www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Intervju
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 02, 2005 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jasmin Muharemovic

Nema više sa kim da se zeza!

[Jasmin Muharemovic]
Posle silnih bura i oluja, sredio je svoj život kako se samo poželeti može. Nakupovao je i napravio toliko nekretnina da sad teško stiže sve i da ih obiđe. Ima stanove u Beču i Beogradu, kuće u Požarevcu i Tešnju. Najsretniji je, kaže, u svom Tešnju, u majčinoj kući, dok pravi pekarski krompir i čeka da njegova majka ispeče mirisnu pogaču...

Jasmin Muharemović: Samo tu zaboravljam sve ružno što mi se dešava... Prava seoska idila, koja kao da je van ovog ludog sveta i vremena!

Šta to ružno imaš da zaboravljaš?

Jasmin Muharemović: Sve što mi se smučilo! U stvari, smučila mi se estrada. Uvuklo se tu falša i šljama, sačuvaj Bože! Pevača, menadžera, muzičara, lovaca u mutnom, ludaka, manijaka...

Izgleda da si zaboravio da ti je muzika dala sve što imaš! Sad ti se, kao smučila...

Jasmin Muharemović: Ma, nije meni muka od muzike! Ona mi je sve u životu dala! Dala mi je i ono o čemu nisam mogao ni da sanjam! Muka mi je od onog okolo... Od spletkaroša, pljuvača...

Da tebe ne žuljaju neki dojučerašnji prijatelji?

Jasmin Muharemović: Joj, to je strašno... Kud mi ih spomenu? Sad mi upropasti idilično popodne sa majkom! Ne znam šta je sa tim ljudima. Kao da su svi načisto poludeli!

Priča se da mnogo voliš da čačkaš ljude. Još se prepričava kako si čačkao Šekija Turkovića, pa ste se pobili!

Jasmin Muharemović: Ma nisam ga čačkao! Kad sam ga u kafani “Užice” video, sa očima krvavim kao ruža, samo sam ga pitao šta se sa njim dešava. Ništa ga nisam čačkao. Samo sam zaključio da njega ništa ne sprečava da pije! Za razliku od njega, ja sam bio pribran!

[Jasmin Muharemovic]
A, ja čula da si bio pijan!

Jasmin Muharemović: E, pa sad... Ja sam u medijima Šekija pijanstvom zaštitio i zagradio! Kao, to je neko opravdanje! Ispadoh kriv, a on meni sasuo pivo u lice i psovao mi majku! On je prvi počeo. Još nisam bio ni seo na stolicu, a on je krenuo da me vređa: Jasmin se okreće kako vetar duva!

Pa, nije da nisi snalažljiv!

Jasmin Muharemović: Posle svega što mi se u životu desilo, bilo bi bruka da nisam snalažljiv i da ništa nisam stekao!

Šta ti, u stvari, imaš protiv dojučerašnjeg prijatelja?

Jasmin Muharemović: Baš ništa! Nekad smo se družili, bili smo veliko društvo, ali se on sa mnogima iz tog društva posvađao. Recimo, nekad se nije odvajao od Jašara Ahmedovskog, a već dugo ne govore. Eto, to je Šeki! Poskidao čovek fore Novice Uroševića, Radeta Vučkovića i pokojnog Buce Jovanovića i sad misli da je frajer... Da je čovek, javno bi mi se izvinjavao bar nekoliko puta zato što me polio pivom i psovao mi majku!

Kad će pomirenje?

Jasmin Muharemović: Ma kakvo pomirenje! On za mene više ne postoji! Pa, za njega ne zna niko ni u njegovoj zgradi, a kamoli dalje! Neću više o njemu!

[Jasmin Muharemovic]
Koliko si flaša o glavu dobio po Požarevcu i okolini?

Jasmin Muharemović: Pa to je strašno! Nikad nisam dobio flašu u glavu, ni u Požarevc, niti bilo gde drugde. Stvarno mi je muka... Hoću da ostanem gospodin čovek! Ako neko bolje od mene zna koliko sam flaša dobio u glavu, moraće to i da dokaže. Neka se zabavlja jureći dokaze za sve ono što je o meni po novinama izgovorio! Nisam primitivac, pa da se sa bilo kim prepucavam.

Sa kim najviše voliš da rakijaš?

Jasmin Muharemović: Dešavalo se nekad da se sa prijateljima zarakijam, pa da svi pravimo cirkus. Joj, kakva su to zezanja bila! Sad čovek više nema sa kim da se zeza! Ni sa kim ne sme ni da se našali. Svako zezanje ljudi dožive pogrešno! I najbezazleniji vic da se ispriča, neko će se naći pogođenim i uvređenim. Nema više zezanja, vedrine, duha... Doduše, nikada do ovog sa Šekijem nisam imao problema. Eto, zato mi se estrada smučila! Nekada se znao red. Pa ja sam tri godine čekao da sednem za sto sa Novicom Uroševićem, jer sam bio početnik, a on veličina. Ovo sad je luda kuća!

Za šta ti služi stan u Beogradu? Za švaleraciju ili da mažnjavaš lovu od kirije?

Jasmin Muharemović: Eto, i taj stan, koji sam krvavo zaradio, mnogima je trn u oku. Nekad mi je služio da se u njega sklonim od žene. A do švaleracije mi nikad nije bilo... Uostalom, šta koga briga šta radim u svom stanu i sa svojim stanom!

Gde ti je supruga? Da te nije ostavila?

Jasmin Muharemović: Gde da me ostavi ovako lepog? Kad me je videla sa ovom novom frizurom, ponovo se zaljubila u mene!



_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!


Poslednja prepravka: Charmed datum Sre Nov 02, 2005 7:50 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 02, 2005 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Usnija Redzepova

Bez žala za mladošću

[Usnija Redzepova]
Nedavno je Usnija Redžepova gostovala u Londonu. Pevala je na jubilarnoj, desetoj “Ciganskoj večeri”, tradicionalnom okupljanju srpske dijaspore u Britaniji. Bila je to za sve noć za nezaborav. Usput je obišla znamenitosti Londona, ali i uživala u nastupima nekih grupa koje su učestvovale na festivalu etno muzike iz celog sveta, organizovanom baš u to vreme, na Temzi.

Usnija Redžepova: Uživala sam pod šatrom, u nastupu grupe “Moka” iz Rumunije koja je predstavljala balkansku muziku. Bile su tu plesačica orijentalnog plesa, dve izvanredne violinistkinje... Ipak, bila je to više rumunska, nego balkanska muzika. Činjenica je da mi imamo raznovrsniju muziku, spoj različitijih ritmova, melodija, pravo muzičko bogatstvo. Ali, mi to nikad nmismo iskoristili na pravi način. U pregovorima sam sa nekim ljudima... Želim da formiramo sastav koji bi prezentovao našu muziku i predstavio svetu svo njeno bogatstvo.

Zašto ste se vi udaljili od romske muzike?

Usnija Redžepova: Udaljila sam se od romske muzike i okrenula se melosu južne Srbije. U meni je sve pomešano. Romkinja sam, rođena i odrasla u Makedoniji, moj suprug je iz Šapca. Sve se to odrazilo na muziku koju interpretiram. Mnogo toga je nekako pomešano, smućkano, bogato i lepo zvuči. Ponosna sam što sam, zajedno sa mojim suprugom, uspela da ne odlutam van naših granica. Sve je lepo spojeno, zanimljivo, specifično i dira u dušu.

Kako vam zvuči ova moderna muzika, kako vam izgleda estrada?

Usnija Redžepova: Oduvek sam dozvoljavala da ono moderno i savremeno uđe u mene, u moju muziku, u moj stil, u moj život. Ali, samo do neke granice. Nikada nisam dopuštala da me to moderno prosto opsedne i da zavlada mojim životom, mojim bićem, mojom muzikom. Uvek sam se trudila da zadržim ono svoje, originalno i specifično, kao osnovu. Nažalost, čini mi se da je danas sve suviše površno. Stvarima se ne prilazi studiozno, gubi se autentičnost ličnosti, stvaralaštva, svega...

[Etno festival]
Mnogi kažu da imate sva prava da budete oštar kritičar!

Usnija Redžepova: Ne volim ni da kritikujem, ni da savetujem. Za svakoga, za svaki pogrešan korak, pokušavam da nađem opravdanja i razumevanje. Ljudski je grešiti. Muzičare ne mogu da kritikujem jer ja nisam muzički obrazovana. Samo sam talentovana i ne mislim da sam pokupila sva znanja ovog sveta. Na sreću, moj suprug je muzički obrazovan pa je to nadoknađivalo nedostak mog muzičkog obrazovanja. Bila sam i ja u iskupšenju da pevam koješta. I turbo čak! On je uvek bio tu da mi kaže: Stani! Nikad mi nije dao da skrnavim muziku i zato je moja karijera tekla bez eksperimentisanja!

Kakvi su bili finansijski efekti?

Usnija Redžepova: Nikada nisam jurila komercijalu i sigurno je da je finansijska šteta ogromna! Ali, mi smo skromni ljudi i materijalni momenat nam nikada nije bio presudan. Nismo megalomani, nismo čeznuli za avionima i kamionima, niti smo bili spremni da zbog novca zapostavimo kvalitet i autentičnost.

[Usnija Redzepova]
Koliko dugo ste igrali Koštanu?

Usnija Redžepova: Prvi put sam je zaigrala devetog marta 1973. godine. Igrala sam je sve do pred bombardovanje. Znači, 26 godina!

Kao jedna od najlepših žena naše estrade još u staroj Jugoslaviji, kako doživljavate ovu eru silikonske lepote?

Usnija Redžepova: Razumem žensku potrebu za doterivanjem, za lepotom, za ulepšavanjem. Dok sam kao studentkinja arapskog jezika živela u Studentskom gradu, bila sam svakog jutra prva u kupatilu, na tuširanju, šminkanju, mackanju... Ali ovo sad... Preteruje se, kao i u svemu i opet, kao i u svemu, gubi se autentičnost. Gotovo sve žene kao da su izašle ispod istog kalupa. To je, opet, u neku ruku razumljivo. Plaća se danak globalizaciji. A što se tiče mene, prepustila sam vremenu i genima da rade svoje, bez trunke žala za mladošću. Uvek sam bila prirodna, takva sam i ostala. Baš zahvaljujući tome, što ni na meni, ni u mom životu, ni u mojoj muzici nije nikad bilo ničeg lažnog, trajem i dalje.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 02, 2005 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Natasa Radojcic

Daleko od domovine

[Natasa Radojcic]
Gost ovogodišnjeg jubilarnog Sajma knjiga bila je i Nataša Radojčić, američki pisac našeg porekla. O razlogu odlaska iz domovine i temama njenih romana, Nataša otkriva da je bila u prilici da putuje po celom svetu i da je svuda nailazila na patnje zaboravljenih ljudi. One su bile veoma slične, jer su pojedinci mahom živeli u politički kompromitovanim režimima, gde im je kao poštenim jedinkama bilo onemogućavano da prežive. Samim tim, njihovi životi su je uvek inspirisali za nove knjige.

Kada ste otišli u inostranstvo i kako ste se tamo snašli?

Nataša Radojčić: Rođena sam 1966. godine u Beogradu, u njemu sam završila osnovnu i srednju školu i studirala na FDU. Međutim, u Njujorku sam završila postdiplomske studije književnosti na Univerzitetu Kolumbija. Van zemlje sam previše dugo, tačnije od 1989. godine. Trenutno živim u Njujorku, gde predajem na Jezuitskom univerzitetu (retoriku i jezičku kompoziciju), a na Umetničkoj školi za profesionalne pisce “Media Bistro“, predajem moderni roman.

Vaša prva knjiga “Povratak ratnika” je već nagrađena u Italiji. Otkrijte nam nešto više o njoj?

Nataša Radojčić: Moj prvi roman za temu ima rat u Bosni i do sada je objavljen na osam jezika. Govori o vojniku koji se vraća sa ratišta, opterećen osećanjem krivice i gomilom novca, koji je stekao na nepošten način. Rodno mesto više ne može da prepozna, a u okolinu uopšte ne može da se uklopi. Tu sada vladaju neka druga pravila, merila vrednosti koja su mu nerazumljiva i nepristupačna. Kockajući se i pijući rakiju, on polako propada i u roku od samo dva dana doživljava potpuni krah.

[Natasa Radojcic]
Nedavno ste završili još jedan roman koji će uskoro objaviti beogradska izdvačka kuća “Laguna”...

Nataša Radojčić: Da, reč je o romanu “Ti ovde ne moraš da živiš”. Motivacija za ovo delo je pomalo komplikovana. Naime, glavna junakinja je divlja i mlada Beograđanka, koja besumučno luta svetom. Roman sam počela da stvaram na Karibima, tačnije u San Huanu, gde sam bila u gostima kod moje prijateljice, slikarke Aikse i njenog supruga Edvina. Oni su mi tada pokazivali siromašni deo Portorika, a potom su me odvezli na Kubu, gde sam još kao devojčica boravila 1979. godine. Ostala sam u Havani, a potom otišla na Jamajku, gde sam grozničavo nastavila da završavam roman u jednoj kolibi na Trezor Biču. Po povratku u Njujork, još mesec dana mi je bilo potrebno da roman uobličim, tako da je moje delo “Ti ovde ne moraš da živiš” pre šest meseci objavljeno u Americi, a nadam se da će uskoro biti dostupno i čitaocima u Srbiji i Crnoj Gori.

Na kom jeziku pišete svoja dela i da li je lakše piscu da se probije u inostranstvu, nego kod nas?

Nataša Radojčić: Pišem na engleskom, a objavljujem za mnoge svetske izdavačke kuće (“Random Hous”, “Le Seull”, “Berlin”, “An Oved”, “Adelfi”, “Wereledbibliothek”). Mislim da je potpuno isto i piscu u Beogradu i piscu u Njujorku kada treba da pronađu izdavača. Tu je potrebno dosta muka i mnogo sreće.

Da li ljudi u inostranstvu znaju za naše pisce i koja njihova dela su bestseleri izvan naših granica?

Nataša Radojčić: Ja nisam čula da naše pisce mnogo objavljuju, a ne verujem da ima uopšte bestselera.

[Natasa Radojcic]
Koja od vaših knjiga je poslužila kao scenario za film i da li znate ko će u njemu glumiti, a ko će ga režirati?

Nataša Radojčić: Direktno sam radila scenario za “Pomračenje”. Glumci su već angažovani poput: Carpice Benedeti i Sunny Denofroa. Snimanje će početi na proleće, a ko će režirati za sada još ne znam.

U Rimu ćete na proleće imati i premijeru svog dramskog teksta...

Nataša Radojčić: Napisala sam i pozorišni komad “Pomračenje”. Pošto su moje knjige popularne u Iitaliji, imam dosta kontakata sa italijanskim rediteljima i trenutno je “Pomračenje” u prevodu, a za potrebe pozorišne predstave će ga režirati Piero Maccarineli.

Pripremate li nešto novo?

Nataša Radojčić: Završavam treću knjigu, ali o njoj još ne bih ništa pričala.

Šta radite u slobodnom vremenu?

Nataša Radojčić: Pohađam časove letenja!

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stara tema, mislim bezveze...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Intervju Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon