www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Epidural
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

je licno sam ZA
ali znam da rizici postoje kao u svim intervencijama.
eh pa sad,treba odluciti hoces ili neces Rolling Eyes



_________________
www.ONE.org
 
dobra_devojka
Fan Dragane Mirkovic
Fan Dragane Mirkovic



Godine: 43

Datum registracije: 19 Jul 2006
Poruke: 1010

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj termin je krajem maja. Uzasno se plasim bilo kakvog bola, tako da verujem da cu uzeti epidural, mada bih jako volela pokusati i bez njega.... Mada mislim da ce strah ipak prevladati.
 
zombie noise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2006
Poruke: 41

brazil.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Epidural je zakon. Ne znam kako bih izdrzala porodjaj bez toga. Uostalom, zasto da se trpi bol, kad resenje postoji.

_________________
L'Internationale
Sera le genre humain.
 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 01, 2007 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto sam negde vec i napisala meni je doktorka preporucila epidural jer kaze da sam jako osetljiva na bol....u svakom slucaju spomenula mi je i to da cu sve jedno ako se ne porodim prirodnim putem i ako budem isla na carski rez dobiti duplu dozu te injekcije...htela ja to ili ne tako ce biti ako odem pod noz...to me najvise i plasi jer sam jako uska u kukovima... Confused

_________________
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 9:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam za zato sto mogu da izdrzim bolove dobro nema veze u kom smislu!Ja naprimer nisam ni razmisljala o tome pri prodjaju da mi daju to zato sto sam htela da znam kakav je to bol jer drugacije i neznas.Dobro nekim zenama treba neki lek za ublazivanje bolova ali ja sam u sustini protiv zato sto nevolim lekove i retko ih pijem ja hocu da prirodno da ode tako kako je i doslo!!

Zato nebi nikada htela da mi daju tu perdualnu anesteziju,jedino samo kad bi mi radili carski rez!!! Confused Very Happy

_________________
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2011 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Porođaj - sa ili bez anestezije?


Glavna tema porodilja je da li mogu da dobiju epidural i koliko treba da plate da bi rađanje prošlo bez bola. Odnedavno je ta vrsta analgezije besplatna i može da je dobije svaka žena ukoliko za to postoje medicinske indikacije.



Epidural može da se dobije i na zahtev žene, ali samo kada to odobre akušer i anesteziolog
Većina budućih majki je uoči porođaja u dilemi da li da primi anesteziju ili ne, i koja bi vrsta anestezije bila odgovarajuća, jer ih ima više vrsta, ali retko koja žena ima predstavu o tome koja je vrsta manje opasna, a pritom efikasna.
Za porođaj se, uglavnom, vezuju analgezija i anestezija. Analgezija znači ublažavanje bola ili tegoba bez gubitka svesti i ta metoda se vrši pomoću pilula, kapsula, injekcija, rektalno ili inhaliranjem. Budući da je porodilja pri svesti, u stanju je da pruži svoj doprinos tokom porođaja.
Za vreme anestezije pacijent se nalazi u delimičnoj ili potpunoj nesvesti. Anestezija se daje potkožno, rektalno ili inhaliranjem.

NAJVEĆI NEPRIJATELJ JE STRAH
Sve češće se kao rešenje nudi i lumbalna blokada koja, takođe, majci dozvoljava da ostane svesna, a da pri tom ne ometa disanje deteta. Karakteristike ovog tipa anestezije su da je kratkotrajna i jednostavna.
Dok porodilja sedi na ivici kreveta, anestetičar zabada tananu iglu u kičmu između dva donja pršljena i ubrizgava malu kolicinu anestetka, a kada se igla izvadi svaka tegoba iščezava.
Glavna tema porodilja je da li mogu da dobiju epidural i koliko treba da plate da bi rađanje prošlo bez bola.
Međutim, odnedavno je ta vrsta analgezije besplatna i može da je dobije svaka žena ukoliko za to postoje medicinske indikacije.
Ginekolozi kažu da obezboljavanjem, odnosno analgezijom, porodilji ostaje motorna snaga, ali ne oseća bol.
Porođaj je prirodan čin, ali najveći problem i "neprijatelj" žena je strah, a ne bol kao što se često misli.
Strah proizilazi iz tradicije, starih običaja i mitologije i zato se svakoj porodilji daju lekovi koji smanjuju strah i analgetici za umanjivanje bola.

ZA EPIDURAL MORA DA POSTOJI POKRIĆE
Epiduralna analgezija ima svoje prednosti, ali i nedostatke, jer se daje specijalnim kateterom u epiduralni prostor kičmene moždine i ubrizgava se tokom porođaja.
Za takvu vrstu analgezije, takođe, je neophodno medicinsko pokriće, jer se radi o invazivnoj metodi, odnosno direktno se ulazi u osetljivi deo nervnog sistema.
Ginekolozi ističu da se poslednjih godina sve više primenjuje analgezija, ali da bi epidural mogao bezbedno da se primeni, kod pacijentkinja mora da postoji normalan mehanizam porođaja koji, između ostalog, podrazumeva adekvatno širenje grlića materice, potiljačni položaj ploda koji ne sme da bude krupan.
Ginekolog zajedno sa anesteziologom i anestetičerom odlučuje da li će se dati epidural, jer oni prate vitalne parametre, pri čemu žena ne sme da ima neki deformitet kičmenog stuba, ne sme da bude preterano gojazna i ne sme da ima izrazito visok krvni pritisak.
Doktor postavlja indikaciju za tu analgeziju, mada epidural može da se dobije i na zahtev žene, ali samo kada to odobre akušer i anesteziolog.

ANESTEZIJA DOBILA JOŠ BEZBOLNIJU VARIJANTU
Ginekolozi kažu da se trude da izađu u susret svakoj ženi koja ispunjava uslove da bi porodilji smanjili bol, ali ne smeju da smetnu s uma da epidural može da poveća neželjene komplikacije.
Bezbolan porođaj lepo zvuči, ali kada je pacijentkinja u analgeziji njoj je potreban specijalni tretman i nadzor, kažu ginekolozi.
Oni podsećaju da u inostranstvu gradovi imaju veliki broj porodilišta, pa u nekima dnevno budu svega dva porođaja i tu anesteziolozi mogu da se posvete svakoj porodilji.
Osim toga, epidural u tim zemljama uvećava cenu porođaja, te je u interesu bolnice da tu uslugu ponudi svakoj porodilji.
Singapurski lekari poručuju da je epiduralna anestezija dobila još bezbolniju verziju - novost je da se način regulisanja anestetika određuje prema svakoj porodilji zavisno od intenziteta njenog bola.

{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2016 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek će neko biti za, a neko protiv... To je prirodno i normalno. Iz ličnog iskustva mogu reći da sam dobro prošla prilikom porodjaja, prvog, da napomenem. Poradjala sam se u bolnici, gde su me, načelnik ginekologije i dve doktorke, ljubazno zamolile da se ne inatim već da potpišem za epidural. Ja sam bila protiv toga, jer sam svašta čula i pročitala. Kada su se moja majka i moja baka i koliko još žena pre njih, poradjale bez toga, pa valjda mogu i ja. Na kraju sam otišla na razgovor, odnosno predavanje na kome sam morala da budem da bih mogla uopšte da potpišem za epidural. Postavila sam sva pitanja o tome šta je to, kako funkcioniše, posledice itd., da bi na kraju to i potpisala. Naravno, u svakom momentu sam mogla da odustanem od toga, kada dodje do porodjaja. Ali, ako ne potpišem, ne mogu mi dati ako zatreba. Kada je došlo vreme, imala sam jake kontrakcije, doktorka koja je bila dežurna i primila me u porodjajnu salu, posavetovala me da zovem anesteziologa da primim epidural. Na kraju sam prelomila. Medjutim, tolikom sam se brzinom "otvarala" da je epidural počeo da deluje tek na samom kraju, kada više i nije bilo potrebe za njim... Ali, kao što rekoh bila sam prvorotkinja i samim tim su me malo i secnuli, tako da je epidural poslužio da ne osetim ušivanje. Ono što mogu reći jeste da, ako budem planirala i drugo dete, obavezno ću uzeti epidural. Ali, isto što moram da naglasim jeste da je jaaaako važno ko vam daje tu anesteziju, jer nažalost ima i nestručnih ljudi zbog kojih je epidural na lošem glasu...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Epidural Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon