www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bajaga 1983 - 2005
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Naša MP3 riznica ~ -> ~ Diskografije domaćih izvođača ~
::  
Autor Poruka
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 29, 2005 4:24 pm    Naslov poruke: Bajaga 1983 - 2005 Na vrh strane Na dno strane

Pozitivna geografija

Pozitivna geografija je nastala u ulici Kosovskoj br.3 gde je Bajaga iznajmio stan, i u Studiju 5. Snimana je u novembru i decembru 1983. godine, a na ploči su, osim Bajage, radili i Bata Kovač, Krle iz Generacije 5, Neša Japanac, Vlajko Golubović, Rade Radivojević i drugi. Ploča je izašla 30.januara 1984. godine u izdanju PGP - RTB-a i sadrži jedadaest pesama.
Zanimljivost vezana za ovu ploču je da je Bajaga većinu pesama sa ovoga albuma prvo ponudio Bori Đorđeviću za novu ploču Riblje Čorbe, jer je u to vreme još zvanično bio njihov član, ali Bora ih je odbio sve osim Kad Hodaš, koju je Bajaga kasnije snimio u koncertnoj verziji.

Berlin
Mali slonovi
Poljubi me
Limene trube
Znam Čoveka
Tekila - gerila
Marlena
Kosooka
Tamara
Pustite me, druže
Papaline


Sa druge strane jastuka

Drugi album Instruktora izašao je 13.marta 1985. Malo je falilo da to bude samo singl jer je Bajaga pred kraj snimanja bio toliko neraspoložen i umoran da je sve poželeo da baci i ostavi samo Dobro jutro,Džezeri i Zažmuri. Tu je presudnu ulogu odigrao Cukić, koji ga je nagovorio da ipak sve ide kao što je dogovoreno jer je ploča odlična. Ispostavilo se da je bio u pravu jer se jastuk prodao u preko 350.000 primeraka i smatra se najboljom bajaginom pločom u karijeri.
220
Vidi, šta sam ti uradio ...
Nemoj da budeš nja nja
Ti se ljubiš...
Dobro jutro, džezeri
Sa druge strane jastuka
Šarene pilule za lilule
Dvadeseti vek
Francuska ljubavna revolucija
Nemoj da se zezaž sa mnom
Zažmuri


Jahači magle

Jahače magle Bajaga je najavljivao kao prekretnicu u zvuku Instruktora. Tako je i bilo. Ako su prva dva albuma bila savršenstvo jednostavnosti, ovaj album je predstavljao pravo malo remak delo produkcije i izaranžiranosti. To je malo čudno ako imamo na umu da je Bajaga uvek težio jednostavnijoj formi, ali bilo je potrebno nešto više da bi uspeh bio potpun.
Osim klasičnih numera za Bajagu, kao na primer Ja mislim 300 na sat, pesme kao što su Strah od vozova ili Red i mir donele su jednu novu dimentiju u muzici benda, koju je Bajaga objašnjavao kao potrebu da u jednom trenutku karijere svaki bend treba da utiče na ukus svoje publike i pokuša da je edukuje i približi neke zvuke koje inače ne bi nikada slušali. U tome su potpuno uspeli..

Ja mislim 300 na sat
Kao ne zna da je gotivim
Gde stiže moje sećanje
Red i mir
Rimljani
Samo nam je ljubav potrebna
Strah od vozova
Bam bam bam
442 do Beograda


Prodavnica tajni

Posle edukovanja publike bogatijim zvucima na Jahačima, Bajaga se vratio svojim počecima i napravio Prodavnicu tajni. Snimana u Novom Sadu, posle putovanja benda po rusiji, ploča ima neverovatnu smirenost i uravnotežen ritam. Ujedno, to je ploča sa jednom od najdiskutabilnijih ali ujedno i najuspešnijih pesama Instruktora - Plavi Safir. Ni do dan danas nije jasno da li je ta pesma upliv u zabranjene vode šunda ili nešto drugo, tek, tih godina svi su je pevali. Takođe, sve ostale pesme sa albuma, slobodno možemo reći, postali su instant hitovi, osim jedne, koja je ostala nezapažena široj publici, ali je ujedno i nakvalitetnija na ploči. To je pesma Otkada tebe volim.

Gore - dole
Plavi safir
Verujem - ne verujem
Godine prolaze
Ruski voz
Vesela pesma
Tišina
Život je nekad siv - nekad žut
Otkada tebe volim


Neka svemir čuje nemir

Ovaj album je prvi živi album Instruktora. Sniman je na poslednjoj velikoj jugoslovenskoj turneji benda, i predstavlja tačku na dotadašnji rad i karijeru benda. Osim već poznatih pesama na albumu se nalaze i tri nove, snimane u studiju, i to: Neka svemir čuje nemir, Idem (kao da ne idem, a idem) i Na vrhovima prstiju. Osim toga, stavljena je i live verzija pesme Kad hodaš, koju je Bajaga ustupio Čorbi kada je snimao svoj prvi album i izlazio i Riblje Čorbe.
Ono što je interesantno na albumu, osim novih pesama, jesu i preuređene verzije pesama Ruski voz i Poljubi me, koje predstavljaju pravo remek delo, i akustična verzija Tamare, koja je, slobodno možemo reći, prvi domaći unpluged.

Na vrhovima prstiju
Tekila gerila
Idem (kao da ne idem...
Tamara
Neka svemir čuje nemir
Dvadeseti vek
Dobro jutro džezeri 220
Plavi safir
Kad hodaš
Ruski voz
Zažmuri
Poljubi me
Limene trube
Ja mislim 300 na sat
Tišina


Četiri godišnja doba

Četiri godišnja doba predstavljaju, u stvari, maksi sing. Na njemu su četiri pesme, od kojih svaka predstavlja jedno doba u godini. Najlepša pesma sa albuma sigurno ju Uspavanka, balada bez pandana u našoj muzici. Takođe, pesma Buđenje ranog proleća, nastoji da spoji rok i operu kroz duet Bajage i operske dive Jadranke Jovanović.

Uspavanka
Dobro jutro
Buđenje ranog proleća
U koži krokodila


Muzika na struju

Album je sniman u najgoroj krizi 1993. godine, kada nije postojala ni država a kamoli rok scena. Ipak, album je prosto neverovatan. Samo toliko, oooobaaavezno ga poslušajte.

Muzika na struju
Grad
Gde si
Grudi nosi ko odlikovanja
Mali svira gitaru
Na grani
Jedino to se zove ljubav
Ovo je balkan
Marinina tema
Lolita
Makostrešena mačka
Golubica



_________________


Poslednja prepravka: sanjica_021 datum Sub Apr 30, 2005 5:30 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 29, 2005 10:43 pm    Naslov poruke: Bajaga - Na vrh strane Na dno strane

Od bižuterije do ćilibara

Album koji je nastao posle najburnijeg perioda naše novije istorije izašao je 1997. godine i sadrži u sebi sve: od banalnih zezalica do blues-rock balade. Album je propraćen sa nekoliko spotova koji su za divno čudo izgledali odlično, jer je poznato da Bajaga sa spotovima nije imao sreće u karijeri.

Silikon (2004.)
Tvoja gajba je sigurna
Još te volim
To!
Iza nas...
Leti leti ptico
Nezgodna varijanta (jedna od...)
Ne volim zimu
Sto ne može niko možeš ti


Zmaj od noćaja

Album "Zmaj od Noćaja" pojavio se 2001. g. i odličan je početak nove faze u karijeri Bajage i Instruktura. Ovaj CD pripreman je i programiran u Ateljeu Bajage i Instruktora od januara 2000. do maja 2001. godine. Izašao je kao dvostruki CD, na kojem se pored albuma sa 11 pesama nalazi i knjižica s njihovim tekstovima i interpretacijama. Ono što je kuriozitet je da se u pakovanju nalazi još jedan disk, koji se dobija besplatno i na kojem se nalaze tri verzije pesme "Zvezda" /nove Zvezdine himne/. Štampanje ovog diska finansirala je Direkcija Crvene zvezde.

Lepa Janja, ribareva kći
Da li da odem ili ne
Gospod brine
Tehno blues
Zmaj od Noćaja
Najslađa devojka
Model 1960 es.ef.er.jot
Ala
Perla
Extasy, pazi!!!
Plavo
 
Holbyco
Slavonac
Slavonac



Godine: 56

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2289
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 11:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

2005 - Šou počinje u ponoć

01. Kap po kap
02. Fanki taksi (feat. Ivana Negativ)
03. Bademi i so
04. Šou počinje u ponoć
05. Pod jasenom
06. Padaj kišo keve ti
07. Otrov
08. Ima svet kraja dva
09. Pesma slobode

_________________
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna mala antologija s neke novi pesme:

2003 - Ruza vetrova
1. Ruza vetrova
2. Ovo je Balkan
3. Grudi nosi kod odlikovanja
4. Zmaj od nocaja
5. Pustite me druze
6. Papaline
7. Red I mir
8. 442 do Beograda
9. Zvezda
10. Ruski voz
11. Sto ne moze niko mozes ti
12. Grad
13. Dobro jutro dzezeri
14. Novosti
15 Ruza vetrova (urban remix)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Naša MP3 riznica ~ -> ~ Diskografije domaćih izvođača ~ -> Bajaga 1983 - 2005 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon