www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko je kilograma normalno dobiti u toku trudnoce?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Koliko je kilograma normalno dobiti u toku trudnoce? Na vrh strane Na dno strane

hm... Rolling Eyes vrlo velika nocna mora pojedinih trudnica koje pre svega zele da se nakon uspesnog porodjaja sto pre vrate svojoj kilazi Wink

Kazu da u proseku bi trudna zena trebalo da dobije 9 do 12 kilograma . Tezina se u trudnoci povecava zbog bebe (2,7 - 3,6 kilograma) i njenog pomocnog sistema (6,3 - 10,8 kilograma) u koji spadaju palcenta, amnioticka tecnost, dodatna krv... Ako se zena ugoji vise od 12 kg, dobice visak masnoce ili nagomilavanje tecnosti, koji mogu da iskomplikuju trudnocu ili da prouzrokuju probleme posle porodjaja.

Ja sam se recimo ugojila 20kg.Sto na moju visinu i nije bilo taaaaako strasno,s obzirom na to da su ionako svi znali da sam trudna pa mi se bas i nisu smejali..hehehe.Odmah nakon porodjaja jos u bolnici su me izmerili i telesna masa bila je za 10kg manja,a porodjaj je protekao u savrsenom redu , bebica se odlicno osecala, tako da ne treba uvek ni verovati onome sto lekari tvrde ili novine i casopisi napisu Wink Sve je to individualno Wink

Tezina na pocetku raste postepeno, cak se kod neke zene desava da prodje i vise meseci pre nego sto ljudi primete da su trudne. Stabilna tezina znaci da se telo adaptiralo na novo stanje. Ali kako trudnoca napreduje, tako se uveceva i zelja za hranom. U proseku, zena se ugoji 1 - 2 kg tokom prva tri meseca. Ako trudnica pati od jutarnjih mucnina, moze da se desi i da izgubi nekoliko kilograma u prva tri meseca.

Ovo vec jeste tacno.Ja sam do 6 meseca izgledala kao da nisam ni trudna...Iako sam dobila par kg bili su ravnomerno rasporedjeni sve dok nisam pocela naglo da se gojim.A moja sestra je recimo smrsala nekoliko kilograma u prvih par meseci trudnoce Shocked

Wink Tako da drage moje, ne preterujte u hrani, jedite onoliko koliko je potrebno za razvoj vaseg deteta i vase zdravlje, zabravite na dijete, imacete dovoljno vremena za to kad dobijete pravu i zdravu bebu..dakle, samo napred buduce mame Wink


 
Pretty_woman78
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 18 Jul 2005
Poruke: 639
Mesto: ........izmedju njegovog srca i sna......

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma mogu da kazu shta hoce.Ja sam se u trudnoci ugojila celih 27kg Shocked Shocked Shocked .Samo sam zamenilacifre pre trudnoce 58kg posle 85kg ali sam se vratila na 60kg.Ja sam ljudi jela i nacrtanu hranu to je bilo uzas jedna, kao tajfun.Ali nema nikakve istine da trudna zena jede za dvoje.Jedes koliko ti treba...E sad kod mene je tu bila druga prica a to je ono da sve ide iz glave....ja sam znala da sam trudna a isto tako sam znala da su trudnice uvek gladne pa sam sebi "utripovala" da sam stalno gladna i onda udri.Nadam se da necu opet to sebi uraditi.

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kazu da u proseku bi trudna zena trebalo da dobije 9 do 12 kilograma .


Ovaj podatak se odnosi iskljucivo na zene koje imaju idealnu (doktorskim racunanjem) telesnu tezinu! Za sve ostale-premrsave, mrsave ili predebele ili debele-ovaj "prosek" nikako ne vazi. Pa posto znamo da je vecina zena ne bas idealne tezine-ovo ne moze da se uzme kao prosek.
Citat:
A moja sestra je recimo smrsala nekoliko kilograma u prvih par meseci trudnoce

Posledica jutarnjih mucnina! Sasvim normalna pojava! Wink

Preterano dobijanje tezine u trudnoci nije zdravo ni za mamu, ni za bebu! U trudnoci ne treba jesti puno "za razvoj bebe". Beba se ne razvija u zavisnosti od kolicine pojedene hrane, vec kvaliteta iste. Zato je za ovo, najbolje savetovati se sa doktorom. I kontrolisati koliko cega unosimo. Mene je doktor na primer savetovao da kad god mi se prijede-ne jurisam odmah na hranu. Da jedem TOTALNO kao pre trudnoce kolicinski, a kad dobijem van obroka taj napad za hranom-pojedem neko voce. Da posle rucka npr. ako ogladnim opet, ne jedem ponovo rucak, nego da jedem jabuke, pomorandze, breskve.......
Drugo, zena u trudnoci treba da se naliva vodom! Wink

Znaci savet moja dva ginekologa i ginekologa mojih sestara bar je isti-za vreme trudnoce, trudite se da jedete kolicinski ISTO kao pre trudnoce. Jedino sto treba korigovati je kvalitet hrane, nikako kvantitet! Wink

_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 19, 2006 9:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E tu se slazem...vazan je unos dovoljne kolicine vitamina, sto kolicinski ne mora uopste biti vise od uobicajenog.U krajnjem u napadu zelje za hranom(sto se trudnicama vrlo cesto desava) mogu posluziti vockice, ili recimo semenke..da semenke tikve Wink One u svakom slucaju doprinose boljem varenju a umeju i da zavarju glad Wink
Nalivanje vodom jeste potrebno i korisno , mada posle 6tog meseca vec predstavlja poteskocu Laughing Ja se secam sebe..bila sam samoj sebi sva naduvana..Pre trudnoce sam bila mrsavica i onda mi je tih dodatnih 20kg zaista jako tesko palo.ALi to je ono kad ne znas.Prva trudnoca pa te svi s"savetuju" jedi sine ovo jedi ono, trebace ti zbog mleka ako planiras da dojis, a ja sva euforicna zderi sto go mi kazu..mislim pravila sam tipicne greske prvorotke.No barem imam skolu za sledeci put.Najvise me je unistilo grozdje.Posto su moji imali citavu malu "plantazicu" grozdja, ja sam zderala grozde.A hvala Bogu sad znam koliko je grozdje kaloricno tako da me je to unistilo. No Boze moj, bebica je dosla na svet, 10kg manje, nakon toga sam vodila racuna o ishrani mnogo vise, dojila bebicu i posle godinu dana sam se vratila na staru tezinu Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 19, 2006 10:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja bivsha zzena je dobila 28 kg.......i sve se to posle nekoliko meseci izgubilo. a , secam se da su joj ovde doktori dizali frku da je to nenormalno puno..bla..bla..bla..ma bre zzena je bila super zdrava, jednostavno je imala potrebu da jede. uostalom u tom periodu je i prestala da pushi...
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 20, 2006 1:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
moja bivsha zzena je dobila 28 kg.......i sve se to posle nekoliko meseci izgubilo. a , secam se da su joj ovde doktori dizali frku da je to nenormalno puno..bla..bla..bla..ma bre zzena je bila super zdrava, jednostavno je imala potrebu da jede. uostalom u tom periodu je i prestala da pushi...


ja sam dobila 33 od 45 otisla na 78 i meni su lekari gunjdzali ali hvala bogu nisam imala nikakve poteskoce zbog tezine

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pre trudnoce imala 55kg, a na porodjaju 79kg, znaci 24kg dobila.Mnooogo.
U drugoj trudnoci samo 11kg, i to je otislo posle par dana sve
Sa ovih 24 posle prve trudnoce sam se do prosle godine borila, a Nikola ima vec 4 god.
Nisam uspela da vratim na 55 kg opet, al zadovoljna sam bila kilazom do pre kojeg meseca kad sam pocela opet da se gojim, al sprecicemo, sprecicemo.
Sve u svemu, sto rece Kiki, nije potrebno jesti za dvoje vec piti za dvoje kako moj ginekolog kaze.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 02, 2006 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam dobila 35 kg i jos uvek ih nisam skinula.... Staaaaaaaaashno
 
nelika18
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 21 Feb 2006
Poruke: 133
Mesto: u raju

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam jih dobila 13, u trudnoči trebaš da jedeš za jedno a ne za dvoje

_________________
JASMINKO PUNO TE LOLIM :macka:, TVOJA MAMICA
 
okana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 29 Jun 2006
Poruke: 59

italy.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u prvoj trudnoci dobila cak 23 kg.sto je bas punooo,ali sam i jela ko gicko prasic.Na porodu sam odmah izgubila 10 i istali visak sam skinula srecom u narednih 8-9 mjeseci.Sad je skroz drugacije,vec sam usla u 6 mj.i za sada sa dobila samo 4 kg.ali mnogo manje jedem.Ne zato sto sad nesto se cuvam posebno vec mi se bas ne trazi nista vise nego sto mi se trazilo prije trudnoce,mislim hrana. Laughing Nadam se da do kraja necu jos mnogo da pretjeram sa kilazom.
 
natamia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2006
Poruke: 59

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osim "nagona" za jelom postoji i faktor godina - postoje velike razlike u metabolizmu 20-tih i 40-tih godina. Organizam drugačije vezuje vodu, masti i proteine.

Moja prva trudnoća je donela 13kg, druga 15kg a treca cak 21kg (uprkos "gladovanju i kojekakvim glupim kremicama i masažama za redukciju težine tokom trudnoće)... s tim da sam drugog dana posle trećeg porođaja imala 23 kg manje Shocked
 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 4:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa kazu od 13 do 15 je neka normala ali hajde znaj kad je svacije tijelo drugacije ja sam po prirodi sitna ali u trudnoci sam otisla sa 55 na 85 punih 30kg
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Koliko je kilograma normalno dobiti u toku trudnoce? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon