www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Venecija
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
prase
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 24 Jul 2006
Poruke: 575
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jos jedne slike ove predivne crkve. To je ikona Bogorodice.
Kroz crkvu se ide u krug i na zidovima su predivne ikone. Ima i jedan uski prolaz. Tu se ljudi jedva mimoilaze. Kada prodjete kroz njega, nalazite se u jednoj ogromnoj prostoriji u kojoj je nazalost zabranjeno fotografisanje. Ja ne znam da li postoji negde nesto slicno. Tamo se mog kupiti razglednice a inace su tu stvari od neprocenljive vrednosti. Slike koje su ogormne velicine, preko celog zida, stare zlatne posude i da vam ne pricam. Ono treba videti. Reci nista ne znace. Osecaj je neverovatan.


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kipranka je napisao/la sledeće:
Venecija ne smrdi..to nije tacno...
Predivno mesto za obilazak...I nece potonuti..grade se brane u moru koje ce to spreciti...


Grad ne smrdi... SVAKI DAN! Neke dane zaudara da je to uzas, ne mozes disat, a neke dane upoce ne smrdi. Ti si bila sretna pa dosla na ne-smrdljiv dan.
Grad jest lijep i ima dosta toga u njemu za vidjeti ali ima i svoje podebelo lose strane.
Ponajprije je iznimno skup. 5 Eura za javni prijevoz (i to jos neudobnim i prljavim camcem), javni prijevoz ni u Tokiju nije 5 Eura! Hrana i pice znaju biti vrlo precijenjeni. Varaju i lazu na sve strane, konobari, prodavaci, cak i recepcioneri (kolegu pokusao recepcioner ocjepit za 70 Eura neki dan!). Dzepara k'o u prici. Tesko je naci lijepu curu za vidjet', ako i vidis koju ta je turistkinja... Lokalne nemaju stila a arogantne su do uzasa. Poslije 8-9 navecer centar je gotovo mrtav, izuzevsi oko glavnih turistickih atrakcija. Night life je vrlo dosadan cak i po Hrv. strandardima (sto se tice nocnog zivota Beograd je tu i car i majka!)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alekssandra
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 31 Jul 2006
Poruke: 314
Mesto: Havaji

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja recimo nisam odusevljena Venecijom !
Bila sam u Italiji i dva dana u VEneciji!
Venecija je preskupa !Italijani racunaju tvoje pice i kafu u zavisnosti gde sedis ,ako si recimo na trgu Svetog Marka tvoja cena pica je utrostrucena!
Prejak je miris mocvare ,ponekad smeta ne mogu da kazem ali moram da Venecija smrdi.
Vrvi od turista ne mozes lepo ni da prosetas a da nisi u guzvi i u redu!
To se ljudi saplicu....sramota....
Parce pice je 8 eura koje je mnogo malo!
Najeftiniji suvenir je 10 eura a to je magnet maskica!
Jedino sto mozes da kupis povoljo jeste kod crnaca!Torbice ,novcanike i tako te sitnice ,sa njima moras da se cenkas i spuste ti cenu sa 40 eura na 10! dok sam seta Venecijom naisla sam na Roleksovu radnju gde su mali biseri od mindjusa 76 000 eura!
Venecija jeste lep grad,ja sam jedva cekala da ga obidjem ali sam se mnogo razocarala !

_________________
Umeo si da budes vest da srusis sve mi kule srece gradjene i ostavis me slomljenu da ljubim stope tvoje i da lako kao pero letim,
imedju sna i jave,vecno ziveci u strepnji,da
bih sve to ponovo mogla doziveti....
 
prase
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 24 Jul 2006
Poruke: 575
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 02, 2006 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istina je da je skupa ali ja sam prosla jeftinije nego ti. Ja sam parce pice platila 3 eura i nije bilo bas malo, u nekom restoranu pored Rialta. A i suvenira ima jeftinijh. Kupila sam prelepu ogrlicu od murana za 6 eura. Ako imas volje i strpljanja sve se moze. Smile
 
chobanchica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 72

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razocarana sam.Kanali smrde,prilicno je klaustrofobicno,prelepa,mozda najlepsa bazilika na svetu je upropascena pticjim izmetom,gondolijeri deru(100E voznja?!?!)....Mada,ima smek Confused
 
prase
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 24 Jul 2006
Poruke: 575
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Most uzdisaja ili Kazanovin most nema nikakve veze sa nekim ljubavnim aferama. To je most koji spaja sudnicu i tamnicu. Oni koji su prolazili tim mostom na putu od sudnice ka tamnici, znali su da poslednji put vide nebo i more i zato su tuzno uzdisali. A Kazanova je uspeo da pobegne - most je sa gornje strane otvoren. Otrgao se od strazara, popeo na zid mosta i skocio u kanal.

Crkva Santa Maria - ostrvce na kome se nalazi pocelo je da tone. Tadasnji duzd je dovukao drvece iz Dalmacije i uradio sipove ispod ostrva, tako da je sprecio dalje potapanje. Tada je Laza Kostic napisao pesmu "Duzd se zeni" ogorcen sto se uzima drvece sa naseg podrucja. Kada je Laza potom prvi put dosao u Veneciju, bio je opcinjen lepotom crkve i tada je u znak pokajanja zbog napisane prethodne pesme napisao cuvenu "Santa Maria della Salute".

Za ljubitelje ovoga grada jos neke slike.
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Venecija, pa ne znam sta bi rekao, u jednu ruku, grad prepun nekog historijskog smeka, poznat u svijetu, kao sila trgovacka iz srednjeg vijeka, bio sam 2-3x, sve je to oke, ali ne bi mogao nikada zivjeti tu, na vodi, i jako je prljav, narocito se sjecam Mc Donald'sa u Veneciji, uh ne ponovilo se Smile

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 9:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, upravo se javljam iz jednog Internet Cafe-a u Veneciji, nedaleko Akademije. Dosli su mi iz Amerike gosti, rodbina od zene a danas je nedjelja i nikad nisu bili u Veneciji prije (a ni u Italiji do sad). Tu su na kompu nedaleko mene, pisu doma u USA o utiscima...
I sta da vam ja kazem - GROZNO, uzas!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Grad danas tako gadno smrdi da se ne da disati (na go*vna naravno!)
No to nije glavni problem Venecije. Ne - problem ovog ****nog grada su ljudi. Naime, danas smo bili brat bratu prevareni jedno cca 5 puta bar.
Da sam nesto drugo, a sto nisam, ovaj bi post cesto spominjao majke i zenske spolne organe... Mr. Green
Kako se samo ovdje ponasaju - ljudi to je kriminal. Ne samo da tipicno Talijanski sve naplacuju vise no sto treba, nego izvrijedjaju ljude da su "debilni Amerikanci", naplate im pivo koje je najvise 3 Eura za 8 Eura, bocu vina 120 Eura (a vino bez veze) a pizzu koju ni pas s maslom ne bi pojeo ciglih 18 Eura, a o ribi da ne pricam.
Pa im je "gondolijer" uzeo 150 dolara na sat, a sat mu ne traje ni 50 minuta.
Venecija je kao i u drugim dijelovima Italije - arogancija, prevara, kiseo okus u ustima...

Dragi moji prijatelji Srbi - ne gledajte u zapad uvijek kao u nesto besprijekorno svijetlo. Ono sto vi imate u Beogradu, Novom Sadu, Nisu i mnogim mjestima Talijani nemaju i nikad nece imati. Kod vas je puno vise postenja nego ovdje. Uzmite u ozir da vam ja kao Hrvat ovo kazem - onda to ima jos vecu tezinu!!!!!!!!!!!!!

Necu jos dugo biti u Italiji, hvala Bogu, uskoro idem iz ove zemlje... I nikad, nikad, nikad necu u nju doci po svojem izboru. Nikad.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Jelena-hn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 15 Avg 2006
Poruke: 82

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam jednom i odusevljena sam... Stvarno je neobicno i unikatno mjesto, ali je cinjenica da ima malo cudan miris Confused
Ali je stvarno divan grad, cak kad sam ja bila tamo bio je februar i padao je snijeg. Divan prizor i dozivljaj...
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 12:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prase je napisao/la sledeće:
Evo jos jedne slike ove predivne crkve. To je ikona Bogorodice.
Kroz crkvu se ide u krug i na zidovima su predivne ikone. Ima i jedan uski prolaz. Tu se ljudi jedva mimoilaze. Kada prodjete kroz njega, nalazite se u jednoj ogromnoj prostoriji u kojoj je nazalost zabranjeno fotografisanje. Ja ne znam da li postoji negde nesto slicno. Tamo se mog kupiti razglednice a inace su tu stvari od neprocenljive vrednosti. Slike koje su ogormne velicine, preko celog zida, stare zlatne posude i da vam ne pricam. Ono treba videti. Reci nista ne znace. Osecaj je neverovatan.



Nije tacno da se ne sme fotografisati,mislim...jeste ali...:)Ja sam iskljucila blic,obisla sam pola Italije Lido di Jesolo,San Marino,Veneciju,Ravenu,Rimini,Bolognu...zauvek bih ostala u Veneciji kad je doslo vece zamalo da zaplacem koliko sam bila tuzna i sama a oko mene sve lepo i romaticno...smrc!
 
Stark
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 713
Mesto: paradise

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 11:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

grad je stvarno prelep...bio sam na ekskurziji i pored Firence,Venecija mi je bila najlepsa...i uopste se nije osecala kao sto kazu...prelepo

_________________
Mozda je glupo sto ovo pisem,ali bez tebe ne mogu da disem
 
micica1981
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 08 Maj 2006
Poruke: 41
Mesto: CACAK

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 06, 2007 3:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grad je OK, ali mislim da je izgubio dusu posto ga gomile turista opsedaju, a i sve je komercijalizovano.... pa cak i espreso.... Pa ne zivimo u Mletackoj republici... Verona mi je ipak mirnija, opustenija a ima sta da ponudi.

_________________
Ljudi ulaze u nase zivote sa razlogom! Nova iskustva mogu biti samo dobra jer sluze da nas oblikuju u onakvu osobu kakva jeste ili kakva cete biti!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Venecija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon