www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zanimljivosti psihologije
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:31 pm    Naslov poruke: Zanimljivosti psihologije Na vrh strane Na dno strane

NAUČIO SAM



Naučio sam... da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti život zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se možeš glupirati.

Naučio sam... da je biti ljubazan važnije nego biti u pravu.

Naučio sam... da ljubav, a ne vrijeme, liječi sve rane.

Naučio sam... da svatko koga sretneš, zaslužuje da ga pozdraviš s osmjehom.

Naučio sam... da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko će se uvijek poslužiti onima koje ti propustiš.

Naučio sam... kada se naučiš živjeti u luci gorčine, sreća će se uvijek sidriti negdje drugdje.

Naučio sam... da treba dijeliti riječi koje su nježne i mekane, jer češ ih sutra možda morati pojesti.

Naučio sam... da je osmjeh jedan jeftin način da popraviš svoj izgled.

Naučio sam... da ne mogu odabrati kako se osjećam, ali da mogu odabrati što ću napraviti u vezi toga.

Naučio sam... da svi žele živjeti na planini, ali da se sva sreća i rast događaju dok se uspinješ.

Naučio sam... da je dobro davati savjet samo u dva slučaja: kada ga netko traži ili kada je pitanje života i smrti.

Naučio sam... kada planiraš osvetiti se nekome, time samo dozvoljavaš sebi da te ta osoba nastavi vrijeđati.

Naučio sam... što imam manje vremena, više stvari mogu napraviti.

Andy Roo



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

IMAJ VREMENA

Imaj vremena za rad – to je cijena uspjeha.

Imaj vremena za razmišljanje – to je izvor moći.

Imaj vremena za igru – to je tajna mladosti.

Imaj vremena za čitanje – to je osnova mudrosti.

Imaj vremena za prijateljstvo – to je put do sreće.

Imaj vremena za sanjarenje – to je put k zvijezdama.

Imaj vremena voljeti i biti voljen – to je privilegija bogova.

Imaj vremena gledati oko sebe – prekratak je dan za sebičnost.

Imaj vremena za smijeh – to je muzika duše.

IRSKA MOLITVA

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

KAD DOĐEŠ DO KRAJA



Kada dođeš do kraja svog svjetla koje poznaješ,
i kada znaš da iza toga postoji samo mrak,
sjedni i smiri svoje srce.

Oslušni tišinu u sebi, zavoli tišinu pored sebe,
i uđi unutar svog srca.

Hodaj očiju otvorenih, slušaj ritam svojih koraka.

Hodat ćeš dugo, sama, put će biti težak
ali na kraju njega vidjet ćeš svjetlo.

Malo žmirkavo sunce na kraju mračnog i bolnog puta,
malo zlatno zrnce nadanja i budućnosti.

IZA TOG SVJETLA ČEKAM NA TEBE...

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PREKRASNA ŽENA


3 godine: gleda se u ogledalo i vidi kraljicu.

8 godina: gleda se u ogledalo i vidi pepeljugu.

15 godina: gleda se u ogledalo i vidi ružnu patkicu ("Mama ja ne mogu ići u školu ovakva!")

20 godina: gleda se u ogledalo i vidi: “predebela/pretanka sam, premalena/previsoka sam, prekovrđava/preravna mi je kosa"- ali odluči da ipak izađe iz kuće.

30 godina: gleda se u ogledalo i vidi: "predebela/pretanka sam, premalena/previsoka sam, prekovrđava/preravna mi je kosa/ imam previše bora"- odlučuje da nema vremena ništa od toga popravljati i ipak izlazi iz kuće.

40 godina: gleda se u ogledalo i vidi: "predebela/pretanka sam, premalena/previsoka sam, prekovrđava/preravna mi je kosa/ imam previše bora" - ali kaže, "Bar sam uredna i čista" i svejedno izlazi.

50 godina: Gleda se u ogledalo i vidi "Ja sam ono što jesam" i ide gdje god želi.

60 godina: Gleda se i podsjeća sebe na sve ljude koji se ne mogu više pogledati u ogledalo. Izlazi i osvaja svijet.

70 godina: Gleda se i vidi mudrost, smijeh i sposobnost, izlazi i uživa u životu.

80 godina: Ne gleda se više. Stavlja ružičasti šeširić i izlazi kako bi se zabavila i nasmijala.

Možda bi svi trebali ugrabiti ružičasti šeširić ranije i prestati brinuti.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SVE STO TREBAM ZNATI


Sve što treba znati o tome kako valja živjeti, što činiti i kakav biti, naučio sam u vrtiću. Mudrost me nije čekala na vrhu planine, na kraju dugog uspona školovanja, nego se krila u pješčaniku dječjeg igrališta.

Evo što sam ondje naučio:

Sve podijeli s drugima.
Igraj pošteno.
Ne tuci ljude.
Svaku stvar vrati gdje si je našao.
Počisti za sobom.
Ne uzimaj što nije tvoje.
Kad nekog povrijediš, ispričaj se.
Peri ruke prije jela.
Pusti vodu u zahod.
Topli keksi i hladno mlijeko su zdravi.
Živi uravnoteženo: malo uči, malo razmišljaj, crtaj, slikaj, pjevaj i pleši, igraj se i radi - svaki dan od svega pomalo.
Svakog poslijepodneva odspavaj.
Kad izađeš u svijet, budi oprezan u prometu, drži se za ruke i ne udaljavaj od svog prijatelja.

Ne zaboravi da čudo postoji.


Robert Fulghum

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TATA

S 4 godine: tata zna sve!

S 8 godina: tata zna skoro sve!

S 12 godina: ima puno stvari koje tata ne zna!

Sa 16 godina: tata ništa ne zna!

S 25 godina: pitati ću tatu za savjet!

S 40 godina: da sam barem više slušao tatu!

S 50 godina: da barem još imam tatu…!

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MOLITVA



Bože!

Daj mi hrabrosti da promijenim ono što mogu promijeniti.

Daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.

I daj mi mudrosti da mogu razlikovati jedno od drugoga.


_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Desiderata
Idi smireno kroz buku i uzurbanost i seti se mira koji se moze naci u tisini.
Koliko je to moguce budi u dobrim odnosima sa svim ljudima.
Govori svoju istinu smireno i jasno,slusaj druge,cak i glupake i neuke,
i oni imaju svoju pricu.Izbegavaj bucne i agresivne osobe,oni su teret duhu.
Ako uporedjujes sebe sa drugima,mozes postati ponosan ili ogorcen jer uvek
ce biti vecih ili manjih od tebe.Raduj se svojim dostignucima,kao i svojim
planovima.Odrzi entuzijazam za svoj licni poziv,ma koliko skroman bio,to je
pravo blago u promenljivim vremenima.Ali neka ti to ne smeta da vidis vrline koliko ih ima,mnogo ljudi tezi za visokim idealima i zivot je pun herojstva.Budi ono sto jesi.Spokojno primi iskustvo godina skladno napustajuci sto je prikladno mladosti.Dakle budi u miru sa Bogom,ma kako da ga zamisljas,i bez obzira na to sta radis i cemu stremis,u bucnom komesanju zivota zadrzi mir u svojoj dusi.
Budi vedar.Tezi da budes srecan.
Max Ehrmann,1927.The Confused History of Desiderata

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 13, 2007 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ekstra je tema Very Happy procitao sam nekoliko puta.

ali ovo Arrow

Citat:
Naučio sam... da ljubav, a ne vrijeme, liječi sve rane.


e.... ovo mi je jasno odavno Smile ... i nikada necu verovati u vreme

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 16, 2007 9:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Mir...tišina...harmonija; svi mi bismo željeli da živimo život koji se bazira na ovim pojmovima, ali na žalost, to nam ne polazi baš uvijek za rukom.Ponekad se osjećamo umorno i neraspoloženo, svijest nam vapi za opuštanjem i odmorom. Jesu li za to drugi krivi? Ne uvijek! Često je problem u nama samima, a ne izvan nas. Dovoljna je i najmanja nesuglasica da ponekad naš razum krene da sve preispituje u nedogled.Samo kada imamo unutrašnji mir možemo da crpimo iz vlastite energije, da budemo uravnoteženi, da dobro komuniciramo, da donosimo ispravne odluke i uživamo u životu.
Mi neprestano trčimo, čeka nas hiljadu stvari koje neodložno moramo da obavimo, život nam je haotičan i prepun žurbe.Sve su to uzroci koji utiču na izazivanje stresa kao i mnogi drugi. Za nekoga je uzrok stresa neuspjeh na poslu i karijari, razočarenje u ljubavi ili zdravstveni problemi.Često sopstveni razum stavljamo na nevjerovatne muke tako što se poistovjetimo sa nekim ubjeđenjima koja su zapravo, vrlo relativne prirode.A koji je rezultat?Umor i apsolutna potreba za odmorom.Odmor je neophodan za obnavljanje fizičke i mentalne snage, ali ljudskom biću, takođe, je potrebno obnavljanje duhovnih snaga.Slobodno vrijeme nam pomaže da ojačamo društvene ili porodične odnose i omogućava nam promjenu ritma i zaboravljanje svakodnevnih problema.
Ljudi zaboravljaju da je sreća u njima u svakom momentu, da postoji nešto što samo oni mogu da pruže svijetu!Sve što treba da uradimo je da otkrijemo šta je to.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zanimljivosti psihologije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon