www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dusanov zakonik
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
Veni.Vidi.Vicious
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2007
Poruke: 11

russia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 17, 2007 12:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad cemo opet sve ispocetka... i tako u krug u nedogled?
Svrha Dusanovog Zakonika je u uredjenju drzave koji se smatrao jednim od najnaprednijih u Evropi. Srbi Zakonik ne koriste u dokazivanju srpske drzave ili da li je dusan bio srpski kralj i car. A kod vas je, izgleda, to neki bitan dokaz da je postojala vasa nepriznata drzava, nacija ili nesto trece? Ne svatam svrhu, al ajd... dok ne pocne brisanje.

Axios je napisao/la sledeće:
Citat:
Veni.Vidi.Vicious"Dusan nema veze sa Samuilom.

Na svaku svoju odstampanu knjigu, Bozidar Vukovic, prvi sprski stampar iz XVI stoljeca zapisuje:
„I opet, po milosti velikoga Boga našega Isusa Hrista, i blagodati i daru Svetoga Duha, ja griješni Božidar Vukovic, porijeklom iz Dioklitije, koja je u predjelima MAKEDONSKIM, odlucih se na ovo božansko djelo, koje željeh još od svoje mladosti. (Beograd, Arhiv Sanu, inv. br. 163, (Oktoih petoglasnik, Venecija, 1536, završeno 27. jula 1537. g.). Beograd. Narodna biblioteka Srbije, I 7, (Prazni#269;ni minej, Venecija, 11. juna 1536 - 19. januara 1538. g.). Pogovor na l. 432 - 433`. ZIN I 494.
Eve Vi srpski dokazi za toa:
http://www.montenet.org/2001/defteri.html

Dokaz za sta? Da je dusan nasledio krunu ili drzavu bugarskog cara Samuila?

Citat:
"Bozidar je sin vojvode Vuka, poznatoga i kao Vukas, Vukota u ovome slucaju. Vojvoda Vuk je sin Nikole Pavlova Stanjevica, logofeta i kefalije, zeta Stevana Crnojevica, muza Ivanove sestre. Nikola je pored Vuka imao i sinove Andriju ili Ahmeta, vojvodu Crne Gore od 1500. do 1513. g, Miliju, vjerovatno vojvodu, Bogdana ili Bola ( poznat i kao Bonja ), i najmladjega Draska, poznatijega kao cuvenog stampara Makarija, igumana manastira Hilandara.
Nikola Pavlov Stanjevic je potomak Velikoga Vojvode Nikole Stanjevica, "od stranah makedonskih", vlastelina, nemanjica iz vremena Cara Dusana, jedne od najobrazovanijih licnosti srednjevjekovne Srbije i direktnog potomka Stevana Prvovjencanoga."

??? I nije steVan nego steFan.

Citat:
CAR DUSHAN SE PROGLASIL ZA MAKEDONSKI CAR, A DRZHAVATA SE VIKALA MAKEDONIJA. SHTO IMA SRPSKO VO TOA? DURI I TURSKITE DOKUMENTI CRNA GORA JA NAREKUVAAT MAKEDONIJA!
Stefan Dushan (Car Dushan) ja zazel Makedonija i go napravil Skopje glaven grad (Laonici Chalcocondiae Historiarum. Ed. J. P. Migne - PG t.CLIX (Paris, 1866) col. 36, B-37, C.). On je u Skopje 1331 godina se proglasuva za Car. Kako shto vidimo od negoviot Zakonik, Stefan se proglasuva za Makedonski Car i samodrzec (avtokrat) na Srbija, Bugarija, Ungaro-Vlahija, Arbanasija, Dalmacija i na mnogu drugi regioni i oblasti (citat po Q. Stojanovi}

Prvo pises da se dzava "vikala makedonija", a onda da je "makedonski car na srbija" - pa jel sad drzava makedonija ili srbija?
NIKAD se nije proglasio makedonskim carem kao sto nije ni srpskim carem nego Carem Srba i Grka.
Nikad ni jedan kralj ili car nije bio: francuski kralj - nego kralj francuske.... engleski kralj - nego kralj engleske....austrijski car - nego car austrije... ruski car - nego car rusije... vizantijski car nego car vizantije... kapiras?

Citat:
MAKEDONSKAGO C-RA)
http://www.dusanov-zakonik.co.yu/ravanicki.htm

(6/7 red od gore : MAKEDONSKAGO C-RA)
http://www.dusanov-zakonik.co.yu/sofijski.htm

Ovde ne pishe srpskog cara Smile

Pa samo Vi pravite istoriju na osnovu 1 recenice, zato i jeste tu gde ste. Niti znas sta pise iznad niti sta pise iza... izvlacenje iz konteksta mozda tebi nesto i govori... ali za istoriju su merodavne celine ne rec ili recenica.

Probaj ove linkove da se ne smaras:

http://www.oldserbia.plus.co.yu/c_index.htm

http://www.oldserbia.plus.co.yu/opste/slika.htm?zakonik&03_420.jpg

http://www.dusanov-zakonik.co.yu/



_________________
 
Axios
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2006
Poruke: 122

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Dokaz za sta? Da je dusan nasledio krunu ili drzavu bugarskog cara Samuila?


Па ако је наследио од бугарског цара зашто у законику не пише бугарског веч македонскаго цара.

Та реч је веома важна јер баш то потенцира и ви то знате да је тако али сте након пропасти македоније асимилирали македонце и узели им историју јер су македонци и срби два слична али веома различита народа. И на основу тога ви сада имате историју која није ваша.
 
Veni.Vidi.Vicious
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2007
Poruke: 11

russia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 19, 2007 4:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Axios je napisao/la sledeće:
Па ако је наследио од бугарског цара зашто у законику не пише бугарског веч македонскаго цара.
Та реч је веома важна јер баш то потенцира и ви то знате да је тако али сте након пропасти македоније асимилирали македонце и узели им историју јер су македонци и срби два слична али веома различита народа. И на основу тога ви сада имате историју која није ваша.

aaaaa sirota pa tako odmah reci, a ne da kruzis okolo i uvlacis Zakonik u citavu pricu.
Znaci iz te veoma vazne reci se vidi da je Dusan NemanjSKI pripadao "makedonskom narodu".

Necu da dalje kvarim temu o Zakoniku (uzgred se zahvaljujem moderatoru na toleranciji) a iskreno se nadam da ces otvoriti temu o FYROM... prosto da nas naucis istoriji, a i da zavrsimo o ubistvu kralja Aleksandra, Dusanu...knezu Lazaru vaskrslom od Hrista, Aleksandru Velikom.. crncima i slicno.

P.S. ja sam srbin i NEMAM nista slicno s vama.

_________________
 
Axios
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2006
Poruke: 122

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 19, 2007 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Veni.Vidi.Vicious aaaaa sirota pa tako odmah reci, a ne da kruzis okolo i uvlacis Zakonik u citavu pricu.
Znaci iz te veoma vazne reci se vidi da je Dusan NemanjSKI pripadao "makedonskom narodu".

Necu da dalje kvarim temu o Zakoniku (uzgred se zahvaljujem moderatoru na toleranciji) a iskreno se nadam da ces otvoriti temu o FYROM... prosto da nas naucis istoriji, a i da zavrsimo o ubistvu kralja Aleksandra, Dusanu...knezu Lazaru vaskrslom od Hrista, Aleksandru Velikom.. crncima i slicno.

P.S. ja sam srbin i NEMAM nista slicno s vama.


Реци ми само још ово, дали је случајно што на грбу Цара Душана са свим нацијама који су припадали у његовом царству на рпвом месту је постављењ баш македонски грб.



 
Veni.Vidi.Vicious
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2007
Poruke: 11

russia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 21, 2007 2:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Axios je napisao/la sledeće:
Реци ми само још ово

Reci cu ti mnogo vise od toga, samo otvorite prikladnu temu. Ne zelim da prostim odgovorom odgovaram (bilo bi suvise jednostvano) na tvoje zablude koje ucis izolovan u svojoj drzavi. Nije red prema domacinima foruma da im kvarimo teme, i da mi brisu postove - ova tema je Dusanov Zakonik.

_________________
 
A_Djema
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Sep 2006
Poruke: 231
Mesto: Raskrsnica srca...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 24, 2007 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dusan je moj omiljeni vladar nase drzave i omiljena istorijska licnost...

A sto se zakonika tice mnogi su govorili da je previse surov,..ali on je bio (pouzdano znam) jedan od najmanje krvolocnih zakonika tadasnje evrope i odnosio se na sve vrste naroda od najnizih do najvisih
 
MARCEZIS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 26

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 05, 2007 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dusan je vladao Makedonijom, ali ne Makedoncima jer oni do dolaska komunista na vlast nisu postojali. Ja znam da vas uce da su vam Srbi preoteli sve teritorije, asimilovali vas stoprocentno i zabranili vam da postojite nekoliko stotina godina, ali to je glupost. Procitaj delo "Cujte Srbi", dobrog Arcibalda Rajsa ili ako te mrzi procitaj samo 52 stranicu i ako upotrebis zdrav razum bice ti jasnije sta se dogodilo 1944, 1945, 1946, 1947, 1948, ......... Ovde je stvar u tome sto je teritorija stvorila narod uz pomoc politickih faktora.
A sto se tice zakonika valjalo bi primeniti neke ideje danas, tipa secenja usiju i vadjenja zuba, valjda bi se tada neko i opametio. Laughing
 
bobosmrad
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 02 Jul 2007
Poruke: 53

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 06, 2007 10:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas tako prijatelju.Cvrsta ruka nama treba.I imali mi svoj zakonik u 14.vijeku a sada nam neki indijanci pricaju o demokratiji.Tuzno ali istinito.
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 02, 2007 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


Ja, car, ovim Zakonikom mnogih se svojih prava odricem, i ja, car samodrzavni, podvrgavam sebe i caricu, i mladoga kralja, presudi svojih sudija, i udesio sam tako da nijedan sudija ne odgorvara, pa ma kako nama presudio. "
( reci Cara Dusana Pravednog i Silnog , kako ga je narod zvao, prilikom predlaganja Zakonika, koji je na dvoru pripreman punih petanest godina.)
 
miss_jazzy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 09 Mar 2007
Poruke: 12
Mesto: nish

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 10, 2007 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh...da nam je sada jedan Dusan:::.... Sad

_________________
Shake-shake shake ya stuff ladies!
 
A_Djema
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Sep 2006
Poruke: 231
Mesto: Raskrsnica srca...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas tako Sad
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 19, 2007 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

khm khm...manje spama, molim lepo

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Dusanov zakonik Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon