www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

CD-ROM
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
vilus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 12 Nov 2005
Poruke: 5

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 6:33 am    Naslov poruke: CD-ROM Na vrh strane Na dno strane

Molim, ako je moguca pomoc!

Trazio sam na netu noviji driver za cd-rom, i nasao sam ovo: "GCE-8526B Version 1.04 Firmware Update".
Nakon instalacije comp. je stao sa radom i ne prepoznaje cd-rom, iskljucio sam ga. Tako da sad radi samo sa HDD, a i tu ima nekih sitnijih problemcica koji nisu bitni po sistem. Da li postoji sansa da cd-rom vratim u zivot ili mi preostaje samo kupovina novog, kako mi je predlozio prijatelj, njegova dijagnoza je da sam unistio bios cd-roma i da tu nema nikakve pomoci jer je ovo sto sam instalirao bio update za bios a ne driver za cd-rom.


 
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Možeš probati na sajtu proizvođača da skineš driver a možeš mi reci ako tamo ne nađeš da ja malo potražim po netu...Ali ako ne ‚‚upali‚‚ ovo sa driverom onda moraš da kupiš novi...A ne moraš ni cd-rom mozeš neki DVD rezač ili tako nesto...U svakom slucaju obavjesti me da li si našao na sajtu proizvođača driver.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ako si instalirao pogresan firmware, verovatno ces morati da bacis cd-rom... ali prvo pogledaj na sajtu proizvodjaca da li ima neki lek u slucaju da se tako nesto desi...

_________________
 
nidzesi
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Jun 2004
Poruke: 31
Mesto: Bujanovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 10, 2006 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prijatelju, ti nisi skinuo driver za CD rom neko firmware! A to su dve različite stvari! A da ti pravo kažem nikada nisam ni čuo da postoje driveri za CDROM!

Kakvi driveri??? Šta će ti driveri za CDROM???
 
dj's
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jul 2005
Poruke: 71

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 11:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja sam dobio drivere, ali kako da ih instaliram bez cd-roma

_________________
dj's
 
Bili*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 12 Jan 2006
Poruke: 161

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 5:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan predlog:

Ako koristis XP i imas ukljucen System Restore, probaj da vratis PC na datum pre instalacije.

Ako je problem u softveru, resices problem.
 
shut_down86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 88

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 31, 2006 11:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima jedno jednostavnije resenje (ukoliko nije rec o firmware-u):
format c: Rolling Eyes Twisted Evil Razz
 
simpa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Feb 2006
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neznam cemu ti služi da radis update cd-roma, to prvi put čujem, nema potrebe za to iskreno rećeno, samo možeš zakomplicirati stvari na pc-u, kao što ti se i desilo!Pokušaj vratit sistem na neku raniju točku, to bi trebalo da pomogne, ako ne uspije to, raspitaj se u pc-servisu, nemoj se zaličat pa odmah novi uzimat!
 
bojan81
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 31 Avg 2005
Poruke: 48
Mesto: Cacak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 7:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="nidzesi"]Prijatelju, ti nisi skinuo driver za CD rom neko firmware! A to su dve različite stvari! A da ti pravo kažem nikada nisam ni čuo da postoje driveri za CDROM!

Kakvi driveri??? Šta će ti driveri za CDROM???[/quote]

U principu i ne trebaju ti!
Medjutim postoje!
Npr. ASPI driver!
Ja sam ga instalirao i mogu ti reci da mu treba manje da iskopira neki sadrzaj sa diska nego inace!
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 7:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se to jednom desilo slicna stvar tj. crko mi je cd rom

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako je pogresan firmver tesko da ces bilo sta uradditi al vidi na sajtu proizvodjaca al ne verujem a za ubuduce ako to budes radio moras da znas da prilikom update-ovanja firmvera moraju svi prog da ti budu iskljuceni a dati cd rom da ti bude sam na ata kablu i da bude na masteru...to je preporuka koju svi preporucuju jer i ja sam radio update firmvera za dvd rom i naravno prvo procito pazljivo kako i sta se tu radi da ne bi sjebo dvd...jer posle tesko da ima pomoci....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> CD-ROM Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon