www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

prije začeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 5:06 pm    Naslov poruke: prije začeća Na vrh strane Na dno strane

U vremenu prije trudnoce postoje nekoliko stvari kojima se mozete psihicki i fizicki pripremiti za promijene koje ce uslijediti.

Prvo, prodite detaljan sistematski pregled. Ovo ce vas upozoriti ukoliko postoji problemi koje treba rijesiti prije trudnoce ili postoji nesto sto se mora pratiti tijekom trudnoce. Bitno je i da se docijepite, posebno za rubeolu i njemacke ospice (german measles). Takoder je bitno da posjetite svog zubara i odete na pregled i ciscenje.

Ukoliko trenutacno koristite kontracepcijsku metodu koja bi mogla predstavljati rizik buducoj trudnoci, promijenite ju prije nego sto pokusate zaceti. Prekinite uzimanje hormonskih pilula nekoliko mjeseci prije zaceca i pustite da produ barem 2 ciklusa prije nego sto pokusate zatrudnjeti. Sa svojim doktorom se dogovorite koju da kontracepcijsku metodu koristite u tom razdoblju.

Ovo je dobro vrijeme da poboljsate svoje zdravlje umjerenom dijetom i vjezbanjem. Pocnite iz prehrane izbacivati brzu hranu, kofein i alkohol i dovedite se u formu kako biste sto lakse podnijeli trudnocu i porod. Umjereno unosenje alkohola nije stetno tijekom ove faze prije trudnoce, no izbjegavajte teza opijanja. Kada pokusavate zaceti, izbjegavajte alkohol u potpunosti.

Razmislite o uzimanju prenatalnih vitamina nekoliko mjeseci prije nego sto pokusate ostati trudni. Dovoljne kolicine cinka i folne kiseline pomoci ce u prevenciji nekih urodenih mana djeteta.
Uzimanje folne kiseline je jako važno jer je ona prevencija nekih bolesti (Down, spina bifida), a najvažnije je uzimati u prva 4 tjedna trudnoće, dakle u ono vrijeme kad rijetko koja od nas zna da je trudna. Liječnici nakon potvrđene trudnoće obično sugeriraju folnu, al tad je trudnoća već oko 6. tjedna. Sastavni je dio mnogih prenatalnih vitamina.

Za vise informacija oko planiranja trudnoce, porazgovarajte sa svojim doktorom ili ginekologom.


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 13, 2006 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh pa sad... Very Happy
lista "pripreme" je dugacka,
da sam pazila na sve to
ne bih imala vremena praviti bebu Wink
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 13, 2006 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

He, sto kaze please-lista je duga! Very Happy
Pre prve trudnoce, nisam radila "na pripremama". Trudnoca se desila bas iznenada, za nas. Tj. probali smo prvi put i uspeli, a mislili smo da mozda to mora par puta da se proba! Medjutim-desilo se da je uspelo iz prve. E sad, sta je po meni naaaaaaaajbitnije-prehlade. Meni se na primer desilo, da sam prve nedelje (jos nisam imala pojma da sam trudna, medjutim, u mom organizmu se vec odigravao proces), zakacila ogromnu prehladu! Naravno, to je naskodilo embrionu, na zalost i ja sam, posle samo 11 nedelja trudnoce, imala spontani pobacaj! Znaci-zena koja planira trudnocu, ako su probali, treba da se od tog dana postavi kao da je trudna. Tj. da vodi racuna o sebi, kao da je vec trudna. Da se cuva, da eliminise svaki moguci uzrok neke prehlade, virusa.......da pocne da uzima vitamine koji su korisni pre zaceca, za vreme trudnoce, kao i za period dojenja!
Ja sam skoro uradila sve testove, jer sam vec imala spontani, pa sam zelela da budem sigurna,d a je sada sa mojim organizmom sve u redu. Prvi put, nisam imala kad to da uradim, pa i nisam! Treba uraditi bris, da bi se proverila mogucnost nekih infekcija. Preporucljivo je uraditi testove za mikoplazmu, uroplazmu i klamidiju!!!! To treba da bude pod obavezno! Cak i ako se ne uradi pre zaceca, trebalo bi, makar i na svoje insistiranje, da se uradi cim zena sazna da je trudna! Jer, nije stetna i moze da se leci cak i u trudnoci, ako se na vreme otkrije. Ako ne, moze da izazove spontani.
Eto, to je ono cega sad mogu da se setim. Ako se setim jos necega, dodacu! Wink

_________________


 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje je ne planirati nista nego kad se iznenada dogodi Kad planiras zelja je tako velik da pucas ako ti se ne ostvari a tui pocinju problemi

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
dobra_devojka
Fan Dragane Mirkovic
Fan Dragane Mirkovic



Godine: 43

Datum registracije: 19 Jul 2006
Poruke: 1010

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam 3 meseca pre pretala piti tablete za kontracepciju. Prestala sam piti kafu i jesti brzu hranu. Pocela sam se hraniti zdravije sa puno voca i povrca u ishrani.
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada se trudnoca planira,normalno je da ces poceti zdravije da zivis,a kad se dogodi slucajno,sta onda..

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> prije začeća Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon