www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Posibilizam ili determinizam?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 10:47 am    Naslov poruke: Posibilizam ili determinizam? Na vrh strane Na dno strane

Vjerujete li u determinizam? Smatrate li da vam je određen životni put i da se samo penjete izgrađenim stubama?
Ili vjerujete da možete sami graditi životne stube, smjera i oblika kakvog sami želite? Wink



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
Zivojin Misic
Vojvoda
Vojvoda



Godine: 37

Datum registracije: 04 Sep 2005
Poruke: 4517
Mesto: Србија(Београд)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo pitanje moze da se svede i na pitanje : "verijete li u sudbinu?"
Ne verujem. Meni su totalno glupe te price o determinisanosti zivota. Zasto bi sve bilo odredjeno? Mislim da je realnije da mi sami sebi biramo put, da praviumo izbore. Mislim da takvo razmisljanje, tj, podrzavanje determinisanosti, moze samo da zakoci coveka, da ga ogranici.

_________________
Општа ситуација је добра. Непријатељ се повлачи на свим линијама.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nakon nekih stvari koje su mi se desile u zivotu i nekih stvari koje sam doziveo i video mogu slobodno da kazem da sam poceo da verujem u sudbinu i da nam je odredjeno sta ce nam se desiti ma koliko mi to ne hteli da priznamo jer nikome od nas se ne svidja cinjenica da nesto nama upravlja...NAravno mi nekim svojim postupcima mozemo da promenimo tok stvari da se neka stvar desi pre neke (mozda) al mislim da je nama vec sve odredjeno u zivotu,to naravno ne znaci da treba da prestanem da se trudim al kad je nesto sudjeno da ne uradis onda koliko god se trudio neces to postici sto si hteo zeleo i trudio se da uradis...a

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u to da se sudbina moze promeniti.Covek sam odredjuje svoju buducnost. Razz
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Folk~girl je napisao/la sledeće:
Verujem u to da se sudbina moze promeniti.Covek sam odredjuje svoju buducnost. Razz

Ako covek sam odredjuje svoju buducnost onda sudbina ne postoji?
Ili sta si zapravo zelela da kazes?

Verujem u determinizam, ali ne iz nekog najdubljeg ubedjenja ili iz licnih iskustava, vec iz razloga sto mi je lakse da verujem da se nesto lose moralo desiti, nego da samu sebe izjedam sto nisam sprecila nesto sto sam eventualno mogla spreciti.
A i volim izreku : "Ko zna zasto je ovo dobro" Very Happy
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim da sanjam otvorenih ociju, da snove pretvaram u javu,
za sada nemam bas velikog uspeha( pola - pola) ali uvek postoji volja.
ko to zna zivi bili pa videli. Wink

_________________
sudbina ili hir

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Posibilizam ili determinizam? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon