www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sujetnost
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tek ponekad Wink


_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi smo mi, pomalo sujetni, jer sujeta je osećaj nesigurnosti... Treba samo naučiti to i sakriti. Smile

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm...odgovori na ovu temu čine mi se prilično šturi Confused

Stoga, najpre stručno pojašnjenje Arrow

сујета (рус. суета), латиницом: sujeta
особина некога да истиче своју личност, да се отима за славом и почастима, таштина, славољубље.

Ne bih se odlučila za ovu prvu definiciju, jer se graniči sa narcisoidnošću, ali zato mi je poslednja ('славољубље') adekvatna Smile

Zasigurno je da svakom prija da se nekome dopada, da ga pohvale i sl., ali sujetnost od našeg života pravi lagariju, jer želimo da se po svaku cenu svidimo nekome/nekima i sve što činimo (vrlo često nesvesno) činimo zarad tog cilja, te naše pozitivne osobine budu čist larpurlarizam na etičkom planu, gubi se svojstvenost zarad cilja da budemo naj... za druge Rolling Eyes

Naravno, govorim o extremnom primeru sujetnosti, koga mnogi neretko uopšte nisu svesni...ili ga, pak, poriču...

Vrlo često se pominje i termin 'muška sujeta' (koji je jednako banalan, kao i 'muški ego', spram 'ženske sujete' i 'ženskog ega' koji nisu još izmišljeni Rolling Eyes), pa se pominje povreda iste u slučajevima ako bi On pri stupanju u brak uzeo Njeno prezime ili da Muškarcima ona (muška sujeta Razz ) ne dozvoljava da prvi nazovu Devojku posle svađe ili da priznaju nešto...

Vidite, to je već neka posebna kategorija Razz

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 29, 2007 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pretpostavljam da jesam sujetna. Taj akt nije toliko izrazen u mom dnk kodu,tako da najcesce prolazi ne primecen Wink Granici se negde sa mojim ponosom ili vec nekim slicnim "okidacem" razarajucih emocija Twisted Evil
Trudim se da se kontorlisem tj da naucim nesto vise o sebi i postanem bolji covek, ha Mr. Green ! Ako moj recept uspe,javicu vam Mr. Green
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 03, 2007 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Donekle i jesam sujetna, mislim pre svega stitim sebe i svoje stavove i "kvalitete" Razz
Sala na stranu svi smo mi donekle sujetni, sto je i sasvi normalno, samo sto neki shvataju razlicitosti a neki ne.Cini mi se da tu lezi osnova svih povreda tudjih sujeta Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Sujetnost Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon