www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Avatar u Photoshop-u
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 13, 2004 3:33 am    Naslov poruke: Avatar u Photoshop-u Na vrh strane Na dno strane

Evo jedan mali tutorial kako napaviti jedan avatar u Photoshopu.
Tutorial nam je poslao nas clan nebstar od kojeg mozete videti nekoliko njegovih radova u nasoj galeriji slika.

Pa da krenemo:

Avatar

Uz pomoć ovoga tutora možete napraviti interesantan avatar ali iskustva iz njega možete primjeniti i na druge stvari. Sve je u vašoj mašti.
OK otvorite novi dokument File-New i podesite vrijednosti kao na slici dole.



Sada moramo ovaj dokument obojiti nijansom sive pa kliknite na Foreground color u kutiji sa alatima.



Kad se otvori prozor za podešavaje ukucajte šifru boje 535353 na mjesto koje sam zaokružio na slici dole.



Sada uzmite Paint bucket tool (on je u kutiji sa Gradientom). Vidite ga na slici dole.



Kliknite sa ovim alatom bilo gdje na platnu i on će ga obojiti sa vašom foreground bojom.
Uzmite Burn Tool iz kutije sa alatima. Vidite ga na slici dole.



Na liniji svojstava podesite vrijednosti za ovaj alat kao na slici dole.



Počnite da potamnjujete ovu vašu sivu boju. Na slici dole možete vidjeti kako to kod mene izgleda.



Ja sam radio na njoj dok je nisam potamnio na potpuno crnu.
Idemo dalje, uzmite iz kutije sa alatima Dodge Tool (dijeli mjesto sa Burn tool) i vidite ga na slici.



Na liniji svojstava podesite vrijednosti za ovaj alat kao na slici dole.



Sa ovim alatom radite po slici dok ne dobijete izgled koji vas zadovoljava. Na slici dole možete pogledati kako sam ja to napravio.



Sad to ima izgled metalne ploče i dobro bi bilo da dodamo malo korozije da izgleda interesantnije.
Napravite novi sloj Layer-New- Layer i nakon toga je potrebno da podesite Background i Foreground boje. Idemo opet na kutiju sa alatima.
Kliknite ikonicu sa Foreground color pa u prozoru upišite šifru boje 7A3700 kao na slici.



Potom kliknite na Background colorpa u prozoru kliknite na crnu boju (neću vam pokazivati sliku ) i to smo završili.
Sad kad smo završili podešavanje boja idite na Filter-Render-Clouds. Nakon ovoga idite opet na Filter-Render-Diference Clouds. Na kraju pritisnite CTRL i držite pa tri puta kliknite tipku F da ovu zadnju operaciju ponovite još tri puta .
Potom idete na Select-Color range i kad vam se otvori prozor za dijalog nanesite kursor na platno i on će se pretvoriti u pipetu. Sa njom kliknite na crnu boju na vašem platnu da je selektujete. Nakon toga u prozoru kliknite OK da izađete iz njega. Vidjećete selekciju oko crne boje. Pošto nam ona nije potrebna izbrišite je . Kliknite taster Delete dva puta i to smo završili
Na paleti Layers podesite Blend Mode na Color Dodge pa vrijednosti Opacity i Fill kao na slici.



Dobićete nešto kao na slici dole.



Sada to već liči na nešto.Pozadinu smo napravili i preostaje da na nju dodamo još nešto.
Ja sam se odlučio za tekst a vi možete i nešto nacrtati pomoću alatke Shape tool. Da vidimo kako sam ja to uradio.
Ja sam prvo nabacio masku preko ovoga sloja i možete vidjeti na slici dole kako se to radi.



Trenutno se ništa nije dogodilo. Uzmite alatku za tekst izaberite interesantan font i odaberite veličinu slova pa ukucajte nešto.
Onoga trenutka kada ste sa alatkom za tekst kliknuli na platno pojavila se maska crvene boje koja je prekrila čitavo platno. Drugim riječima maska je selektovala čitavo platno. Šta god sada uradite, nacrtate nešto ili otkucate tekst taj novi element će biti izuzet iz selekcije. Ukucajte nešto i kad ste završili izađite iz maske klikom na tipku Q.
Vidjećete da se pojavila selekcija svuda oko vašeg teksta. Ustvari sve je selektovano osim teksta.
Idite na Select - Inverse da selektujemo tekst i potom na Layer-New-Layer via Copy.
Šta smo sad uradili? Napravili smo novi sloj čiji je sadržaj samo ono što je bilo unutar selekcije.
Uglavnom pojavio se novi sloj koji moramo dotjerati. Idete na Layer-Layer style-Bevel & Emboss pa podesite vrijednosti kao na slici dole.



I na kraju uzmite Dodge tool (onaj sa početka) pa malo izblijedite tekst. Na liniji svojstava ne morate ništa podešavati , neka ostanu vrijednosti od prošlog puta.
Sliku koju sam ja dobio možete vidjeti dole.



Nadam se da ste uživali u ovome tutoru. Ako vam nešto nije jasno i imate pitanje za mene u vezi ovoga ili drugog tutora možete mi pisati na forumu i rado ću vam odgovoriti.

Pozdrav.



_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvali ti @nebstar za ovaj tutorial Smile

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
seto
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 4

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sry ali za mene je taj tut nije bas nesto
ako budem imo vremena onda cu napraviti jedan tut na hrvatski/bosnaki/srbski
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2005 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

http://www.dookyweb.com/avatars.swf

_________________
 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

seto je napisao/la sledeće:
sry ali za mene je taj tut nije bas nesto
ako budem imo vremena onda cu napraviti jedan tut na hrvatski/bosnaki/srbski


Ja mislim da nije toliko bitno koji ce od nas da napravi najbolji tutorial , covek ulozijo vremena u to i to treba da se respektira, znamo svi gde ima dobri tutoriali da se nadju, ovaj forum "tutorial" nema cilj da vidimo koji najbolji u rukovanje sa nekim softverom nego da se pomognemo medjusobno odnosno nasim clanovima, a vi ako imate vremena napravite nam koji tutorial , svaki u kojim je ulozen barem malo truda je dobrodoso Wink

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
crew
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Feb 2006
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovdje je moj avatar Very Happy Slika
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Avatar u Photoshop-u Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon