www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Je li vam teško reći drugima 'NE'?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 13, 2007 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikako da naucim kome da kezem "ne" a kome "da"... daleko od toga da ne umem da procenim ljude pa stalno pricam "da"...
hiljade postova bih mogao da ispisem kao primer kada mi se "da" obilo o glavu...

i nikako ne mogu da nadjem tacan izvor svega toga... stalno pokusavam da se vratim u proslost i da nadjem momenat kada sam umesto "ne" poceo da govorim "da"...
mozda deo toga postoji i u vaspitanju... mozda su me roditelji vaspitavali u tom pravcu...
konstantno pokusavam da pomognem i kada pomoci nema... i kada mi se obije o glavu, ja i dalje pomazem...
da li ja nisam svestan svega sto mogu da izgubim kada kazem "da" ili sam tipican primer mazohiste koji nesvesno navlaci bedu na vrat. stvarno ne znam.

tesko mi je da kazem "ne".
lecim se duze vreme i nadam se da sam bar malo napredovao.
evo i sada mi se taj moj karakter obija o glavu. i to veoma dobro.



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Zsejla
Dragonfly
Dragonfly



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 3296
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 15, 2007 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prije mi je to bilo uzasno tesko...stavise, skoro pa da te rijeci i nije bilo u mom vokabularu...ali s vremenom (citaj godinama Rolling Eyes ), sam se i ja konacno opametila i sad mi to uopste ne predstavlja problem. Stavise...sve po zaslugama! Wink

_________________
Beer is the cause and solution to all of life's problems. ~Homer Simpson~
 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne odbijam nikoga i uvek sam spreman da pomognem ako je sve u granicama normale......
 
Nikola_BG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da mi je vrlo tesko da nekom kazem NE!
Cak i kad kazem NE,moj sagovornik pocne da me moli,i nesto me tera da ipak kazem DA,ali ipak ostanem pri prvobitnoj odluci i i dalje odgovaram negativno.I naravno,kada prestane sa "molim te",ja sam ponosan na sebe sto nisam posustao u svom glavnom cilju,a to je odbijanje!

_________________
Volim narodnjake
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 17, 2007 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da sam na ovo pitanje odgovarao pre mozda dve godine bio bi totalno drugaciji odgovor .. sto se tice sadasnjeg vremena jednostavno sam poceo da se " navikavam " da odbijam u momentima kada znam da to sto me prijatelj/ica pita ne mogu da odradim radi svih ostalih obaveza koje imam u danu ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
emmi
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 36

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 2041

italy.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam taj tip osobe koji moze da kaze ne.Uvek pokusavam da pomognem.Ponekad se sa tim i gresi,neki ljudi samo iskoristavaju tu dobrotu.

_________________
 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 32

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 5:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko teško odbijate prijatelje/poznanike koji vas mole da im učinite neku uslugu ili da im u nečemu pomognete?

Jako tesko!

Odbijate li s lakoćom ljude koji vam govore o teškoj situaciji u kojoj se nalaze, ili im pomažete unatoč tome što vas ta pomoć zapravo odvlači od vlastitih obaveza i/li poprilično indisponira?

Ljudi koji znaju kako je meni,bolje nego i ja sama,me jako nerviraju!Ipak zavisi ko je u pitanju i kakva usluga je u pitanju...

Jeste li ikad išli s ispunjavanjem i prihvaćanjem tuđih želja i ideja toliko daleko da ste zaboravili što sami želite?

Da[B]

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
anonimni_surfer
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Jun 2007
Poruke: 27

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako nemam vremena za druge ja im lagano kažem da ne mogu nešto učiniti i to je to.
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je pitanje koje ja sama sebi postavljam vec duze vreme.. u nekim situacijama mogu, a u nekim ne.. i milion puta mi se obilo to "da" o glavu, i u jednom momentu nateram sebe da prestanem sa tim, ali ne ide to tako lako.. (mada sam danas rekla jedno gromoglasno "ne" Very Happy i sa jedne strane, osecaj je super, kad se izboris za sebe.. a sa druge sam dobila svadju.. Rolling Eyes )
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovisi kome Mr. Green

_________________

~ Banetova Žena ~


Poslednja prepravka: ..:: MaYa ::.. datum Čet Avg 30, 2007 10:01 am; ukupno izmenjena 1 put
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 26, 2007 3:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije mi tesko reci ne. Ako mogu da pomognem pomocu, ali ako ne mogu necu ni da dajem laznu nadu.

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
vale40
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2006
Poruke: 35

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 27, 2007 6:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije tesko reci NE.Svaki covek mora biti svestan da nije sve u zivotu moguce. Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Je li vam teško reći drugima 'NE'? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon