www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 9:48 pm    Naslov poruke: Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije? Na vrh strane Na dno strane

Dakle sta vi mislite? Da li je moguca?



Poslednja prepravka: Crno i zlatno datum Ned Mar 18, 2007 10:41 am; ukupno izmenjena 1 put
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, moguce je. To je takoreci 1 u 1000000. Ali znam i ja jedan slucaj. To su poremecaji koji su retki. U trenutku kada se jedna jajna celija izbacuje druga ja spremna za oplodnju. Oplodnja se odvija u jajovodima, tako da nema nikakvih smetnji sto je ciklus u toku.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ja sam zivi primer tog jednog u milion Embarassed
Gledajuci logicno, ne bi trebalo biti moguce, ali ljudsko telo funkcionise na sve druge nacine, samo ne po nekoj logici... Wink

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo clanak prikladan tome crno i zlatno Very Happy

Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije?



Da, žena može ostati trudna čak i ako ima nezaštićene spolne odnose za vrijeme menstruacije.

Iako je mogućnost za trudnoću tijekom 'neplodnih' dana manja, ne može se predvidjeti vrijeme u mjesecu kada ne postoji mogućnost zanošenja. Ukratko ćemo prikazati kako se to može dogoditi.

Tijekom svakog menstrualnog ciklusa žena iz jajnika otpusta jajnu stanicu, odnosno jajašce. To se naziva ovulacija. Tipično se ovaj proces događa 14 dana prije početka slijedeće menstruacije, međutim to varira iz mjeseca u mjesec čak i kod iste žene. Ponekad se ovulacija uopće ne događa pa žene nemaju menstruaciju i neplodne su (anovulacija, anovulatorni ciklus).
Nakon ovulacije jajna stanica se kreće prema maternici kroz jajovod i tu se najčešće događa oplodnja.
Neoplođena jajna stanica može živjeti 24 sata, a ako se ne oplodi izbacuje se tijekom menstruacije zajedno s površinskom sluznicom maternice.

Žena će najvjerojatnije postati trudna ako je seksualni odnos bio neposredno prije ili poslije ovulacije. Spermiji u spolnim organima žene mogu preživjeti nekoliko dana, tipično dva ili tri. U idealnim slučajevima mogu ostati vitalni čak i pet dana. Tako, ako je sperma odložena ranije, npr. tijekom menstruacije ili neposredno nakon nje, može ostati u tijelu dok se stvore uvjeti za oplodnju.

Osim sposobnosti preživljavanja spermija, istraživanje objavljeno u časopisu British Medical Journal ukazuje na drugi razlog zašto parovi ponekad zatrudne ako su imali spolni odnos tijekom mjesečnice. Istraživanje pokazuje kako je “plodni prozor”, odnosno vrijeme tijekom mjeseca kada žena može zatrudnjeti, vrlo teško predvidjeti kod većine žena.

Tijekom tromjesečnog istraživanja znanstvenici su prikupili podatke o hormonalnom I ovulacijskom uzorku u skupini u kojoj je bila 221 zdravih žena koje su pokušavale zatrudnjeti. Pronašli su kako je kod otprilike 2% žena imalo plodni prozor u prva četiri dana ciklusa (prvi dan ciklusa je prvi dan menstruacije), a 17% do sedmog dana. Svaki dan između 6. i 21. dana ciklusa je postojala prosječna vjerojatnost od 10% za trudnoću. Osim toga, žene koje su imale prethodno pravilne cikluse imale su do 6% vjerojatnost za biti plodne na dan kad je trebala početi menstruacija. Ovulaciju je bilo još teze predvidjeti ako žena ima neredovite mjesečnice. Istraživači su stoga zaključili kako je teško precizno odrediti vrijeme kad bi spolni odnos trebao omogućiti (ili izbjeći) trudnoću.
Tzv. plodni dani su period kad je najvjerojatnije da će se dogoditi ovulacija, međutim točno vrijeme kad se može zatrudnjeti tijekom mjeseca je očito vrlo nepredvidivo za većinu žena. U navedenom istraživanju je kod svega 30% žena plodni prozor bio između 10. I 17. dana ciklusa, koji se obično navode kao plodni dani.
Zbog toga je najbolje uvijek koristiti kontracepciju za zaštitu od neželjene trudnoće, bez obzira na dan ciklusa, sve dok ne odlučite imati djecu.


Literatura:

1. Colombo B, Masarotto G. Daily fecundability: first results from a new data base. Demogr Res. 2000 Sep 6;3:[39]
2. Wilcox AJ, Dunson D, Baird DD. The timing of the "fertile window" in the menstrual cycle: day specific estimates from a prospective study. BMJ. 2000 Nov 18;321(7271):1259-62.





http://www.medicina.hr/clanci/je_li_moguca_trudnoca_za_vrijeme_menstruacije.htm

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 31, 2006 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Pozzz svima!
Ajmo malo matematike za analizu napisanog.
"2% žena imalo plodni prozor u prva četiri dana ciklusa (prvi dan ciklusa je prvi dan menstruacije), a 17% do sedmog dana. Svaki dan između 6. i 21. dana ciklusa je postojala prosječna vjerojatnost od 10% za trudnoću. Osim toga, žene koje su imale prethodno pravilne cikluse imale su do 6% vjerojatnost za biti plodne na dan kad je trebala početi menstruacija." kad sve saberet 35% gde su i kada 65% zatrudnele?
Papir trpi svašta, a tek internet! Crying or Very sad
Drage moje nije toliko bitno što jajna ćelija živi 24h, a spermići 72h, a po nekima i nešto duže, bitno je što postoji tzv. "nidacijski prozor" tj. receptivnost sluzokože materice (endometrijuma) da primi oplođenu jajnu ćeliju koja se mora (usaditi) nidirati!
Ako se ne usadi ispada vani! Nemože opstati da lebdi i čekati da sluzokoža sazri.
Proces sazrevanja endometrijuma i folikula na jajniku u kome sazreva jajna ćelija je sinhron proces, što je opštepoznato među stručnim licima. To mogu odgovorno i ja tvrditi na uzorku od 1000 žena jer sam ih lično pratio ultrazvučno transvaginalnom sondom u monitoringu ovulacije.
Gde se odigrava spajanje spermića i jajne ćelije niko video nije, predpostavlja se po jednima u ampuli jajovoda, mada neki tvrde i u Duglasovom prostoru pa bivaju usisani od strane jajovoda (tube).
Ovulacija je bez obzira na dužinu ciklusa uvek 2 nedelje pre očekivane menstruacije, kada je i moguće začeće, sve ostalo je malo verovatno, a u vreme menstruacije neverovatno!
Moguća su začeća i u snu, te da se pacijentkinje ne sećaju samog čina?

Pozdrav Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2007 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao kapljica, moj brat je takodje zivi primer toga, da doktori mogu i te kako da pogrese, kad kazu da je nesto "nemoguce"! MOja mama tacno zna i datum kad je sa njim zatrudnela, a to je bio treci dan njenog ciklusa. Takodje, moj ginekolog ovde, sjajan doktor i profesor u penziji, tvrdi da je to i te kako moguce! Sta vise, njegova cerka je takodje, "setajuci primer" Very Happy ! Wink

_________________


 
Bosancheros
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 26

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2007 4:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja žena je zatrudnjela 2 dan
 
draganng
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Jan 2006
Poruke: 150

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 08, 2007 10:59 pm    Naslov poruke: hoce li zatrudniti Na vrh strane Na dno strane

e ovako ljudi,imao sam spolni odnos vece kada je trebala dobiti menstruaciju tj. dobila ju je sturadan i naravno svrsio sam u nju.Pa hoce li zatrudniti?Ja cuo da su to neplodni dani,i mozete li mi reci da li u neplodne dane spadaju i 2 dana poslije menstruacije

_________________
SRBIN
 
ivantop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 6
Mesto: kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 09, 2007 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

;alo verovatno ali moguce


ne verujem, ne brini u sustini moguce je ali se smatra da su plodni dani od 14-og dana u ciklusu, znaci ako treba da dobije 01-og u mesecu, plodni dani su joj og 14-og, sto znaci da je i drugi dan posle menstruacije neplodan






[Edit by knknpnkn: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 7:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da moze..Smile Very Happy

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i ja sam zivi primer toga... Ginekolog mi je umro od smeha kad sam otkrila da sam trudna, i kada je izracunao kada je doslo do oplodnje... Kaze zena ti si fenomen, znas koliko su male sanse za tako nesto...
Ali, eto moja cerkica je zivi dokaz da je moguce...

_________________
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm!bila sam ubedjena da ne moze...ali i cula za primer da zena nikako nije mogla ostati u drugom stanju i na kraju se ispostavilo da su njoj plodni dani ustvari neplodni

_________________
vera,ljubav,nada
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon