www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

HIV pozitivni lijecnici?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 13, 2006 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno kada bih znala za to ne bih pristala da me taj liječnik niti operira niti porodi iskreno.

A @djavolce

ti govoriš o prenođšenju HIVa putem krvi..a šta ako se u toku operacije taj liječnik slučajno ogrebe ili poreže skalpelom..???



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
malaala987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 07 Dec 2005
Poruke: 101

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pretpostavljam da iz straha ne bih zelela da imam kontakta sa Hiv pozitivnom lekarom, ali svi ljudi zasluzuju sansu...
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne.....ne bi me bilo strah da me doktor zarazen hiv-om pregleda......prenosenje ovog opakog virusa je specificno......i sam pregled me ne bi stavio u opasnost......opet, za operaciju gde postoji sansa da se virus prenese nepaznjom, nezgodom, i slicno, e pa to verovatno ne bih mogla........ne podrzavam nikakvu diskriminaciju, ali verujem a sve ima svoje mesto i vreme......isto tako cvrsto verujem (i nadam se da je tako) da ni jedan dobar i savestan doktor ne bi doveo u pitanje zdravlje i zivot svog pacijenta nepromisljenoscu........hiv je problem naseg vremena i hteli mi to ili ne moramo da naucimo da se sa tim borimo, a biti informisan o necemu je najbolje oruzje za suzbijanje problema.........

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 3:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ipak ako se radi o mojoj kozi i te kako bih imala mnogo toga protiv...neke rizici su jednostavno suvise veliki i ne bih bas moju glavu stavljala kao ulog Shocked ..nisam za diskriminaciju HIV pozitivnih al neka prevencija i zastita moraju da postoje..i sa njihove i sa nase strane... Confused

_________________

....tvoja i u dobru i u zlu....
 
NikolaHN
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 207

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 27, 2006 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikada ne bih pristao da me lijeci HIV pozitivan doktor
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 29, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
djavolce je napisao/la sledeće:
HIV moze se samo dobiti preko krvi-to znaci da bi morale krvi obe osobe da se pomesaju!!!a


Da ne dodje do pogresnog shvatanja ove recenice, moram da te ispravim!
Citat:
Kako se tačno HIV prenosi?

HIV je u dovoljnoj, infektivnoj koncentraciji prisutan u seksualnim telesnim tečnostima i u krvi inficiranih ljudi. Može ga takođe biti i u mleku inficirane majke.


Znaci NE prenosi se SAMO krvlju, ne znam odakle ti ta informacija. Rolling Eyes
Takodje je moguce inficirati se i poljupcem (poznat kao vlazni poljubac i francuski poljubac), ali su sanse daleko manje!

Elem, da se vratim na temu, ja nebih dozvolila da zarazeni zdravstveni radnici rade i dalje sa pacijentima. Nije mi jasno kako je jedan doktor to sebi dozvolio, jos ginekolog... Rolling Eyes


istina je da se HIV prenosi i nezaštićenim spolnim odnosom, ali ne uvijek! Sasvim druga stvar je s analnim seksom! S krvlju se prenosi 100 posto, ali s običnim vaginalnim seksom ne mora!

Naravno da ne bi htjela pregled kod HIV pozitivnog liječnika, ko bi???
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 29, 2006 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je potpuno svejedno. Drzim se jednostavnog pravila. Sta ako sam ja i svaki lekar odbije da me pregleda, jer razmislja na nacin kao vecina? Onda moze da se kaze da je on polozio Hipokratovu zakletvu i da mora da pregleda nekoga, ma od cega da boluje. Hmmm, tacno, ali je zato i on ljudsko bice i ako se zastiti na isti nacin kao i kad pregleda HIV pozitivnog pacijenata, sta onda? Da mu kazem: "Ne to mi je nedovoljno, vi vise niste taj isti, ...?" Ne, isao bih i dalje. Jer ce takav lekar/doktor jos vise da pazi da sve bude sterilno, ocisceno, na mestu, ... Ja sam za dalji rad sa takvim lekarom/lijecnikom/doktorom. Niko ne mora da ispasta zbog toga sto je bolestan. Pogotovu,ako je dobio tu istu bolest od nekog HIV pozitivnog pacijenta koji nije ni bio svestan da jeste. Gorim slucajem ako je znao, a nije lekaru nista ni rekao. A iako je svojom krivicom, nista. Ne mogu ga kriviti za nesto sto je vec tako. Eto, moje misli ukratko. Bice sigurno nastavljeno. Neutral

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Romeo_i_Julija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 500

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 02, 2006 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa mislim da hiv pozitivan doktor ne bi trebao vise da leci,moze eventualno da podeli znanje sa drugim doktorima,tj. da im asistira

_________________
:453: Sefe,koji ti je vrag?
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 23, 2007 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Romeo_i_Julija je napisao/la sledeće:
pa mislim da hiv pozitivan doktor ne bi trebao vise da leci,moze eventualno da podeli znanje sa drugim doktorima,tj. da im asistira


Haha ja cu da umrem od smeha! Da li si ikada bila u Opracionoj sali? Da li znas kakve se procedure prolaze da bi jedan lekar smeo da operise? Mogucnost da lekar i pored toga sto je sam inficiran HIV virusom da nekoga zarazi je fenomenalno mala... Zbog cega bi lekar trebao da prestane da radi ako je inficiran? Uopste ne razumem... Verovatnoca da te jedan lekar inficira je toliko velika, koliko i da ti sutra padne saksija na glavu sa 53 sprata!

P.S. Lekari u Nemackoj moraju svake godine da prodju kroz razne testove.... I za HIV i za Hepatitis ali to nikoga ne sprecava da i dalje radi...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 23, 2007 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lekari su ljudska bica kao i svaka druga,
osim sto rizikuju vise od ostalih navuci bolesti koje drugi nemaju bas prilike...vise su izlozeni nego mi.
ukratko,ne bi mi smetalo da mi je lekar "sida"-s.
svi pregledaju sa rukavicama i maskama na licu,ne vidim problem,
drazi im je njihov zivot nego moj Wink

_________________
www.ONE.org
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> HIV pozitivni lijecnici? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon