www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sta su granulomi?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
yellena_m
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 49
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 12:54 am    Naslov poruke: Sta su granulomi? Na vrh strane Na dno strane

Da li neko zna sta su granulomi na grlicu materice?

 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Draga yellena_m ako greškom ne mislite na kondilome, granulomi su rastresito tkivo nalik polipoznim izraštajima koje se stvara na mestu reza, u ovom slučaju na svodu vagine nakon histerektomije tj. operativnog uklanjanja materice.
Granulom grlića materice mi nije poznat kao takav, to bi onda bili polipi!?

Pozdrav Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

možda su kondilomi Confused

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

granulom-poseban oblik kronične upalne reakcije. Granulom se sastoji od mikroskopskih nakupina makrofaga koji se mogu transformirati u stanice poput epitelnih ( tzv. epiteloidne stanice koje su okružene pojasom mononuklearnih leukocita, uglavnom limfocita i katkad plazma-stanica. Dva su glavna tipa granuloma: 1. Granulomi stranog tijela potaknuti inertnim stranim tijelima 2. Imuni granulomi koji nastaju zbog prisutnosti neprobavljivih čestica ili mikroorganizama (npr. bacil tuberkuloze) i zbog imunosnog odgovora posredovanog T-stanicama. Glavni primjer granulomskih bolesti jesu tuberkuloza, ali i sarkoidoza, lepra, bruceloza, i neke gljivične infekcije.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 8:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad Nisam hteo da bezrazložno uplašim Jelenu mogućim uzročnicima granuloma u širem smislu, pogotovu što je konkretno pitala za grlić materice gde većina ovih bolesti ne postoji.
Medicinska u užem smislu patoanatomska definicija granuloma je izraslina sastavljena od granulacionog tkiva uzrokovana povredom, upalom ili infekcijom (tumor composed of granulation tissue resulting from injury or inflammation or infection).
--------------------------------------------------------------------------------
Granulomatozne bolesti su i Crohn's disease, tuberculosis, sarcoidosis, berylliosis i syphilis, ali to je nešto sasvim drugo, a promena se vidi samo mikroskopiranjem.

Pozdrav Dr Peđa Very Happy

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja takodjer prvi put cujem za granulom grlica materice..ali sam cula i vidjela granulom na zubima , odnosno na desnama i zubnom mesu Confused

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
I ja takodjer prvi put cujem za granulom grlica materice..ali sam cula i vidjela granulom na zubima , odnosno na desnama i zubnom mesu Confused


ja sam imala granulom u zubnom mesu, zalijepio se za korijen zuba. Morala sam vaditi. Sad

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
yellena_m
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 49
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala puno u svakom
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 29, 2007 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja cerkica je imala granulom na pupku kad je poceo da otpada, ali je to brzo i lako sanirano.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Sta su granulomi? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon