www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Programi za ubrzavanje rada kupjutera
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 10:04 pm    Naslov poruke: Programi za ubrzavanje rada kupjutera Na vrh strane Na dno strane

Sta mislite o ovim programim?
Ja sam cuo za PC Booster i BoostKit.


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da su ti programi cista glupost jer sam ih koristio i video kako rade...
Uglavnom i vecina tih porograma na silu prazni memoriju,ubrzava iglu HD-a sto moze da dovede do ostecenja istih ali takodje i do pucanja programa,sistema i cak umeso da delije tako sto ce da podigne nivo performansi desava se da spustaju performanse...
S druge strne imas programe koji rade na principu da trenutno aktivnom procesu dodeljuju svu raspolozivu memoriju i CPU cim gusis sve sem trenutno aktivnog procesa(programa)...

Mnogo bolje resenje ti je da se poigras s procesima unutar windowsa(da iskljucis one koji ti ne trebaju,a veruj mi takvih ima mnogo da ih ne nabrajam sada,cijim iskljucivanjem ces osloboditi veliku kolicinu RAM memorije a i smanjiti zahtevnost za radom CPU-a samim tim dolazi do povecanja performansi),da iskljucis gomilu programa koji ti se dizu s sistemom(windowsom),...

Mnogo bolji programi a koji mnogo mogu da doprinesu performansama su utility programi poput Tune Up Utility-ja 2006/2007.
Pomocu pomenutog programa mozes da cistis nepotrebne fajlove cim oslobadjas mesto na HD-u a HD kad ima manje podataka brze radi...Drugo mozes da ocistis registre sto takodje povecava performanse + mozes i da defragmentujes registre.Tako da ciscenjem i defragmentacijom registara sredis registre da budu redom + da su u registrima samo informacije o programima koji su ti instalirani(a ne i informacije o uninstaliranim programima-jer one ostaju u registrima i nakon izbacivanja (uninstaliranja) programa,igrica,...).....

Uradi ovo sto sam ti rekao i videces povecanje performansi bez ugrozavanja hardwera i stabilnosti sistema....(svi ti programi rade ovo sto sam ti nabrojao ali na silu,znaci podesavaju windows onako kako bi ga ti podesavao rucno da bi se izvukla bolje performanse,ali posto je to ao sto sam rekao na silu,zato dolazi do ugrozavanja stabilnosti programa,sistema i moguceg ostecenja hardwera(u zavisnosti od toga koju vrstu programa koristis....))

Eto to ti je moj iskren savet za softwersko ubrzavanje....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
m4rk0
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Jan 2004
Poruke: 173
Mesto: Majur

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Code:

http://phearless.org/i1/Win_Hacks_&_Tweaks.txt
http://phearless.org/i2/Win_hacks_and_tips.txt

_________________
eZine sa najboljim tutorijalima iz oblasti informatike NA NASEM JEZIKU.
۩ MaYuR ghhet00 ۩
Tutoriali na srpskom jeziku
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
nogo bolji programi a koji mnogo mogu da doprinesu performansama su utility programi poput Tune Up Utility-ja 2006/2007.

Vec koristim 2007
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK onda ti jos preporucujem da pogledas ono sto sam ti bio slao na pp a ako si ga izbrisao onda ga skini s teme na ovom linku:http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=32429
i to ti je to ...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Spookyman
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 106

Datum registracije: 19 Jul 2007
Poruke: 19
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 19, 2007 6:09 pm    Naslov poruke: Windows XP full ubrzanje Na vrh strane Na dno strane

DisablePagingExecutive - uključivanjem ove opcije spriječit ćete spremanje određenih aplikacija na hard disk vašeg računala. S tim ćete znatno ubrzati sve procese jer je poznato da je radna memorija i tisuću puta brža od virtualne memorije na hard disku. Po početnim postavkama vrijednost ove opcije je 0, da bi je uključili postavite ju na 1.

Ovu postavku nalazite na sljedećem mjestu u registry editoru: HKEY_LOCAL_MACHINE - System -CurrentControlSet - Control - SessionManager - Memory Management.

Sljedeća opcija koju nalazite odmah do prije spomenute je: LargeSystemCache. Uključujući ovu opciju, "prisiljavate" učitavanje operativnog sustava i njegovih osnovnih procesa u memoriju.

Treća dio u nizu, koja će našim Windowsima XP "dati krila", je lOPageLockLimit, Ovu registry vrijednost trebate sami kreirati odabirući opciju New - Dword koju dobijete koristeći desnu tipku miša. Za ime koristite "lOPageLockLimit" (bitno je točno napisati ime ovog ključa, s malim i velikim slovima). Vrijednost koju upisujete zavisi o količini radne memorije s kojom raspolažete: 64 MB - 1000; 128 MB - 4000; 256 MB - 10.000; 512 MB ili više: 40.000. Vrijednosti su prikazane za unos u hek-sadecimalnom obliku.

Ova opcija neće značiti ubrzanje rada samog računala, ali će svakako donijeti poboljšanja u prijenosa podataka.

_________________
Eppur si muove
 
Zaratustra
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Jul 2007
Poruke: 69
Mesto: Sheher Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 5:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ukoliko zelite da ubrzate bootanje vaseg OS-a, jer vremenom zbog raznih sranja i brojnih drivera, ako se nije duze formatiro disk, uspor

pa odradite ovo, testirano i radi 100%

Code:
Boot Winxp Fast


1. Open notepad.exe, type "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (without the quotes) & save as "ntosboot.bat" in c:\
2. From the Start menu, select "Run..." & type "gpedit.msc".
3. Double click "Windows Settings" under "Computer Configuration" and double click again on "Shutdown" in the right window.
4. In the new window, click "add", "Browse", locate your "ntosboot.bat" file & click "Open".
5. Click "OK", "Apply" & "OK" once again to exit.
6. From the Start menu, select "Run..." & type "devmgmt.msc".
7. Double click on "IDE ATA/ATAPI controllers"
8. Right click on "Primary IDE Channel" and select "Properties".
9. Select the "Advanced Settings" tab then on the device or 1 that doesn't have 'device type' greyed out select 'none' instead of 'autodetect' & click "OK".
10. Right click on "Secondary IDE channel", select "Properties" and repeat step 9.
11. Reboot your computer.

_________________
Potpis
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Programi za ubrzavanje rada kupjutera Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon