www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Internet LAN mreza
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
nikoljupco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Dec 2006
Poruke: 47

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:36 pm    Naslov poruke: Internet LAN mreza Na vrh strane Na dno strane

Ocu da napravim LAN preko interneta. Probao sam neki program HAMACI ali osim chat nisam nista dobio. Dali neko zna druge programe za tu stvar.

 
Phoenix990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Mar 2007
Poruke: 27
Mesto: Beograd - Paviljoni

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LAN preko Interneta? ne kapiram to ne moze.

Mozes da se povezes sa nekim preko neta ( da izgleda kao da je LAN ) ali je mnogo sporije - zavisi od konekcije

LAN je nesto drugo imas kartice mrezne kabal uveze se i kraj!

A ako si mislio na povezivanje sa modemom, sa drugim racunarom recimo moze ovako:

----------------------------------------

1. Idite u Control Panel i nađite Network Connections,
2. Idite na File i odaberite New Connection i kliknite na Next u prozoru koji se otvorio,
3. Odaberite Set up an advanced connection i kliknite na Next,
4. Odaberite opciju Accept Incoming connection i kliknite na Next,
5. Odaberite uređaj preko koga će te se spajati (obično modem) i kliknite na Next,
6. Odaberite Allow virtual private connection i kliknite na Next,
7. Odaberite opciju (gumb) Add... i u User name i Password upšite "gost" (bez navodnika) i kliknite na Next,
8. U ovom prozoru ne dirajte ništa, tj. provjerite da li je uključen Internet Protocol i ako nije uključite ga. Kliknite na Next, a zatim i na Finish.

U Network Connections prozoru će vam se pojaviti nova "veza" pod nazivom Incoming Connections. Dupli LMB na nju otvara prozor sa uređajima koje će ova "veza" koristiti. Kada ne želite da se modem sam javlja kada zazvoni telefon isključite sve uređaje (preporučljivo) i uključite ih samo kada očekujete da će vas nazvati netko sa drugog računala.

9. Idite na File i na opciju New Connection i kliknite na Next,
10. Odaberite Connect to Internet i onda na Next,
11. Odaberite Setup my connection manually i na Next,
12. Odaberite Connect using a dial-up modem,
13. Upišite ime veze i klik na Next, Broj telefona i klik na Next, Upišite "gost" u username i password i klik na Next, Uključi opciju Add a shortcut... i klikni na Finish.

Poslje ovoga treba aktivirati napravljenu "vezu" na računalu koji zove (kao da se spajate na internet - isti je postupak) a na drugom računalu se treba obilježiti i aktivirati uređaj koji će primiti poziv.

----------------------------------------

preuzeto sa: http://free-bj.htnet.hr/colicweb/spajanje.html

_________________
Tju prodavam hleb za 3 dinara...ma za 2 dinara tju ga prodavam...po dinar tju prodavam...ma džabe tju ga prodavam! Tju prodavam hleb...i lebac tju prodavam...i kruh tju prodavam...ako to neko hotje da jede...?
 
nikoljupco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Dec 2006
Poruke: 47

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze, ovo je virtualni lan. ovaj program to omogucava, bar tako pise na njihovom sajtu, ali ja nisam uspeo. pomocu njega igras mrezno igre isto kao da si u pravoj mrezi. www hamachi cc
 
Phoenix990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Mar 2007
Poruke: 27
Mesto: Beograd - Paviljoni

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uh, izvini, ja sam mislio da ti zelis da povezes racunare, a nisam primetio HAMACHI

evo mozda ovo pomogne pozz:

http://www.elitesecurity.org/t118318-Hamachi-upostavljanje-Virtuelne-LAN-mreze-preko-interneta

_________________
Tju prodavam hleb za 3 dinara...ma za 2 dinara tju ga prodavam...po dinar tju prodavam...ma džabe tju ga prodavam! Tju prodavam hleb...i lebac tju prodavam...i kruh tju prodavam...ako to neko hotje da jede...?
 
nikoljupco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Dec 2006
Poruke: 47

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Thanks, procitao, probao, radi fenomenalno
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Off topic

Reci mi, koje sve igre igras preko Hamachi-a?

_________________
Master
 
nikoljupco
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 29 Dec 2006
Poruke: 47

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 30, 2007 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Juce sam instalirao, a danas cu da isprobavam igre, kad isprobam javi cu ti koje igre sam igrao.
 
SrXXX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 27 Mar 2007
Poruke: 89
Mesto: Spavaća Soba

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 11:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim HAMACHI vec duze vrijeme i veoma sam zadovoljan ovim programom. Ali ako hocu da igram Counter Strike protiv druga koji ima drugaciju IP adresu od mene, kada napravim server, njemu se uopste ne prikazuje moj server. Posto sam ja na cable internetu , moje drustvo MOZE da igra cs samnom posto mi imamo istu IP.... Kako da igram protiv tog druga sto ima drugu IP adresu ???
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 7:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma moze sa Hamachiem.
Instalirajte svi, koliko vas vec hoce da igra, i jedan od vas neka kreira hamachi mrezu.
Ostali treba da se prikljuche mrezi.
Tada ce svako od vas imati IP na istom segmntu, i kompjuteri ce se ponashati kao u lanu.
Jedina razlika je brzina.
Sveki od vas je ogranichen brzinom svoje internet konekcije poshto se SAV saobracaj izmedju rachunara odvija preko neta.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
strujnik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 16 Mar 2005
Poruke: 3
Mesto: Mostar

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 10, 2007 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lan preko interneta, ne znam na sta tacno mislis.
Ma koristi kablove, to ti je najsigurnije ili ako ti je drugi racunar (pozeljno laptop) s kojim se zelis umreziti blizu koristi neki D Link switch koji podrzava i wireless i ako laptopo ima wireless eto ti ga

_________________
Strujnik
 
VoOdoO_MaN
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 09 Okt 2004
Poruke: 109
Mesto: Velika Plana/BG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 5:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako hocesh za igrice da ti bude kao u LAN-u dok igrash sa nekim skini

GG Client imash na www.gg-game.com
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hamachi to radi i ne samo za igranje...
Za sve radi...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Internet LAN mreza Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon