www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dobra svadja/Losa svadja
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 10:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i manite me "civilizovanih" odlazaka - to je urbana legenda, i najcheshce ukazuje kako nekom nije dovoljno stalo Exclamation


_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra svadja je ona kojom resimo uzrok svadje! Ona koja se vise nikad ne ponovi!
Losa svadja je ona koja nicemu ne vodi! Ona koja se ponavlja i ponavlja! Ona koja ne resava nista! Wink

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Pet Okt 06, 2006 4:08 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
CatchTheWreck
Jecika_84 muz No.2
Jecika_84 muz No.2



Godine: 43

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 6273
Mesto: Cataro

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
dobra - kada unese nov zivot i ljubav u odnos..( obichno se zavrshi negde u nekoj sobi ) Wink

losha - kada taj odnos razbije u "paramparchad"...


bash to hehe Wink

_________________
u ziwotu wodi rachuna kome cesh
dopustiti da ti se priblizi,
jer nije swako DOSTOJAN
da bude u twom drushtwu,

drzi jezik za zube,
a ledja uz zid,
mozda i uspesh da PREZIWISH
bez posledica,

u owom smradu....
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e `ajd ovako...trenutak istine.. ( necete je bash uvek chitati od mene )

... shta je dobra, a shta losha svadja? zashto se uopste svadjamo? znamo li se uopshte argumentovano svadjati i postizzemo li ishta svadjom!? ...pitanje koji svi sebi puno puta postavimo..i svadje su razlichite kao i mi, ali....

.....a onda postoje one svadje, u kojima emotivna reakcija partnera svadjalice ima mnogo veci prioritet od same materije rasprave ( kod vecine od nas ). to su svadje sa meni bliskim osobama i one u kojima sam kontrolisan koliko i masa lave pri erupcija vulkana (upsss)...a jeste li vi primetili da se sa bliskim osobama uvek svadjate na isti nacin? jeste li primetili da je shema uvek ista. Uvek je redosled "dugmica" koji se pritiskaju isti. uvek poludim na istu stvar, uvek cutim na istu stvar, uvek zaplacem ( ah..znam ja chak i to )na istu stvar i uvek bacim tanjir ili shta vec za istu stvar ( figurativno...Smile ). i najgore je shto ja to sve znam, sve izanaliziram, sve provalim, ali sledeci put kada se nadjem u toj istoj situaciji, opet odreagujem onako isto tupavo i progamirano kao uvek. i odvalim ono : "Sa tobom covek ne moze ni da se svadja ko covek!" i ma koliko puta se zarekao da cu sledeci put preokreniti taktiku, ma koliko se mentalno spremo za takve sukobe, uvek cu se sa jednom i istom osobom svadjati na onaj isti uvezbani nacin, jer sam joj kroz ljubav poklonio onaj daljinski za dugmice na kojima pise "BOLI". boli samo kad je od tebe, na taj nacin i u tom momentu. a kada boli, mozak je na odmoru, a utroba radi prekovremeno...i dok god koristi taj *ebeni daljinski, i ne skida prst sa dugmeta "BOLI"...ja sam vulkan pun lave..

to su svadje bez dobrih i losih granica... na bazi instinktivno- odbrambenih sistema...i ja sam samo jedan obichan chovek.

eto...josh jedna od svadja. dobra ili losha ? ko to zna

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
AKI37
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Okt 2006
Poruke: 27
Mesto: Bgd.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 09, 2006 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
budidobar je napisao/la sledeće:
dobra - kada unese nov zivot i ljubav u odnos..( obichno se zavrshi negde u nekoj sobi )

losha - kada taj odnos razbije u "paramparchad"...

U principu se slažem (lepo rečeno Wink )
Ali za mene ne postoje dobre svadje... svadja je svadja!!! Nešto što nije dobro... nešto što nije rešeno kad je trebalo... što se prećutkivalo... nešto što uništava sve lepo što je bilo do tada, onu nit koju smo pratili, onaj fluid koji smo osećali... sve to!
Ona ''dobra svadja'' o kojoj pozitivno svi pričaju, za mene i nije svadja...

Ovo sa ''daljinskim'' je skroz tačno ! ! ! !

_________________
Alkohol je najveći čovjekov neprijatelj,
a samo kukavice beže od neprijatelja...
 
Sonata
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Okt 2006
Poruke: 114
Mesto: Holland

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osoba sam koja svakom kaze sve u lice sta misli i ponekad zbog toga dodje i do svadje ali bolje je tako nego iza ledja....
Vecinom se takva svadja brzo i rijesi jer je bila iskrenost u pitanju....
Svadja kojoj nema kraja i svaki put se nanovo ponavlja je losa svadja i ako se ne rijesi u kratkom roku nece se nikad ni rijesit...
Jedno ima svoj stav i misljenje a drugoj svoj....
Treba shvatiti kad smo pogrijesili,priznati kad je greska do nas i sve ce biti ok a ne znati da grijesimo a svjesno nastavljati dalje
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra svađa=konstruktivna svađa Wink Bitno je da se uspostavi obostrana komunikacija i poštovanje tuđeg prostora, vremena, mišljenja Wink Svađa je dobra, da tako kažem, ukoliko nakon nje imate utisak da se brdo izravnalo, da se plastično izrazim Mr. Green Niko ne mora da bude u pravu, a ovaj drugi u krivu, jednostavno je bitno da se ostvari razumevanje i tolerancija, da se ume razdvojiti bitno od nebitnog i zna kad treba stati Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam samo da je loša svađa ona kod koje u jednom momentu dvoje ljudi stane (ovome sam prisustvovala) i kaže : ,,A zbog čega smo se mi posvađali?,,. Ma to je užas, nepotrebno, opterećavanje nebitnim stvarima,nitko nije slušao ovog drugog, to su baš loše i glupe svađe, ja to ne mogu podnijeti i od toga bježim kao da me netko juri.
A dobru svađu ja zapravo nazivam samo raspravom,raspravljanjem - kada dvoje diskutuje o nečemu i kontaju se o čemu pričaju i uspiju naći pouku, zaključak!
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka svadja je negativna, jer dokazuje da nesto ne funkcionise. Ali rasprava moze biti pozitivna i konstruktivna. Sto u vezi,prijateljstvu i uopsteno.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Dobra svadja/Losa svadja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon