www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Duhovi
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
Ninaa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 539

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 01, 2007 11:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e u ovo verujem..............mislim da su duhovi neciji uvek prisutni tu oko nas...............


_________________
Uzimam SVE sto mi zivot pruza Smile Smile
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 9:46 pm    Naslov poruke: Duh na balkonu Na vrh strane Na dno strane

1982. godine, tokom posete crkvi Svetog Botolfa u Bishopsgate [Bišopsgejt] u Londonu, Engleska fotograf Chris Brackley [Kris Brekli] načinio je nekoliko fotografija unutrašnjosti ovog istorijskog zdanja. Niko sem njega i njegove supruge nije bio prisutan za vreme njihove posete crkvi. Kada je film razvijen, Kris je bio zaprepašćen otkrićem da se na jednoj od fotografija, na balkonu desno od oltara, nalazi lik žene u staromodnom ogrtaču.

Crkva Svetog BotolfaNegativ je zatim poslat na rigorozno profesionalno ispitivanje čiji su rezultati potvrdili da se ne radi o slučaju dvostruke ekspozicije kao i da je foto-aparat kojim je fotografija načinjena u savršeno ispravnom stanju.
Nekoliko godina kasnije građevinar koji je bio zaposlen na rekonstrukciji KRIPTE u crkvi Svetog Botolfa kontaktirao je autora ove fotografije i objasnio mu da je tokom izvođenja radova, prilikom rušenja jednog zida, slučajno prevrnuo nekoliko veoma starih kovčega. Jedan od njih se otvorio prilikom pada i građevinar je video da se u njemu nalazi veoma dobro očuvano telo žene čije lice neodoljivo podseća na lice žene koja se nepozvana pojavila na ovoj fotografiji. To ga je i navelo da pronađe i kontaktira fotografa i nadopuni njegovu priču.

Ova crkva se inače po prvi puta pominje 1212. godine, mada je na tom lokalitetu i pre postojala crkva. 1247. godine na zemljištu na severnoj strani crkve sagrađen je Priorat Svete Marije od Vitlejema koje je kasnije postala čuvena Vitlejem Bolnica za Lude poznatija pod nazivom Bedlam.
Crkva je spašena od velikog požara u Londonu 2. Septembra 1666. godine, ali je 1724. godine srušena. Na istom mestu podignuta je nova crkva, a njena gradnja završena je 1729.

Preuzeto sa Misterije sveta

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 4:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo da pitam da li ima neko iz Valpova?
Davno sam u nekom "Zabavniku" citao pricu o duhu iz tog mesta. Prvo je covek, dok je izvlacio vodu iz bunara ugledao dve ruke kako se drze za kofu pa ju je ispustio. Oko kule se pojavljivao lik neke devojke i to je sve trajalo sve dok u duplom zidu u kuli nisu nadjene zenske kosti i dok nisu pravilno sahranjene.
Ta prica je objavljena 70-ih ili 80-ih godina. Zna li neko nesto o ovom slucaju, i - da li uposte postoji seoski bunar i kula/zamak u Valpovu? Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verovatno su igre senki mada..... onaj prvi tekst je no comment

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 24, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brrrrrr....kao mala sam neopisivo zeljela da me posjeti neki duh,a sada... noooo Shocked

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
CECA_CARICA
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 391
Mesto: Pink room

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 30, 2007 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jaoj naježila sam se Rolling Eyes Rolling Eyes jezivo je sve ovo

_________________
<3
 
Dushan_maestro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2006
Poruke: 33

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2007 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za ostale slike nisam mogao da utvrdim, ali chvrsto stojim iza toga da je onaj "duh" sa onim kaubojem najobichnija photoshop montazha. Dokaz: kad se slika otvor sa notepadom, dobije se:

Ducky   - ÿî Adobe dÀ

Znachi, photoshop je imao posla...
 
CECA_CARICA
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 28 Jan 2007
Poruke: 391
Mesto: Pink room

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dushan_maestro je napisao/la sledeće:
Za ostale slike nisam mogao da utvrdim, ali chvrsto stojim iza toga da je onaj "duh" sa onim kaubojem najobichnija photoshop montazha. Dokaz: kad se slika otvor sa notepadom, dobije se:

Ducky   - ÿî Adobe dÀ

Znachi, photoshop je imao posla...


da istina je!haha

_________________
<3
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 16, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ljudi jeste li vi ikad zvali duhove????

_________________
 
dj's
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 13 Jul 2005
Poruke: 71

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 12:53 am    Naslov poruke: Bela zena Na vrh strane Na dno strane

Znam da neki nece poverovati ali me saslusajte.
Naredjam ja 7 jedinica od 11 predmeta i dobijem kucni pritvor.
Ubedjujem moje da me puste da odem da vidim devojku posto drugovi idu autom.Ali nema ni vajde.Odose drugari a ja nastavim da molim i puste me nekako.Morao sad da idem preko jednog brda da ne bi isao 10 km glavnim putem.Krenem ja oko 20:40 i idem preko brda.Jos od ranije znam price o nekoj zeni koja je na raskrsnici gde se ukrstaju 5 puteva bacila svoje dete.Nekoliko godina kasnije ljudi su vidjali belu zenu i smatraju da je to zena koja je bacila dete i da posle smrti nije imala mira pa se tu pojavljuje.Nisam verovao u to jer bre u kom veku zivimo sta sve nije izmisljeno.Koji telefon li ima ta bela zena?krenem ja i izgubim se.Posle vise sati lutanja ja naidjem na neko mesto zovem i neka zena se dere"dal' si normalan, el znas koliko je sati?".Rekoh da ne znam i da sam se izgubio i pitam kako da se vratim kuci.Kaze 3:15 i kaze mi put.Idem ja tako, devojci cu objasniti vec.Najzad vidim tu raskrsnicu i pocinjem da se radujem.To bre jos malo pa sam kuci(jos nekih 2 km).Pedesetak kilometara pre raskrsnice mi je postalo nesto sumljivo.Naidjem na jedno drvo i cujem neko tesko disanje.Mislim se da je naka zivotinja ili neki pijanac.Ali djavola, pogledam i zaprepastim se.U jednom potoku se nesto beli i stoji zapaljena sveca.Kad sam potrcao, bezi samo glavu da izvucem.Trcim 300 metara i okrenem se nema nicega, nastavim da trcim i cujem tesko disanje iza sebe.Sapletem se od straha i padnem.Ustajem, krecem dalje da trcim.Okrenem se nema nista, a kad nastavim cujem disanje iza sebe.Stao sam i pogledao nazad i cuo plac deteta.Tek tada sam poludeo.Trcao sam kao nenormalan.Posle 20 minuta sam uleteo u kucu.Roditelji su me cekali da me pitaju zasto kasnim, i poceli da me napadaju.Ja pogledam malo bolje sav sam bio iscepan i krvav.Majka mi je primetila nasto na glavi.Pozadi sam imao nekoliko sedih dlaka.Skoro da sam osedeo od straha.Samo sam pao na krevet i zaspao.Sutra su i zaboravili na kaznu vec su me ispitivali o tome sta se desilo.Skupile se i komsije da vide o cemu se radi.Imam jos dve price koje se nisu meni desile ali su istinite.

_________________
dj's
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kazi slobodno. Price su zanimljive.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 12:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A slusajte ovo,kad sam imala mojih 14 ili 15 godina dosla sam na letnji raspust u Sabac.Naravno moje drugarice jedva cekale...i tako jednog popodneva sta cemo gde cemo..ajde da zovemo duhove!!Ja ono kao ajde meni smesno bilo zato sto neverujem u to!Bili smo kod moje drugarice dve kuce od moje.I koga cemo ajde zovemo Tomu Zdravkovica(Bog nek mu dusu prosti).Mi ono pocele napisali slova i brojeve i kao jedna od njih zove,kad odjednom poce casa da se pomera!Tamo vamo i svako kao pita nesto i ceka odgovor.Kad moja drugarica od jednom pita:"A sta radi moj decko sada?"a kao duh odgovori "Je...e"!Meni to palo mnogo smesno i ja sam pocela da se smejem i one meni kao cuti nemoj da se smejes naljutices duha pa moze cak sta da dodje u tvoju kucu i da ostane zauvek!!
A ja ono neznam dal da verujem ili neverujem Rolling Eyes Pitaju one njega posto sam ometala sekciju dali da izadjem iz sobe?A on kaze da!Opet one dali da izadjem iz kuce?On kaze da!Pitaju zadnje dali ce doci u moju kucu?On kaze da!!!
I mi onako sve popakujemo pod ruke i brzo mojoj kuci!Mi otisle u sobu moga brata na sprat i zakljucale se!I opet pokusavale pokusavale ali vise hteo da se javi..kad odjednom moje sestra sta je tad mozda imala 8-9god.kuca i kao sta tu radite,pustite me unutra,jel pusite zvacu mamu i poce ona da se dere na sav glas i mi tu tako sve skupimo.I tu se i zavrsilo....
Kad posle toga svake god.kad smo na odmoru uvek cujes uvece kako kao da neko hoda,neznam ali mozda mi se i cinilo.
Ali uglavnom pre mozda 4 god.moli mene mama da je vozim kod jedne kao vidovite zene..a ja ono kao sta ces tamo ti si luda samo verujes u te babine price..i ja ono kao ajde,vozicu te.I moja sestra krene isto.Mi stigle kao zena gleda u karte ili u solju.Pocne ona sa mojom sestrom,tamo vamo...Kad ona zavrsila sa njom kaze meni sta ces ti karte ili solju?A ja kazem ma necu ni jedno ni drugo neverujem ja u to ja sam samo vozac!
Dobro ona isprica i mojoj mami,kad ona opet meni.Ja se mislim u sebi ajde kad si navalila lazi me!
Ljudi ona nije stavila ni tri karte na sto podize glavu i kaze mi:"Sto si ti zvala duhove i nikad ih nisi vratila?"A ja stala ovako Shocked ,sokneznam sta da kazem!!
Rekoh joj pa to je davno bilo i dosada nisam sigurna da je uopste funkcijonalisalo!
Kaze ona on je tu i posato je domaci moras ga oterati odatle!
Ja kazem a sta ako ne?ona kaze da nedo bog moze cak sta ako jednom budem imala dete da moze uci u njega i nikad necu znati sto je tako djavolast!!!
Eto do dan danas nisam ga oterala ako je to uopste istina i imam sina malog ali nikad me to nije vise pustilo!I dan danas mislim na to sto je rekla kad vidim kako mi se dete nekad ponasa ali opet neverujem u to mozda zbog toga sto se plasim da je mozda stvarno istina!!! Confused

Sta vi kazete??

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Duhovi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon