www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bluetooth Network
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Bluetooth Network Na vrh strane Na dno strane

Evo ovakva je situacija:

Imam PC sa bluetooth adapter i laptop takodje sa prikljucen bluetooth adapter. Na obadva je instaliran software i sve radi kako treba.

PC ima konekciju na internet preko kabla, laptop nema. Sad hocu da mogu sa laptop iskoristiti internet vezu od PC-a preko bluetooth-a.

Znam da moze, i probao sam neke kombinacije ali jednostavno ne radi. Takodje sam trazio na google i nasao sam nesto, ali nista konkretno i nista ne opisuje kako se to radi na XP sa Service Pack 2 (mislim da ima razlike).




_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 9:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebalo bi da radi na sledeci nacin,...
U network connectinos-u bi trebalo da imas 2 ikonice za konekciju,1 za internet a drugu za bluetooth konekcju...
E sadda s desne strane imas opciju create small home or business network.Idi na tu opciju i on ce te pitati sta zelis (koliko se secam posto vise nisam na XP-u) trebalo bi da ti prva opcija glasi this computer connected to internet and other computers connected thru this computer (tako nesto).Odaberi tu opciju,i kad ti ponudi konekcije tj onu koju oces da share-ujes oznaci onu koja ti ide na internet.Tada ce te pitati valjda dal oces da bude ukljucen file and printer sharing oznaci kockicu ili stavvi YES...I na kraju pitace te par pitanja u vezi podesavanja tipa stavi cd da nastavi,....i ti tu biraj zadnju opciju nesto tipa Just finish network vizard......tako nesto....
Ovako si podesio da ti windows sharuje konekciju s drugim kompom(takodje i fajlove) tako da ce ti ona koneckcija kojom ides na net na tvom kompu postati:INTERNEt,SHARED
a druga samo koliko se secam shared ili local...
Naravno treba da podesis i tvoj bluetooth da moze da radi kako treba ali to sad zavisi od bluetootha do bluetootha....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma to je osnovna stvar, sve sam ja to uradio. Ali nemam internet...nece.

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmmmmmmm onda ti je najverovatnije do bluetootha vidi da mu poodesis opcije za cackanje po fajlovima od strane dolazno/odlaznog uredjaja,PIM transfer,pokusaj da napravis serial port konekciju,....ne znam koji bluetooth imas ali svaki ima svoje opcije samo procackaj i procitaj i trebalo bi da radi,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok hvala ti puno za pomoc! Videcu sta mogu da iskombiniram. Ali veza ce biti spora (1 mbps) tako da cu verovatno odustati od toga. Izgleda da cu da postavi nasu dobru staru zicu. Samo mi treba switch, dva lan kabla i gotovo.

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 27, 2007 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jbg definitivno ti je najbolje kablom,a i imaces manje zazanja a vecu brzinu,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
black_panthera
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 03 Mar 2007
Poruke: 761

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam imala isti problema i rekli su mi da je bolje sa kablom cak i kod dsl-a zna dosta usporavati
 
_HitcH_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 17 Avg 2007
Poruke: 34
Mesto: Republic of ZABJELO! :)

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 1:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma sta vi znate..
ko kaze da bezicno ne valja?
ja imam gore na spratu dsl - switch i prikaceno mi je kablovski na 3 racunara
i na jedan wirelles switch...
radi mi internet u cijelu kucu ko metak i ne pravi probleme... samo treba znati podesiti!
a ti care sa bluetoothom.. znas li mozda koji username i password treba
za bluetooth-tel + PC? a najbolji ti je da zovnes operativnu mrezu
i oni bi ti najbolje objasnili...
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 5:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O chemu ti prichash?!?!
Username i password?!?!
Nece on preko moba da izadje na net, vec preko drugog kompa...
Za preko moba ti nisu dovoljni samo username i password, vec ti treba i apn, ponekad fixni ip, chesto i proxy...
Uzgleda, kakve veze bluetooth, o kome se ovde govori, ima veze sa wifi, o kome ti prichash??? Laughing
I da!
Mnogo je sporije preko bluetootha, ako neko ima preko megabita link, poshto je to maximum bluetootha... Very Happy

Vlado, ako ti taj komp, chiju konekciju hocesh da delish, izlazi preko lan-a na net, treba da uradish sledece.
Ako si vec uspeo da osposobish lan preko bluetootha, ono shto treba da uradish jeste da na kompu, preko koga hocesh da ti top izlazi na net, bridge-ujesh bluetooth mrezu sa utp lan mrezom,
Tada bridge-ovani adapter treba da ima ip kakav je komp do tada imao, a bluetooth lan konekciji na lap topu dodeli ip koja je u istom segmentu mreze kao i drugi komp.
Neshto tipa 192.168.0.x
Tada, kada su top i desk u lanu, top je automatski u lanu i sa ostalim uredjajima sa kojima je i komp, tako da deli i njegovu konekciju.
Ako imash neki router, moguce je da na njemu morash posebno da dozvolish izlaz na net toj ordedjenoj ip i mac adresi...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Bluetooth Network Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon