www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Flash i Sound
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~
::  
Autor Poruka
mp4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 49

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 10, 2005 6:41 pm    Naslov poruke: Flash i Sound Na vrh strane Na dno strane

Jeli neko od vas mozda zna sto kad neku mp3 sto sam ubazio u flash zamjenim sa nekom drugom mp3 (obadvoje imaju istu vlicinu) mi swf-data bude za 200 kb veca?
Imam Flash MX 2004 Profesional


 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 11, 2005 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To ce da ti se desi bez obzira sa kojom verzijom Flash-a radis 4,5, MX, MX profesional 2004 itd.

U cemu je problem:

Nije bitno dali su oba tva .mp3 fajla iste velicine bitno je sledece:

Zavisi sa kojom Bitrate(kb/s) taj bivsi .wav/audio pretvoren u mp3 falj mislim na encodiranje/kompresovanje.

Zavisi kako si na panelu za export fajla sta podesio sa kojom velicinom da flash exportira taj flash-file, ako si naprimer slabiji kvalitet kazemo 16 kb/s podesio
a jedan mp3 file codiran sa 192Kb/s a drugi na primer sa 128Kb/s ondah ce flash da skino sa onog mp3 fajla sa vecom bitratom vise nego sa onog sa manjem bitrate.

Ako izaberes u flash da ti exportira mp3 pesmu u bolji kvalitet kazemo na primer sa 192 kb/s ondah ce flash sa onog mp3-fajla koji je encodiran sa slabijem bitratem da podigne velicinu fajla na export tako da ce da ispadne fajl veci nego onaj koj vec imao taj bitrate pre importa u flash.


Druga stvar je da nijedan mp3-file nije isti kao sto smo vec rekli, ako ima istu velicinu a razlicito poreklo/encoding, i cak i da codiran sa istom kvaliteom/bitrate (kb/s) flash u tom slucaju kad pretvara mp3 u swf-fajl izbaci "nevazni" stvari koji obican slusoac necuje, u nekom mp3 fajlu ima te "nevazne" stvari vise u drugom mp3-fajlu manje.


Nadam se da si razumeo sta sam hteo da kazem Wink

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
mp4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 49

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 11, 2005 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razumeo sam ja sta si ti reko, ali to nije problem. Ako naprimer napravim novi fajl u kojim ubacim tu mp3, onda je taj fajl manji nego ako bi uzeo taj fajl sto vec postoji sve izbriso i ubacijo samo tu istu mp3. Nekako mi flash neizbaci sve podatke iz fajla i ako i ja izbacim.
Nadam se da si razumeo sta mislim.
Hvala za pomoc.

A probo sam vec da FLA fajl memorisem ispod drugog imena. Velicina od FLA fajla se dosta smanjila, ali SWF ima jos uvjek istu velicinu
 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm onaj prvi posting je bio da su u pitanja dva ista mp3-fajla sa razlicitom poreklom/encoding.. i da ne ispadaju swf isti posle exporta, to je zbog onog sto sam ti napisao, a ovo je vec druge pitanje Very Happy

Znaci da ponovim, imas jedan mp3-fajl da ga nazovem "song.mp3" jel tako?..Stavis ga jednom u prazan flash-film(.fla) i exportiras u .swf ., podesio si u export-panelu na primer audio-kvalitet 22 kb/s. Ok kad memorises flashfilm ispada velicina kazemo primer 700 KB.

Ubacis taj isti "song.mp3" fajl posle toga u flash-filmu(fla) gde se vec nalaze neki podaci..slike..zvukuve..actionscript..ili slicno itd. ...kao sto si napisao ti si sve izbrisao u tom fajlu..samo ostaje "song.mp3" exportiras opet sa audikvalitet od 22 kb/s i mora da ispadne opet fajl od 700 KB.
--------------------------------------------------------------------
Sad je moje pitanje gde si izbrisao oni podaci koji ti netrebaju (slike itd) ???Iz bilblioteke ili samo sa bine...ako slike, zvukuve, Movie-Clips itd. izbrises samo sa bine/_root ostaju i dalje u biblioteci i odu zajedno sa mp3-fajlom u export-swf . Cim nesto improtiras ili napravis u flash-fla fajlu automatski se svaka ta stvar upise u biblioteci, dok je ne izbrises od tamo ostaje u filmu i automatski povecava film.

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
mp4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 49

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E bas tako. A ja sam to sve iz biblioteke izbacio, tako da uopste nepostoji vise u FLA i kad napravim tu SWF ipak bude veca neko kad samo taj sound ubacim u praznu FLA. Nekako mit flash neizbrise sve i ako sam ja izbriso iz biblioteke.
 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm... taj problem mi nije poznat, moguce da je neki bug u tvojoj verziji ili je generalni bug koj se na svakoj 2004. Pro. verziji pojavljuje, inace radim vec par godine sa flash-om ali nisam nikada ni probao da ubacim mp3-file u flash pa da pocnem da brisem stvari da bih video dali ima razlika ili ne Very Happy
Pa ako svakako brises stvari is .fla-file jel ti nije lakse da odmah ubacis mp3 u prazan .fla dokumenat i problem je resen.

p.s.: jel si probao da kad si sve izbrisao osim mp3-fajla da prvo memorises .fla-dokumenat pod novim nazivom da se jednostavno drugacije zove nego pre, pa tek zatim da exportiras u .swf takodje sa drugim nazivom ...da vidimo sta se ondah desava.

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
mp4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 49

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja sam taj fla kopiro i to samo probo da vidim. Moj problem je da necu sve iz pocetka da radim samo da bi bila druga mp3 unutra. Ja ocu samo da zamjenim mp3 u toj fla bez da se bez razloga povecava SWF.
I da, memoriso sam tu FLA.
 
TheCrow
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 05 Jan 2003
Poruke: 256
Mesto: Berlin (rod. Cuprija/Srbija)

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 6:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sto ne napravis jednostabno taj glavni flash-film bez muzike, samo slike, tekst i sta ti ja znam ,a svaki mp3-file ubacis u poseban swf gde se samo nalazi ta jedna pesma i nista drugo, onda jednostvano na primer sa "loadMovie" funkcijom ubacis swf file sa pesmom u glavni film/ _root .
Koristi _level ili target.

_________________
NAS NOVI SPOT - na BN music TV i na KCN music TV i na naravno na Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=6LxWWoU_LME

Nase ostale pesme sa prvog albuma na:
www.pokret.de
ili na www.soundcloud.com/pokret

http://www.youtube.com/pokretband
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Tutorijali ~ -> Flash i Sound Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon