www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Filozofija vlastitog ja...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 12:10 am    Naslov poruke: Filozofija vlastitog ja... Na vrh strane Na dno strane

Što za vas znači vlastito ja?
Ovdje smo svi različiti, da nismo, ne bi ovih rasprava ni bilo. Problem nije u tome što nismo svi fotokopije jednog originala, već u tome kako međusobne različitosti prihvaćamo. Neki iz pozadine propagiraju svoju osobnost, kad ih netko napadne, povlače se ili ignoriraju. Drugi agresivno nameću svoja mišljenja. Ovdje, na forumu, imamo pedagoških pokušaja. Imamo majčinskih instinkata. Imamo i samoprozvanih vidovnjaka ("Vidjet ćeš, s takvim ponašanjem nećeš postići ništa u životu"). No, na sreću, imamo i ugodnih osoba koje znaju kad se treba ispričati, imamo diplomate, imamo selektivne korisnike koji su si već odabrali omiljeni krug.. Very Happy

Smatrate li se autentičnom osobom, ili stavove prilagođavate, ovisno o situaciji?

Kako vaše vlastito ja prolazi u dodiru s okolinom?
Mogući ishodi nekog sukoba :
- shvatimo sve kao šalu
- uvrijedimo se, opcija ignore
- prijetnje (pazi da se negdje ne sretnemo, hrvanje u blatu) Laughing
- ispričavanje, povlačenje izjava

Smatrate li da ovdje debate imaju pobjednike? Ili, svi jedni od drugih ipak učimo?



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 3:03 am    Naslov poruke: Re: Filozofija vlastitog ja... Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
Što za vas znači vlastito ja?
Ovdje smo svi različiti, da nismo, ne bi ovih rasprava ni bilo. Problem nije u tome što nismo svi fotokopije jednog originala, već u tome kako međusobne različitosti prihvaćamo. Neki iz pozadine propagiraju svoju osobnost, kad ih netko napadne, povlače se ili ignoriraju. Drugi agresivno nameću svoja mišljenja. Ovdje, na forumu, imamo pedagoških pokušaja. Imamo majčinskih instinkata. Imamo i samoprozvanih vidovnjaka ("Vidjet ćeš, s takvim ponašanjem nećeš postići ništa u životu"). No, na sreću, imamo i ugodnih osoba koje znaju kad se treba ispričati, imamo diplomate, imamo selektivne korisnike koji su si već odabrali omiljeni krug.. Very Happy

Smatrate li se autentičnom osobom, ili stavove prilagođavate, ovisno o situaciji?

Kako vaše vlastito ja prolazi u dodiru s okolinom?
Mogući ishodi nekog sukoba :
- shvatimo sve kao šalu
- uvrijedimo se, opcija ignore
- prijetnje (pazi da se negdje ne sretnemo, hrvanje u blatu) Laughing
- ispričavanje, povlačenje izjava

Smatrate li da ovdje debate imaju pobjednike? Ili, svi jedni od drugih ipak učimo?


Debate mislim da nemaju pobjednika. Vjerovatno zato jer relativna anonimnost clanova olaksava ispoljavanje ega vise nego u stvarnosti. Ovo da svi ucimo stoji, ali ne jedni od drugih nego svi od samo nekih, illi jedni od drugih ali u manjem broju ljudi.
Iako se ne smatram ne-elokventim covjekom, na Forumima imam mnogo vise problema u "uvjeravanju" ili "razuvjeravanju" ili vodjenju diskusije ili samom razgovoru. Zasto? Pa prvo zato sto smo ovdje uglavnom ograniceni na sporazumijevanje pisanom rjecju. Nedostaje direktni medjuljudski kontakt: glas, lice, govor tijela, grimase, osmjesi, pogled (oci puno govore), nedostaju ruke, znoj, mirisi i tako dalje... Drugo ogranicenje je vremenska distanca odgovora pa samim time komunikacija nikad nije likvidna na onaj isti nacin na koji to ide kad razgovaras...
Po faksu sam pedagoske struke i mada se time ne bavim ipak tjedno nekoliko puta moram odrzati predavanja pred manjim ili vecim grupama ljudi. Iako su to uglavnom meni neki potpuni stranci i predajem ne na svojem materinjem jeziku, komunikacija je izrazenija, neposrednija i zivlja. Toga na Forumu ni teoretski naravno ne moze biti.

Filozofija mojeg vlastitog ja (hmm, fino si to postavila) bila bi mozda ovakva: stojim iza onog sto kazem i kad to kazem svojim rijecima a i kad uzimam nesto iz drugih izvora. Svaki moj post je dio moje Filozofije mojeg ja. Ne bojim se sukoba, mada se rijetko sukobljavam s nekim (koliko me sjecanje sluzi samo sam se sukobljavao s jednom moderatorkom i djelomicno njenom dobrom prijateljicom ali i to je sad mirno). Sukob nije nezdrav, dapace.

Provokatore, kojih ima par, jednostavno ignoriram, takvi nisu vrijedni ni sekunde mojeg vremena. Ne volim slatkorjecivce i one koji ti podilaze no srecom tih ovdje nema puno (prije par godina sam bio moderator na jednom velikom Hrvatskom Forumu i sveg i svaceg sam se nagledao pa i toga).

Moje Ja ima takodjer nesto sto ja nazivam svojim osobnim emotivno-filozofskim "Firewall-om" koji me cuva od raznoraznog ljudskog otpada koje se povremeno pojavi na ovom Forumu pa mi se neke situacije koje su se ovdje dogodile nekim drugim dragim i dobrim clanovima, vise i nece desiti.
Inace svojem Ja dozvoljavam ponekad mali virus ugode, kako ovdje u virtualnom tako i u stvarnom zivotu.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moje vlastito ja znaci da se drzim onoga sto mislim i da zse ne menjam kako dune vetar ko npr politicari....
Sebe smatram autenticnom osobom i stavove prilagodjavam samo ako smatram da gresim al to se retko kda ddesava jer ne volim da pricam nesto sto ne znam tako da ....
Sto se tice ovde na forumu ako se to odnosilo na tvoje pitanje....???Smatram da ovde svako iznosi svoje misljenje ali da nema pobednika jer se na kreju u najgorem slucaju neko povuce iz debate tako da nema pobednika vec se mozda ponesto i nauci...
A ja uvek stojim iza onoga sto kazem i mislim i nikad ne govorim o nekome iza ledja...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Filozofija vlastitog ja... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon