www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Homosexualni parovi i usvajanje djece
Strana 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Treba li homosexualnim parovima dozvoliti usvajanje djece?
DA, i oni su ljudi, i oni imaju pravo voljeti djecu i brinuti o njima
11%
 11%  [ 17 ]
DA, ali ih prvo treba provjeriti
4%
 4%  [ 6 ]
DA, iz nekog treceg razloga
0%
 0%  [ 1 ]
NE, jer oni su bolesni pa ce i ta djeca biti kao i oni
31%
 31%  [ 46 ]
NE, jer to nije prirodno
38%
 38%  [ 57 ]
NE, iz nekog treceg razloga
11%
 11%  [ 17 ]
Ne znam ili nemam misljenje o tome
2%
 2%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 147

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 3:57 am    Naslov poruke: Homosexualni parovi i usvajanje djece Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je jednostavno - sto mislite o ovome: treba li homosexualnim parovima dozvoliti usvajanje djece?
Ako DA, zasto DA?
Ako NE, zasto NE?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 8:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovde vec u najavi znam da ce biti okrsaja pa da budem kratka i jasna Wink

apsolutno sam za usvajanje dece od strane gay para, mislim da ce ta deca dobiti dosta ljubavi, kao i da zive kod hetero para


nego, malo me je zabrinulo aurelianovo razmisljanje u prvoj recenici ankete, "da, i oni su ljudi"...tacno, oni su sigurno ljudi, nisu marsovci, samo imaju drugacije potrebe...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 8:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iako je homoseksualnost medicinski dokazana kao bolest.NE nisam za to da oni usvajaju dete zato jer to nije normalno okruzenje u kom dete treba da raste i zivi,

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam da li bi to trebalo dozvoliti. Ljubavi ce sigurno dobiti i nije vazno da li dete zivi sa dva "oca" ili ne. Ali u principu detetu treba i majka i otac a ne samo jedan pol. Zato ne znam da li bi trebalo ili ne. @rizmal, nisam znala da se homoseksualnost medicinski dokazano kao bolest... To jos stvarno nisam cula, ima li negde te studije da je procitam Wink

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam apsolutno nista protiv gej parova, dokle god oni ne diraju mene i ljude oko sebe. Ali usvajanje deteta mi je postupak neke vrste sebicnosti. Na stranu sto bi to dete takodje biti vaspitano u tom stilu, nego neka se zamisli samo situacija kada u ovom svetu punom predrasuda u kome ipak homoseksualnost nije prihvacena kao normalna pojava, detetu ni krivom ni duznom na roditeljski sastanak dodji dve mame ili dvoje tata. Iskreno, sumnjam da bi to dete imalo normalan zivot u svetu van kuce (ljubav u kuci ce verovatno imati podjednaku kao i ostala deca). Sumnjam da bi ga njegovi vrsnjaci posmatrali kao jednog od svojih. Jednostavno bio bi drugaciji i sumnjam da bi vecina to mogla da prihvati. Confused

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 11:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam za...svaki par koji zeli da usvoji dete mora proci kroz odredjenu proceduru...razgovori sa pedagozima, psiholozima i socijalnim radnicima su deo toga...ako strucno lice koje se skolovalo i prima platu za to odluci da je par (pa bio bio on homo ili hetero opredeljenja) sposoban da odgaja dete, zasto bih ja imala ista protiv...

pedagogija je moja (buduca) struka, vaspitanje i obrazovanje su mi (buduce) polje rada i ja zaista smatram da dete moze dobiti kvalitetno vaspitanje od strane homosexualnog para...stil zivota bi se verovatno razlikovao, mozda cak i znacajno, ali gde su ljubav i volja jaki zivot moze biti zaista lep...kapljica je pomenula predrasude koje vladaju u nasem drustvu (i ne samo u nasem), ali da li to znaci da mi, kao drustvo u celini, treba da tim predrasudama podlezemo? da li to znaci, posto kod nas postoje predrasude prema crncima, da se njima ne sme dozvoliti usvajanje? sta je sa romskom populacijom? sta je sa invalidima?

opet je pomenuto postojanje i majke i oca u zivotu deteta...da, ono je neverovatno vazno, ali ne i presudno...da je presudno, samohranim roditeljima bi se oduzimala deca, jer, boze moj, pa nemaju mamu i tatu kraj sebe...ukoliko se roditelj(i) pravilno postave, ukoliko su voljni da rade, da zaista rade na tome da svojoj deci omoguce zdrav i lep zivot, ukoliko su sposobni da to i ostvare (a, ponavljam, postoje sluzbe koje to utvrdjuju) onda bi sve moglo biti u redu...isto tako, ukoliko bi do usvajanja i doslo, postoje takodje sluzbe (centri za socijalna pitanja, pedagozi, psiholozi, socijalni i zdravstveni radnici kako po zdravstvanim tako i po obrazovnim ustanovama) koji bi bili kvalitetna podrska ovako formiranoj porodici koja DA, po mom misljenju, moze sasvim lepo da funkcionise

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
ovde vec u najavi znam da ce biti okrsaja pa da budem kratka i jasna Wink

apsolutno sam za usvajanje dece od strane gay para, mislim da ce ta deca dobiti dosta ljubavi, kao i da zive kod hetero para


nego, malo me je zabrinulo aurelianovo razmisljanje u prvoj recenici ankete, "da, i oni su ljudi"...tacno, oni su sigurno ljudi, nisu marsovci, samo imaju drugacije potrebe...


- ne bi trebalo biti okrsaja
- slazem se
- nije to "aurelianovo razmisljanje" nego samo opcija u anketi
- P.S. - djeca mogu biti zlostavljana i kod hetero para, a takodjer i hetero parovi su odgojili homosexualnu djecu

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*miss jr* je napisao/la sledeće:
@rizmal, nisam znala da se homoseksualnost medicinski dokazano kao bolest... To jos stvarno nisam cula, ima li negde te studije da je procitam Wink


JA sam cuo neshto, mada poshto me biologija ne zanima previshe nisam bash pomno slooshao, kod homoseksualaca je ootvrdjen poremecaj nekih hormona tako da neki naucnici to smatrajoo kao bolest...

I da odgovorim na temoo, ja mislim da NE bi trebalo dozvoliti homosexualnim parovima da oosvajajoo decoo...

mislim moze too postojati ljoobavi, too nema dileme ali o5, ja znam kako je bilo meni zato shto sam ostao bez majke i ne postoji nikakav nacin da se roopa popooni...

I josh neshto kako ce se praviti razlika izmedjoo "tate i mame"...kako ce se to dete obracati roditeljima, kad kazesh samo "MAMA" ili "TATA" to nije dovoljno...Ne znam, to mi je sve jaaaaaaako ne prirodno...


p.s. Poshto sam oopravo bio oopitan da li sam odrastao u homosexualnom brakoo da odmah odgovorim za sve da nisam Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
matrix2203
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 223
Mesto: Cakovec

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ja msilim da enbi bilo bas pametno davati djecu njima...ipak kad bi ta djeca odrasla sigurno bi ih bilo sram..mislim barem mene bi bilo...ipak na kraju krajeva djete treba imati i oca i majku...svako treba za nesto...
 
kacagica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 06 Avg 2006
Poruke: 543

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Protiv homoseksualaca nemam nista protiv, ali ne bih se iskreno slozila jer i nije bas prirodno da dva muskarca ili dve zene odgajaju dete, jer detetu je potreban i otac i majka za normalan zivot.
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Iako je homoseksualnost medicinski dokazana kao bolest
izvini ali moram da te ispravim! Dokazano je da nije bolest!!! Ali posto zivis u Srbiji i ne cudi me sto mislis da je bolest ali dobro. Ne treba da usvajaju decu iz pedagoskih razloga, to je barem moje misljenje. Inace nemam nista protiv homosexualaca, cak sta vise postujem ih i ne pravim razliku izmedju "njih" i "nas"
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Protiv sam.Ali ne bih da govorim više o tome,jer kad bih iskazao svoje mišljenje o homoseksualcima,bio bih ne samo isključen sa ovog foruma,vec bi mnogi podigli i krivičnu prijavu.

P.S: Homoseksualnost,jeste psihička bolest i devijacija,to je jeste dokazano,a pored toga je protivno svim hrišćanskim načelima.A ti(ekonomista87) što vredjaš Srbe,o tome ne mogu ja da ti sudim,ali bi ljudi koji rade na ovom sajtu,trebalo da te sankcionišu zbog vredjanja Srba kao ''nazadnog'' naroda.Ipak nije u redu da bilo ko vredja i Srbiju i Srbe.To ipak ne dozvoljavam.

P.S. od P.S.:Ne znam ko je moderator,administrator ili šta već na ovom forumu,ali ako se dozvoljava iskazivanje podrške homoseksualcima,onda bi trebali da dopustite da i oni koji imaju ekstremno mišljenje o ovakvim temama da iskažu svoje mišljenje,ma koliko ono bilo obojeno mržnjom,jer se i takvima onda uskraćuje pravo na mišljenje i sloboda govora.Zato i nisam hteo da iskažem svoje mišljenje,jer bi mi poruka bila uklonjena.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...


Poslednja prepravka: Johnny-Delija datum Sub Feb 24, 2007 12:17 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Homosexualni parovi i usvajanje djece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 1 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon