www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Siromastvo...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
loter
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Dec 2005
Poruke: 66

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima puno siromasnih ljudi ali od srama to neceju priznat mislim da bi bilo bolje da to priznaju a ne da se prave ko da imaju love

 
babaroga22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Apr 2006
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 05, 2006 8:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromastvo je nesto cega se ne treba stidjet
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

loter je napisao/la sledeće:
ima puno siromasnih ljudi ali od srama to neceju priznat mislim da bi bilo bolje da to priznaju a ne da se prave ko da imaju love

e tu se slazem..nikad vam siromasan covek nece prici i traziti pomoc..trazice onaj ko je navikao da trazi, ma koliko imao..ja poznajem coveka koji jedva izvlaci kraj s krajem. Ima zenu i malo dete.Pomogla sam mu na nacin, na jedini moguci nacin da me ne odbije.Nevazno na koji.Ali nikad nikad ga neces cuti da kuka, da trazi, da se zali.Uvek ima i dovoljno mu je.Uziva u svemu sto poseduje vise nego svi oni koji plivaju u parama.I zahvalan je Bog na zdravlju i ljubavi koju ima u porodici...bez obzira na to sto nekad danima jedu suvog hleba...imaju ljubav..i to ga cini bogatim...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Romeo_i_Julija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 500

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

siromastvo nije greh i toga se ne treba stideti

_________________
:453: Sefe,koji ti je vrag?
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromaštva ima nekoliko vrsta ali izgleda da je tema o materijalnom siromaštvu. U svijetu znamo /recimo Etiopija/ gdje je stanovništvo uistinu jako siromašno i kada gledam slike one izgladnjele i deformisane djece koja žude za komadom hljeba stid bi me bilo i pred Bogom i pred ljudima reći da sam siromašna. Ja sam u nekoj srednjoj klasi i jako sam zadovoljna s onim koliko imam. Mislim da je grijeh reći i kukati nad siromaštvom. Pa ne mogu svi ljudi na svijetu imati milione.
Slažem se da je siromaštvo strašno , ali ja osobno znam dosta primjera koji me okružuju kako kukaju uvijek da nemaju , a voze svi članovi porodice auta koja sigurno ne idu na zrak , svi nose skupe mobitle koji takodjer ne rade na zrak , djeca im nikako ne mogu obuti patike s pijace nego mora biti markirana odjeća i obuća , ili svaki dan pojedu po kilo mesa za obrok. Za mene je to huljenje na spram onoga što ti je Bog podario.
Dok recimo znam jednu porodicu koja je doista /neću ih nazvati siromašnima jer oni to ne pokazuju/ ali jako loše žive. Čovjek sam radi i ima platu od nekih 300 eura i sam se brine za porodicu koju čine majka mu i otac koji je invalid i nema nikakvih primanja , supruga mu koja ne radi i imaju troje djece. Pored svega toga plaćaju kiriju za stan koja košta oko 75 eura i plus troškovi režija. I opet nikada ne kukaju da nemaju. Znala sam sjditi kod njih i kada nisu imali da skuvaju hljeb ali nikada nisam čula niti jednu riječ kuknjave od njih niti sam vidjela skrušena i mrzovoljna lica.

Ljudi koji kukaju da su siromašni i da nemaju su često mnogo bogatiji od onih koji šute i trpe svoju sirotinju.

I na samom kraju šta je Bogastvo?Hebeš ti milione , kuće i skupocjenosti ako nemaš zdravlja i djece. Kako tebi može pomoći tvoji milioni kada ti gledaš svoje dijete kako umire , a to mu tvoje bogatsvo nikako ne može pomoći , šta će tebi to bogatsvo ako ga ti na kraju moraš ostaviti nekome od rodbine.

Siromašan je samo onaj čovjek koji nema djecu , zdravlje i sreću , a dobro je znano da bogataši nisu sretni ljudi

I svaki čovjek ima svoju vrijednost ma koliko materijalno bogastvo ima...bogastvo je bogastvo duše sve ostalo je nevažno.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromastvo se, na zalost, siri ovom planetom sve brze, i to u svim svojim oblicima. Materijalno i duhovno. Protiv materijalnog cesto ne mozemo da se borimo sami, cinimo sve od sebe da obezbedimo najosnovniju zivotnu egzistenciju. Ali, protiv duhovnog mozemo i treba svi da se borimo. U tome mozemo i uticati na nove generacije, u zavisnosti od toga kako ih vaspitavamo. Obogatite svoj zivot decom i trenucima koji vam oduzimaju dah. Wink

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
stojmen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromastvu, na zalost, svi polako plovimo. Ceo Ex-YU prostor polako ali sigurno ide negde put Etiopije i drugih gladnih Africkih zemalja. Daj Boze da bude drugacije. Sve je vise ljudi oko mene koji su nekada normalno ziveli a danas su dosli na rub egzistencije. Ne treba osecati sazaljenje nego strah. Strah za sebe samog, i za to sta ce se desiti za par godina.
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 37

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo je tesko odrediti pravi uzrok siromastva. Ipak da se videti po primeru u nasoj zemlji da su najsiromasni ljudi cigani i ne obrazovani ljudi. Znaci da je lek protiv siromastva obrazovanje(makar srednja skola),i stvaranje radnih navika. Vredan covek nikad nece biti siromasan.
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 36

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veliki problem danasnjice ne samo u nasoj zemlji........mislim da je najgore to sto neki ljudi od recimo 10 posto svojih novcanih bogatstava mogu da ahrane celu aziju i afriku zajedno za godinu dana

_________________


Love don't let me go
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najgore je u svemu jedna stvar - došli smo do takvog stupnja razvoja gdje je siromaštvo rješiv problem i , zapravo, ne bi trebalo biti problem.
Ali zašto postoji još? Kome to odgovara? U ovom slučaju zaista mislim da 'teorija zavjere' nije samo teorija Exclamation

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
đavolče
little sexy devil
little sexy devil



Godine: 34

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 9383
Mesto: pakao

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siromaštvo je danas sve veće i tome nema pomoći i nema šta više da se kaže!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Amigos, da nema siromastva ne bi bilo ni bogatastva!

Da bi jednima bilo dobro, drugima mora biti lose.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Siromastvo... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon