www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

KONDILOMI-polne bradavice-učestala bolest
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 12:27 am    Naslov poruke: KONDILOMI-polne bradavice-učestala bolest Na vrh strane Na dno strane

Da napišem koje slovo o ovom problemu. Surprised
Od 8. juna 2006 godine Američka agencija za lekove (FDA) odobrila je primenu vakcine Gardasil firme Merck za zaštitu od HPV infekcije. Isptivanje vakcine sprovedeno je na odraslim muškarcima i ženama starosti 23 godina, i pokazala 100% zaštitu od HPV tipova 16 i 18, koji zajedno uzrokuju 70% svih karcinoma grlića materice. HPV tip 16 i 18 takođe uzrokuju karcinom anusa kod žena i muškaraca koji upražnjavaju analni seks.
Vakcina deluje samo ako osoba već nije inficirana, tj. virus prodro u organizam tj. unutar ćelije. Vakcina takođe pruža zaštitu protiv HPV tip 6 i 11, koji uzrokuju 90% genitalnih bradavica. Preporučena je vakcinacija ženske populacije starosti od 9 do 26 godina, mada ispitivanje nije uključivalo mlađe ispitanice.
GlaxoSmithKline očekuje registraciju svoje vakcine Cervarix za zaštitu od HPV tipova 16 i 18 već 2007 godine.
Pošto postojeća vakcina ne pruža zaštitu od svih ostalih HPV virusa koji mogu prouzrokovati karcinom važno je da se radi PAP test čak i nakon primanja vakcine.
Centers for Diseas Control and Prevention (CDC) preporučuje vakcinaciju čak i u slučajevima već postojeće infekcije nekim od drugih tipova HPV virusa, koji nije obuhvaćen vakcinom. (October 2006). Vakcina ne štiti seksualnog partnera od infekcije.
Uzdržavanje od rizičnog seksualnog ponašanja
Činjenica je da prostitutke imaju mnogo viš procenat karcinoma grlića nego kaluđerice bila je ključ i ranimistraživanjima o povezanosti STD seksualno prenosivih bolesti i kacinoma grlića materice (zur Hausen 1994). Osobe sa većim brojem seksualnih povećavaju rizik od razvoja genitalnih HPV infekcija tj.bolesti.
Kondom (prezervativ)
Iako je kondom visoko efektivan u sprečavanju drugih seksualno prenosivih bolesti (STDs), novija istraživanja ukazuju da kondom pruža tek delimičnu zaštitu od prenošenja genitalnih tipova HPV virusa (Holmes 2004; Winer 2006). To može biti stoga što HPVs može inficirati kožu koja nije prekrivena sa kondomom. S druge strane neke studije ukazuju da redovna upotreba kondoma sprečava perzistiranje infekcije i njeno širenje na druge delove kože i sluzokože (Moscicki 2005, Bleecker 2005). Prema tome preporučuje se upotreba kondoma radi smanjenja rizika od prenošenja HPV i širenja bradavica na druge zdrave delove kože i sluzokože! Efikasnost kondoma je do 70% u prevenciji HPV infekcija (Winer 2006).

Kao što vidite nije zaludno koristiti kondom, a jednako je važno, ako ne i važnije izbegavati rizično seksualno ponašanje! Exclamation
Pozdra i dobro zdravlje!!! Dr Peđa



_________________
beli mag u službi čoveka!
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li je vakcina "killed, live(attenuated) ili recombinant"? izvini, ne znam kako da kazem na srpskom. Wink

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvinite zbog obaveza kasnim sa odgovorom.
Vakcina se zove Gardasil, kvadrivalentna je štiti od četiri tipa virusa 6,11, 16 i 18. Radi se o tzv. rekombinantnoj vakcini.

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam kondilome Sad dobila sam ih prije desetak dana i već su se proširili Sad

papa i bris su u redu, sad sam izvadila novi, čekam nalaze....

jel kondilomi nužno moraju biti znak hpv infekcije?

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da samo HPV virusi izazivaju bradavice! Sad
Trebali bi ste uraditi tipizaciju HPV, zato što postoje manje i više "opasni" virusi te se i strategije razlikuje u zavisnoti od njihovog potencijala.

Pozdrav DrPeđaS

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm koliko ja znam postoji ih preko 100 vrsta, a najopasniji su tip 16 i 18.
Čitala sam jutros da papa test ne prepoznaje 40% zloćudnih promjena na grliću maternice Shocked da 80-100% djevojaka između 18 i 25 dolazi u doticaj s ovim virusom, ali ih oko 30% razvije infekciju.
Da se kondilomi skidaju operativnim zahvatom ili laserom te da nakon toga nema seksa najmanje dva tjedna Confused da se koriste neke vaginalete koje su skupe ko vrag, a da je izlječenje upitno Sad Confused

Što je od ovoga istina? Confused

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Surprised HPV tipovi 16, 18, 31, 33 i 35 su visoko onkogeni, dakle najopasniji! Shocked Tipovi 16 i 18 izazivaju 70% karcinoma grlića!
Od 100 tipova HPV njih 30 izaziva polne bradavice tzv.condilome. Crying or Very sad
Učestalost HPV infekcije u USA populaciji je 15% (Koutsky, 1988; Nuovo, 1994; Beutner, 1998; Fleisher 2001).
Condyloma acuminata je klinički evidentan u 1% sexualno aktivne populacije. 10-20% muškaraca i žena starosti od 15-49 je bilo izloženo HPV virusu. Podaci klinika o seksualno prenosivim bolestima STD govore o učestalosti od 4-13%.
Zamorih vas sa brojkama Shocked

Pozdravi dobro zdravlje Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Surprised HPV tipovi 16, 18, 31, 33 i 35 su visoko onkogeni, dakle najopasniji! Shocked Tipovi 16 i 18 izazivaju 70% karcinoma grlića!
Od 100 tipova HPV njih 30 izaziva polne bradavice tzv.condilome. Crying or Very sad
Učestalost HPV infekcije u USA populaciji je 15% (Koutsky, 1988; Nuovo, 1994; Beutner, 1998; Fleisher 2001).
Condyloma acuminata je klinički evidentan u 1% sexualno aktivne populacije. 10-20% muškaraca i žena starosti od 15-49 je bilo izloženo HPV virusu. Podaci klinika o seksualno prenosivim bolestima STD govore o učestalosti od 4-13%.
Zamorih vas sa brojkama Shocked

Pozdravi dobro zdravlje Dr Peđa


hm, da, sve same statistike Laughing
ali zanima me...kažete da ih 30 tipova izaziva kondilome, jesu li među njima ti najopasniji ??Sad

I je li istina da se kondilomi mogu riješiti samo operativnim zahvatom? Je li djelotvorna tekućina kojom se mažu? Zaboravila sam kako se zove, smeđe boje je

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Može se probati mazanje Podofilina, Podofilitoxina, Aldara kreme, ali samo na koži, ne i na sluzokoži! Surprised

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Izvinite zbog obaveza kasnim sa odgovorom.
Vakcina se zove Gardasil, kvadrivalentna je štiti od četiri tipa virusa 6,11, 16 i 18. Radi se o tzv. rekombinantnoj vakcini.

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa


hvala na odgovoru! Wink

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
ali zanima me...kažete da ih 30 tipova izaziva kondilome, jesu li među njima ti najopasniji ??


tipovi 6, 11, 16, 18, 31, 33 and 35 se prenose seksualnim putem i izazivaju kondilome. od njih, tipovi 16 i 18 su uzrok karcinoma (u 70% slucajeva kao sto je dr Pedja vec napisao). Wink

PedjaS je napisao/la sledeće:

Može se probati mazanje Podofilina, Podofilitoxina, Aldara kreme, ali samo na koži, ne i na sluzokoži!


student sam, pa imam pitanje u vezi vaseg odgovora. ovdje nas uce da su antimitotici (kao podofilin ili podofilitoxin) jako neuspjesjan tretman. (naravno, nijedan tretman u ovim slucajevima nije zadovoljavajuci.) kakvo iskustvo vi imate?

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 11:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne postoje podaci koja je metoda superiorna u odnosu na druge za uklanjanje kondiloma!
Većina pacijenata ima <10 genitalnih bradavica, a ukupna zahvaćena površina je manja od 0.5–1.0 cm2. Ovakve bradavice mogu se tretirati na različite načine.
Činioci koji utiču na odabir tretmana su veličina bradavica, njihov broj, anatomska lokalizacija, prihvatljivost metode od strane pacijenta, cena tretmana, nuzefekti i naravno iskustvo lekara koji leči pacijenta! Retko se lečenje završava jednim tretmanom.
Većina bradavica reaguju na terapija za tri meseca, komplikacije su relativno retke (sem lokalne iritacije). Pacijenta treba upozoriti da će na mestu bradavica izvesno vreme ostati hiper ili hipopigmentacija. Retko tretman ostavlja sindrom hroničnog bola (e.g., vulvodynia or analdynia, and hyperesthesia na mestu tretmana), a u slučaju rektalnih bradavica bolnu defekaciju ili fistulu. Manji broj slučajeva ima teže opšte (sistemske) efekte od podophyllin resina i interferona injekcija!

PREPORUČENA TERAPIJA SPOLJNIH KONDILOMA

Primena od strane pacijenta:

Podofilox 0.5% rastvor ili gel. Podofilox rastvor nanosi se "štapićem za uši", podofilox gel prstom na vidljive bradavice 2x dnevno kroz 3 dana, nakon čega sledi period 4 dana bez terapije. Terapija se može ponavljati ako je potrebno do 4 tretmana. Ukupna tretirana površina netreba da prelazi 10 cm2, a volumen podofilox treba ograničiti na 0.5 mL dnevno! Prvi tretman trebalo bi da izvede lekar da bi pokazao pacijentu.

Imiquimod 5% cream. Pacijent maže kremu pred spavanje 3x nedeljno najviše 16 nedelja.Namazanu površinu treba oprati sapunom i mlakom vodom 6–10 h posle mmazanja.

Tretman od strane lekara:

Cryotherapy sa tečnim azotom ili cryoprobe.Ponavljati svake 1–2 nedelje.
ili
Podophyllin resin 10%–25% mast. Da bi se izbegao toksični efekat usled absorbcije leka putem kože i sluzokože : 1) limitira se dnevno <0.5 mL podo-phyllin i površina na <10 cm2 po tretmanu 2) na otvorene rane se ne premazuje mast. Preporučje se da se premazana površina opere sapunom nakon 1–4 h.
ili
Trichloroacetic acid (TCA) ili Bichloroacetic acid (BCA) 80%–90%. Premaže se sama bradavica, a okolina zaštiti nekom kremom npr. zinci oxidy. Tretman se sprovodi nedeljno ukolik je potrebno.
ili
Hirurško odstranjivanje elektrokauterom, radiotalasima, laserom.

Kao alternativa čestim recidivima intralesional interferon. Idea

Za svakog po nešto, a po podacima iz USA recidivi do 60% Sad

Pozdrav i dobro zdravlje Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uffff kako znati što je najbolje od svega nabrojenog??? Confused
moji kondilomi su sada postali bijeli Shocked nakon mazanja nekom smeđom tekućinom koja peče trenutno Confused Sad a čini mi se da su se malko samnjili.

Mogu li oni nestati sami od sebe? Jer su meni tri nestala Confused

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> KONDILOMI-polne bradavice-učestala bolest Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon