www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ciniti lose?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Mara 82
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 847
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne razumem! Kako to mislimo da radimo nesto dobro a pri tom smo svesni da to ide na stetu nekom ili mu cini nesto zlo. Kako to lopov moze misliti da radi nesto dobro ako svesno nanosi stetu nekom drugom. Mislim da sustina nije u tome da radite dobro ako mislite da je to samo dobro i korisno za vas. Tek kad sagledate kako se to vase dobro odrazava na ljude oko vas videce te da li je to dobro ili ne. Dobro se dobrim vraca. Ili kako posejes tako znjes.

 
sweet_stuff
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 35
Mesto: Hrastnik

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 7:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa... svako radi ono što mu se čini najbolje ako smo u pitanju mi...
ali ako je u pitanju netko koga volim, za njegovo dobro bi učinila i nešto što se meni čini loše...
tako je to kad nekog voliš... Very Happy
 
pokemon21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Okt 2005
Poruke: 208
Mesto: Podgorica,Crna Gora

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 22, 2006 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad glupo je raspravljati i govoriti da lopov kad ukrade radi to svjesno ili ne svjesno.Ima slucaja kad nekome treba da prezivi i ukrade,ali naravno to ne opravdava njegov postupak,da je takva situacija normalna onda bi svi isli da krademo
Sto se tice ubica,imamo slucaj kad npr. osoba koja se vraca kuci uvece bude napadnuta i u samoodbrani ubija protivnika,a sdruge strane neko ubija za pare,a to nije isto
znaci o tim stvarima bi se raspravljalo mjesecima sta je lose sta je iz nuzde,sta je svjesno a sta ne...
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sta vi mislite? Mozemo li odabrati da uradimo ono sto nam se cini losijim????


Citat:
desavalo se da iz besa radim nesto i znam da radim lose. nekom drugom lose a sebi ni dobro ni lose... onda se posle kajem ali bes je afektno stanje suzenog razmisljanja i sl.


Nikad,ali nikad nisam uradila nesto sto bi nekom nanela zlo..... Cak nisam ni pomislila nikom zlo....
Neki ljudi iz besa znaju da povrede i nanesu ljudima zlo,pa se posle kaju.... Nemaju samo kontrolu.... Zasto ciniti zlo.... Koliko je samo u danasnje vreme zlih ljudi.... Koliko je samo ljudi sto se samo prave da su ti prijatelji.... Ja sam za sve sto imas u glavi reci, nemoj skrivati i nemoj ciniti zlo ni kad si besan,a kamoli kad nisi......

_________________
Happy & Married
 
borko_car
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 38
Mesto: slavonski brod

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo u extremnim slucajevima
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da mozemo ciniti lose al za tto cemo uvek imati neko opravdanje u svojoj glavi da bi nam se cinilo da to nije lose mada vecina ljudi koja cini lose koliko se meni cini zna da cini lose stvari al sebi u glavi pricaju da su oni u pravu a svi znamo da kad se laz izgovori nebrojeno puta tad ta laz postaje istina.................
 
Dejan71
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 305
Mesto: NBGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 9:25 pm    Naslov poruke: Re: Ciniti lose? Na vrh strane Na dno strane

Yasmin je napisao/la sledeće:
Mozemo li raditi ono što nam se cini da je lose?

Meni se cini da ne mozemo... Da covek nuzno radi ono sto mu se cini da je bolje. Pri tome ne razlikujem 'dobro po sebi' i 'dobro za mene'...
Recimo lopov radi ono sto mu se cini da je bolje: ..'bolje imati nego nemati'.... 'bolje ne raditi nego raditi'. Ubica mozda misli... 'i on bi mene! ..Bolje ja njega nego on mene.'.. Svetac cini ono sto misli da je bolje, ne samo za njega, vec sto je uopste bolje....
Sta vi mislite? Mozemo li odabrati da uradimo ono sto nam se cini losijim????

A sta cemo sa nagonima, besom, zlobom i slicno.... Kada nekome nanosite stetu samo da bi mu napakostili a osim zadovoljenja zlobe, sujete i sl nemate nikakvu drugu korist i svesni ste toga da je to lose ali vas nije briga jer cete se "bolje" osecati kada mu napakostite...
Ili seksualni nagon- Znate da je opasno i lose spavati sa neznancem ali u "datom trenutku" to svesno potisnete u drugi plan jer je nagon prejak a posle jeb... planirate da se kajete.... itd...
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 16, 2006 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Činiti nekome loše, sam sebi čini loše. Kako se ono kaže poslovica: " Ko jamu drugima kopa, sam u nju pada" To je istina.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ciniti lose? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon