www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zidovi-u koju boju?!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 22, 2007 12:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lavanda je novo ime za neutralnost


Objavljeno: 30.5.2007 12:11:20
Autor: Tatjana Lisjak
Nekada je njena primjena bila strogo ograničena na zidove dječjih soba. Smatrali su je starinskom i pretjeranom te izbjegavali koristiti u uređenju prostorija. No proteklih mjeseci njezina popularnost raste, a dekorateri poručuju – bež je izašla iz mode, lavanda je postala novi sinonim za neutralno

Poput biljke po kojoj je dobila naziv, i boja lavande ima blag i smirujuć učinak te je stoga dobrodošla u raznim dekoraterskim egzibicijama.

Tako se na tržištu, osim boja za zidove, mogu pronaći i razni predmeti ili dodaci u popularnoj mediteranskoj nijansi. Bilo da je riječ o običnim pamučnim ručnicima za kupaonu, zavjesama, posteljini za krevete ili jednostavnim zdjelama za deserte, dašak svježine možete unijeti i u vlastiti dom. Kako je uopće došlo do naglog rasta popularnosti baš ove boje? Dekorateri smatraju da je upravo njena nenametljiva mirnoća ono što najviše privlači. Kada se lavanda stručno koristi u umjerenim količinama, ona nije napadna već suprotno, djeluje opuštajuće i stoga je idealna uz različite vrste namještaja.

Dizajneri vjeruju kako mnogi ljudi potpuno pogrešno percipiraju pojam neutralnosti.
' Većina ljudi smatra kako je isključivo bež neutralna boja široke primjene, no to nije u potpunosti istina. Neutralnom se smatra svaka nijansa koja ne privlači pozornost na sebe, već pomaže okolini da dođe do izražaja. Postoji cijeli spektar nijansi koje mogu biti neutralne, a lavanda je zasigurno jedna od njih' smatra Stephanie Hoppen, autorica renomiranih knjiga o unutarnjem uređenju.

Jamie Drake, jedan od vodećih unutarnjih dekoratera na Manhattanu, ističe kako njegovi bogati klijenti sve češće traže upravo ovu boju. 'Nedavno sam uređivao prostoriju koju sam obložio zidnim tapetama u boji lavande, a trenutno imam narudžbu i za drvene podove u istoj boji' objašnjava Drake.

Upravo je lavanda omiljena boja dizajnerice Anne Coyle iz Chicaga. Već dugi niz godina koristi mnoge tonove, a među omiljene ubraja one koje u svojoj osnovi sadrže i male količine ružičastog, plavog i sivog pigmenta. 'Ako je koristimo u kombinaciji sa tamnim drvetom, lavanda djeluje hladno i smirujuće. Pored svjetlo zelene učinak je potpuno suprotan, tada izgleda toplo i živahno. Gotovo da i ne postoji boja sa kojom je ne mogu spariti, a sa svakom daje potpuno drugi doživljaj. To je ono što je fantastično kod nje i zato je tako često volim koristiti' ističe Anne.

' Unatoč čestoj promjeni stilova i boja, ništa neće izgledati loše uz zidove boje lavande' savjetuje Coyle. Stoga ako ste se spremali preurediti neku od prostorija u vlastitom domu, razmislite o ovoj nijansi. Ako ste i dalje neodlučni, možda vam riječi Feng shui majstorice Jannie Tower otklone i posljednje sumnje.

' Preporučljivo je stvoriti sklad i mirnoću u prostoru gdje živimo. Moderan način života vrlo je stresan, pa bi naša kućna vrata trebala skrivati pravu malu oazu mira. Uz lavandu ćete ju sigurno postići, ona će vam pomoći da se osjećate opušteno i ugodno' kaže Tower.
klik.hr



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 22, 2007 12:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obojajte zidove prema energijama boja
Objavljeno: 26.6.2007 16:19:00
Autor: Petra Smoljak
'Vjetar i voda', što u prijevodu znači feng shui, umijeće je uređenja životnog prostora koje potječe iz drevne kineske kulture. Prema ovom vjerovanju chi energija svega što nas okružuje direktno utječe na čovjeka, zdravlje, obiteljski život i međusobne odnose. Dobra stvar je što mi, pri gradnji, seljenju, useljenju, uređenju i rasporedu pokućstva možemo utjecati na chi energiju i samim time na svoj život. Naravno ako u to vjerujemo i slijedimo zakonitosti zakonitosti koje propisuje Bagua, plan kojim se služe poklonici ovog starog umijeća kako bi stvoriti harmoniju, sreću, zdravlje i balans u životu.

S obzirom da je potrebno mnogo truda i novaca da bi se u našoj kulturi moglo živjeti po pravilima 'akupunkture doma', prvenstveno zbog drugačije arhitekture stambenog prostora, najmanje što možemo učiniti je izbor boja.

Poznavatelji Feng Shuija vjeruju, među ostalim, da sve boje različito utječu na chi energiju te da energija koju posjeduju boje pomaže u povezivanju uma, tijela i duše. Razmislite što vas muči u životu, kojim smjerom želite krenuti, treba li vam više odlučnosti ili odmor od svakodnevice i pregledom boja i njihovih energetskih vrijednosti unesite u dom nijanse koje vam u ovom trenutku trebaju.

BIJELA
Bijela boja je mješavina svih svijetlih boja te predstavlja istinu, harmoniju, čistoću i put do više razine duhovnosti.


CRNA
Crnu boju povezuje se sa misterijima, nepoznatim i okultnim. Trebalo bi je se koristiti pažljivo te imati na umu njezinu snagu i dramatičnost, a u slučaju pretjerivanja može i negativno utjecati na energiju i vitalnost.


CRVENA
Crvena boja označuje vitalnost i energiju, a asocira na sreću, snagu, ljubav i motivaciju.

ROZA
Roza boja nudi osjećaje duhovne cjelovitosti, zadovoljsta te pospješuje izliječenje.


NARANČASTA
Narančasta boja je jedna od veselijih i toplijih boja. Ulijeva osjećaj nade, pouzdanja i entuzijazma, a također stimulira i kreativnost.


ŽUTA
Žuta boja definitivno podiže raspoloženje, stimulira sreću, optimizam i osjećaj zadovoljstva.


PLAVA
Plava boja ostvaruje harmoniju, nadu i mirnoću, a također kao i narančasta potiče kreativnost te duhovno razumjevanje.


LJUBIČASTA
Ljubičasta boja povezuje se s intuicijom, dostojanstvom i mudrošću. Smatra se da djeluje umirujuće te može stvoriti idealnu atmosferu za meditaciju.


Po Feng Shuiju spektar toplih boja poput crvene, žute ili narančaste najbolje je koristiti za blagavaonioce, kuhinje ili dnevne sobe, neutralne boje poput bijele dobro je imati u hodnicima i stubištima, a hladne boje poput ljubičaste ili plave najbolje je iskoristiti za spavaće sobe i kupaonice.
klik.hr

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 28, 2007 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moji zidovi su beli i svidja mi se ta boja jer nekako deluje cisto,ali najmocnije mi je kad su zodvi vatreni-narandzasto crveni....

_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 29, 2007 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moji zidovi su boje breskve, a soba mi je roza. Zadovoljna sam Very Happy
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 09, 2007 1:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zidovi u mojoj sobi su otprilike ovakvi

Arrow

Nameštaj je svetle boje drveta, a krevet, luster, zidni sat, neki detalji na tepihu i još poneki po sobi su mastilo plave boje Wink

OMV pumpe su mi bile inspiracija Razz

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dev0jcice
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 12
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja soba je Roza ali ne svetlo roza nego bas drecavo .... svidja mi se nekima to smeta za oci ali meni ne Very Happy

_________________
I can love y0u better (L)
 
Zsejla
Dragonfly
Dragonfly



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 3296
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U mojoj sobi su trenutno jos uvijek bijele tapete sa nekim rozim cvjetovima...ali uskoro slijedi krecenje, pa se iskreno nadam da cu dobiti plave zidove koje jako dugo cekam...Mr. Green

_________________
Beer is the cause and solution to all of life's problems. ~Homer Simpson~
 
*Stefy*
*samo njegova*
<b><i>*samo njegova*</i></b>



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2007
Poruke: 14461
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 30, 2007 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, ja već dugo želim da sobu okrečimo u tamno plavu, ali se mama nikako ne slaže Rolling Eyes kao, suviše je mračno itd. Pa smo se ja i sestra složile da nam soba bude drečavo roza. Sve-samo ne bijela!

_________________
Naprosto se tuga desi, i naprosto si tu gdje jesi,
I naprosto je trista čuda, predrasuda sad između nas,
Kad ljubav umre-jedan žali,
kad ljubav umre-jednom fali
i bome nije lako..
..kad naiđeš sokakom kojim svadbe prolaze....
 
*zečica*
-fatalna zavodnica-
-fatalna zavodnica-



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 11485
Mesto: tamo gdje ljubav počinje

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 15, 2007 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zidovi u cijelom stanu su mi zeleni..to mi je bas opuštajuće.. a kod kuće moja soba rozne je boje jer tu boju obožavam

_________________
*lutka s naslovne strane*
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 21, 2007 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je tak zelena isto fina, zuta sa zlatnim tonovima, al definitivno mi se sada svidja onaj starinski stil gdje idu kombinacije tamnije svijetlije
 
anngi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Dec 2006
Poruke: 29

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 22, 2007 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U mojoj sobi prevladava ljubicata i zuta boja. Od ranog jutra mi daje raspolozenje za ceo dan Very Happy U kuhinji dva zida jedno naspram drugog su crvene boje na jednom stoje beli elementi a druga dva zida su bele boje. Inace obozavam interijer i sve sto cini dekor kuce, zbog toga i studiram unutrasnju arhitekturu Laughing
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 23, 2007 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod mene u stanu preovladava plava boja, zidovi i od nameštaja sve što može biti, je plavo Very Happy

_________________
~Duo de la muerte~
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Zidovi-u koju boju?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 8 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon