www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sterijin Kir Janja i Molijerov Tvrdica
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Mivanja
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 1059

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 5:32 pm    Naslov poruke: Sterijin Kir Janja i Molijerov Tvrdica Na vrh strane Na dno strane

Moze li neko da napise par recenica kao paralelu izmedju ova dva dela?
U vezi sa ljudskim tvrdiclukom ali i oba dela uopsteno...



_________________
Nocas nisam spavala a jutro vec je tu,od kad je ljubav stradala i ptice strajkuju
sad nije vreme za pitanja ko je pogresio,sad samo jedan zagrljaj sve to bi resio..
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 11:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako ti jos uvek vredi, evo:

Obe "Tvrdice" su veoma slicne jer opisuju plitko razmisljenje sebicnih ljudi. Mad, Sterijin "Tvrdica" je daleko mracniji jer opisuje koliko covek moze da izguvi vezu sa stvarnoscu zbog novca. On odbacuje sve zbog novca i osamljuje se jer smatra da su oko njega svi izdajnie i da hoce da ga pokradu. Ovi motivi su veoma slicni, ali Molijer tvrdicu opisuje na komican nacin, kritikuje ga i daje mu notu humora;dok se kod Sterije opsuje tvrdicado granica ludila...

Ako ti je ovo OK, i treba ti jos nesto, posalji mi private msg pa cu ti reci sta jos...

PozZzzz

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
nemanjaljalja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2009
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 16, 2010 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba meni malo opsirnije,ista je tema ''molijerova kir janja i sterijina tvrdica''...pa ako bi mogla da mi napises... Confused Confused
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Sterijin Kir Janja i Molijerov Tvrdica Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon