni znali da ste bili u njemu, ne zato što je mali, nego što nemate nijednog historijskog, ili značajnijeg orijentira koji bi vas asocirao da je to taj grad.

    Lijep pozdrav mojim susjedima istočnosarajlijama.

_________________
 
ministarka35
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Sep 2006
Poruke: 8
Mesto: istocno sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 18, 2008 12:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mala9303 je napisao/la sledeće:
Nema Sarajeva bez Miljacke .... Ilidza


Moram da ti kazem,da ovo nije Miljacka nego Zeljeznica...nije mi jasno kako si toliko pogrijesila Laughing Laughing

_________________
nekliktji loooda
 
Pinki.funclub
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Sep 2008
Poruke: 173
Mesto: RS

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 17, 2008 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja zivim na Palama, srednju sam zavrsio u Istocnom Sarajevu, trenutno studiram Etf.
Istocno Sarajevo se tek pocelo razvijati, dajte mu vremena, ali Ja sam u njemu proveo neke od najboljih trenutaka u zivotu, tako ma gde god otisao ovde cu se uvek vratiti sa osmehom na licu. Wink

_________________
» . . . No dakle, tko si ti? - Dio
sam one sile što vječno želi
zlo, a vječno stvara dobro«.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Istocno Sarajevo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon