www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Lažne vrednosti vernosti
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 5:18 pm    Naslov poruke: Lažne vrednosti vernosti Na vrh strane Na dno strane

Da se podsetimo jedne osnovne stvari: covek je uvek spreman da pravi sebi lazne vrednosti! Istinske vrednosti zahtevaju citavo ljudsko bice: lazne vrednosti su jeftinije i lakse se dostizu. Cine se da su stvarne, ali ne zahtevaju totalnost, radi se samo o jednoj POVRSINSKOJ FORMALNOSTI.

Evo vam jednog dobrog primera: Umesto ljubavi i istinskog poverenja, cesto stvaramo LAZNU VREDNOST - vernost! Verna osoba samo PRIKRIVA u osnovi nedostatak ljubavi. CINI SE da sve radi iz ljubavi, ali to ne predstavlja nista: ne stavlja svoje srce u te formalne gestove koje pokazuje pred ostalima.

Ljubav zahteva jedan odgovor mnogo dublji. Ljubav ne izlazi iz MORANJA, nego iz osecaja srca, izlazi iz naseg licnog iskustva koje zelimo da podelimo sa nekim dragim bicem.

Vernost je nesto mnogo ruznije, laznije, ali, na zalost, smatrano je u proslosti za nesto jako vazno i vredno u svim drustvima.

Prava ljubav je OPASNO stanje jer ne manipulisemo mi sa njim, nego ono sa nama i ne da se kontrolisati. Ne moze mu se naredjivati. Kada dodje ne mozes je se otarasiti, a kada ode, ne mozes je vise vratiti! Ako ode jedino mozes samo da je GLUMIS VERNOSCU!

Vernost je potpuno razlicita od ljubavi i izlazi iz naseg egoizma i MOZEMO je kontrolisati. Ako pocnes glumiti ljubav preko vernosti, na kraju ces zavrsiti verujuci sam u svoju glumu!

Vernost ZAHTEVA da se CELOG ZIVOTA, do smrtnog casa, posvetis samo jednoj osobi, iako to tvoje srce ustvari ne zeli.

Vernost je jedan vid ROPSTVA.

Ljubav sa sobom donosi SLOBODU. Vernost sa sobom donosi ROPSTVO.


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm... o ovome sam, mogu reći, dosta kvalificiran s obzirom na to da sam prečesto daleko od svoje bolje polovice (pa i sad kad ovo pišem).

Ima dosta toga s čim se s tobom slažem!!!!!!!!! kontradiktorno pošto sam doista vjeran tip čovjeka.

Kažeš da je Vjernost je jedan vid ROPSTVA. Pa jest. Samo što to može biti odabrano ropstvo (nešto kao kad se netko posveti svojoj religiji pa postane časna sestra ili svećenik i odbije veze s drugim spolom npr.)
Vjernost JEST neprirodna također. Ona ne postoji među ostalim vrstama. No među ostalim vrstama ne postoji mnogo tog što postoji kod čovjeka.
Nas je promijenio RAZUM. Ne toliko ovaj privatni razum nego onaj ZAJEDNIČKI (zbirni) razum koji se kroz naše postojanje projektirao kroz variable religija, umjetnosti, filozofija, te nametnutih socioloških normi.

Vjernost, kao i druge kvalitete, drugačije se ispoljava kod različitih ljudi. Nekima je to urođenije a nekima nije. Ja sam od onih koji to mogu lakše podnijeti i koji je vičan vjernosti. Ima mnogo drugih koji nisu takvi.

A zašto sam vjeran - pa vjerujem zato baš što volim, i znam to. Tako je to kad si čist spram svojih osjećaja.

Čovjek treba prvo izučiti sam sebe i prilagoditi se sebi. Ponekad moramo prihvatiti kontradikciju i kontrolirati nagone. Jer ako bih negirao kontrolu ljubavnih ili sexualnih nagona (koji su povod-razlog nevjerici), mogao bih slično postupiti i kod ostalih nagona. A ima ih mnogo opasnijih, zar ne?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jasko_21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 29 Nov 2006
Poruke: 156

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 29, 2006 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je pitanje o kojem bi se moglo pricati danima, i naravno debatovati posto svako ima svoje stavove. Licno se zalazem za vjernost, dosta sam ljubomoran i trazim vjernost al takodjer sam spreman biti vjeran sto i jesam i normalno je da imamo nagone i da imamo potrebe te da nekad masta preuzme oblik druge zene il da pogledom skinemo kakvu/og na ulici al to nespada pod nevjerno i mislim da je normalno. Sto se tice prave nevjernosti protiv toga sam skroz i mislim da covjek ako voli treba da se preda jednoj osobi i da iskljuci ostale nagonbe, onaj koji to ne moze nikada istinski nece voljeti nit ce imat pun zivot koliko god on mislio da ima, barem po meni al kao sto sam rekao svako ima svoje misljenje i stavove. Ja sam misljenja da ako osobu stvarno volimo i mislimo sa njom bit da je najmanja stavar biti joj vjeran
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 2:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako nekog volis ne mozes da ga varas.
Po meni to nije ropstvo. Sve dok postoji ljubav, treba biti veran.
Ako menjas partnere, to znaci da te za stalnog ne vezuje nista.
Kako mozes voleti nekog a nanositi mu bol?
Zar se sloboda ogleda u menjaju partnera?

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve zavisi kakvi su glumci odabrani Very Happy

_________________
sudbina ili hir

 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vernost je koliko deo morala, toliko i deo osecanja.
Mislim da vecina ljudi vernost kapira kao neki moralni faktor..."zato sto tako treba da bude u vezi" ili iz nekih svojih principa "Kada sam u vezi ne varam. Ako mi nije lepo, pre cu raskinuti nego prevariti"...
Manji je deo onih kojima je vernost osecaj...Kojima ni na kraj pameti nije da "skrenu s puta", koji nemaju tu potrebu niti ikada razmisljaju o prevari.
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trea se cuvati laznih vrednosti.
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 5:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eliot je sreda je napisao/la sledeće:
Manji je deo onih kojima je vernost osecaj...Kojima ni na kraj pameti nije da "skrenu s puta", koji nemaju tu potrebu niti ikada razmisljaju o prevari.


Bravo! Apsolutno se slazem. Vernost je OSECAJ, a ne OBAVEZA. Toliko.

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Lažne vrednosti vernosti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon