www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mac - Win
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2006 7:34 pm    Naslov poruke: Mac - Win Na vrh strane Na dno strane

Dakle jedno pitanjce - da li je ikad itko od vas pokusao postaviti OS X i Windoze XP Pro (ili nesto slicno) na istoj masini?
Ja sam probao na laptopu kombinaciju Win XP - Linux Ubuntu i nekako mi je nakon xy-tog pokusaja bilo uspjelo (2 GB RAM, 160 GB HD bit ce vjerovatno dovoljno i za Mac-Win kombinaciju s tim da necu prelazit na Vistu)
Mac OS X - Win XP Pro kombinacija meni bi bila idealna jer nazalost Windoze moram imati, to nam je zakon u firmi... a Mac - pa radi sebe.

Ako netko nesto zna nek' zapise ovdje.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nazovi me totalnim levakom za kompove ali ja zaista nisam cuo da Mac OS X moze da se instalira na PC racunare?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2006 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je napisao/la sledeće:
Nazovi me totalnim levakom za kompove ali ja zaista nisam cuo da Mac OS X moze da se instalira na PC racunare?

Koliko se sjecam to nije islo bez emulatora ali Apple vec zna za taj trik.

S druge strane Windoze XP i XP Pro se mogu stavit na Apple-ove masine i dual boot je naravno moguc.

Nasao sam na netu jedan hack po kojem je moguce imati dual boot na pretty much ordinarnom laptopu pa pitam da li je to netko vec probao?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pogledaj http://www.computing.net/mac/wwwboard/forum/9810.html
Tu ces naci isto pitanje i mnogo strucnije odgovore, naravno na engleskom.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
sikaa2007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Nov 2006
Poruke: 52
Mesto: trogir

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Windowsi na Macu najbolja opcija
 
zmaster1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 436
Mesto: Cape Town

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa sikaa. Windows preko vm na mac je strava.

_________________
[img]http://img276.imageshack.us/img276/690/zm504yb.gif[/img]
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako vec netko ima Mac computer (Apple) onda to najbolje ide s Mac OS-om.
Windoze fino rade preko Virtual PC-a to je tocno.
Imati samo Windoze na Apple-ovom kompjuteru je bez veze. Kao da stavis ficinu mehaniku u Porshea.
Mene zanima potpuno reversna opcija - Mac OS X + Windoze na PC-u.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
kymma
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 22

indonesia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikako ne moze da se instalira Max OS na Pc racunar, jer mac je mnogo vishe slozeniji operativni sistem i trazi posebne konfiguracije.

Ali od kako je Mac poceo da ugracuje u svoje mashine intelov procesore duo core i core 2 duo od tada na svakoj mashini mac mozete da intalirate i Win, ca sto sta Win ce mnogo bolje da radi nego na nekom Pc-evom racunaru.
 
Eniac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 15 Sep 2002
Poruke: 183
Mesto: Niz Reku Zivota Plovim

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze da se instalira jer je ako se ne varam izbacena verzija za intel racunare, a i novi macovi se radi na intel procesorima sto je ekvivalent pcju... tako da sada mozete instalirati i win na mac, ali opet koja je poenta takvog racunara, plus sto vec placate os koji je dokazano bolji, uz kupovinu mac racunara
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eniac je napisao/la sledeće:
moze da se instalira jer je ako se ne varam izbacena verzija za intel racunare, a i novi macovi se radi na intel procesorima sto je ekvivalent pcju... tako da sada mozete instalirati i win na mac, ali opet koja je poenta takvog racunara, plus sto vec placate os koji je dokazano bolji, uz kupovinu mac racunara


Da, ima vec nacin da se instalira OS X na PC.
Mene zanima dual boot...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Mac - Win Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon