www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zivot! problem ili dar
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 21, 2007 4:16 pm    Naslov poruke: Zivot! problem ili dar Na vrh strane Na dno strane

zivimo, micemo se, jesmo! nezadovoljni smo, ponekad sretni, ponekad pozelimo da nas nema, a nekad bi cak i produzili zivot. najdublji i najglasniji krik koji odzvanja odkad postoji covjek je; krik za smislom. pitanje smisla!
gdje ga naci? da li ga traziti uopce? kad na kraju sve propada -odlazi? jesmo li osudeni na zivot i jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi! ili smo dobili zivot na dar!


 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 21, 2007 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi rekla o cemu ostali da pisu. Ja mislim da je zivot kratak da bismo se bavili tim pitanjem. Uzivaj u zivotu kakav da je, jer svi cemo isto zavrsiti jednog dana: dva metra pod zemljom.

_________________
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 21, 2007 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovo ima veze sa temom "Smisao zivota???"

Citat:
jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi!


za ovo bih voleo da cujem objasnjenje... gde su ti koji se cak nisu ni zaceli?
da se mozda ne misli na neki oblik energije koja ima svoju svest... pa da li je sretnija ta enegrija ili ova nasa u nama...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
macak90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Okt 2007
Poruke: 9

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohanzee je napisao/la sledeće:
ovo ima veze sa temom "Smisao zivota???"

Citat:
jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi!


za ovo bih voleo da cujem objasnjenje... gde su ti koji se cak nisu ni zaceli?
da se mozda ne misli na neki oblik energije koja ima svoju svest... pa da li je sretnija ta enegrija ili ova nasa u nama...


Mislim da je stim postavljeno pitanje dali bi bilo bolje da se nismo rodili
jel oni koji se nisu rodili ne osjecaju samo je mrak a mi smo ponekad sretni ali vecim djelom nesretni pa dali bi bilo bolje da se nismo ni rodili nebi imali ovolike probleme
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 02, 2007 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Možda ne bismo imali ovolike probleme, ali verovatno nikad ne bismo proživeli sve one male lepote koje nam život pruža Smile srećna sam što sam rođena, živa i zdrava hvala Bogu, i što koračam na ovoj planetici i prihvatam život onakvim kakav jeste: nekad siv, nekad žut Wink

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

macak90 je napisao/la sledeće:
Ohanzee je napisao/la sledeće:
ovo ima veze sa temom "Smisao zivota???"

Citat:
jesu li sretniji oni koji se nisu nikad rodili (niti zaceli) ili mi!


za ovo bih voleo da cujem objasnjenje... gde su ti koji se cak nisu ni zaceli?
da se mozda ne misli na neki oblik energije koja ima svoju svest... pa da li je sretnija ta enegrija ili ova nasa u nama...


Mislim da je stim postavljeno pitanje dali bi bilo bolje da se nismo rodili
jel oni koji se nisu rodili ne osjecaju samo je mrak a mi smo ponekad sretni ali vecim djelom nesretni pa dali bi bilo bolje da se nismo ni rodili nebi imali ovolike probleme


Citat:
jel oni koji se nisu rodili ne osjecaju samo je mrak


pa to sam i pitao... gde su oni?... ako mi neko kaze gde su... ja cu da nadjem bar jednog prestavnika .... aaaaaa te vrste.... pa cu da porazgovaram sa njim i da dodjem do zakljucka da li je nama bolje ili njima....
cime se oni bave uuuuuuuuuuuu.... oni ne zive tako da ne mogu da kazem zivotu... a ako se nisu ni rodili onda se nicim ne bave... kako da se uporedimo sa tim "stvarima" kada ne znamo kako je onima koji se nisu ni rodili... tj. ne postoje.

mozda je autor mislio na to da je bolje da se nikada nismo ni rodile jer nam je zivot prepun patnje...
je l iko mogao da bira da li ce da bude onaj sto se rodio ili onaj sto se nije rodio?
mene niko nista nije pitao... keva me je donela na svet bez mog odobrenja...

sve ono sto sam napisao "rodio" zamenite sa "zacet"... sto je jos gore... nisu bile nikakve indicije za bilo kakvo postojanje...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 18, 2007 11:24 am    Naslov poruke: Z Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je u svakom slucaju dar. Tokom celog zivota sami sebi pravimo probleme, a mislim da sami trebamo i da ih resavamo. . .

[Edit: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]

_________________
 
100P
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 20 Dec 2007
Poruke: 1
Mesto: pod kožom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 20, 2007 4:45 pm    Naslov poruke: Svasta Na vrh strane Na dno strane

Ovo je moja prva poruka na ovome sajtu a boga mi i na ovome forumu.
Vidim baš je posećena filozofija. Odgovaram na nešto što je sveže a pisano je pre dva dana.
Imam vam mnogo sta reci, ali nemam vremena. A ni vi uglavnom ne bi ste razumeli (kakav potcenjivački stav). Ma da ja nisam neki matori prepotenko?
Tema?!... Koja tema?
A da, zivot - dar ili kazna, smisao, ko i šta smo mi.
Da ima link ka tome odgovoru dao bih vam, ali moraću sam da vam napišem nešto što uglavnom, kao što rekoh, nećete razumeti (uglavnom). Pada u oči koliko je ovo prepotentno (ali istinito).
Šalu na stranu, a boga mi i sujetu (kako moju, tako i vašu).
Ovo je ozbiljno pitanje. Kako živeti a ne znati odgovor na njega?
Pošto je ovoliki interes na ovoj temi trudiću se da budem što kraći kako ne bih rasterao i ovo malo posetilaca. A teško je biti kratak ako je priroda drugačija i obratno, mada, hirurgija je čudo. Ako ovako nastavim neću daleko odmaći od prve poruke.
Ova tema je zaista obimna i zahteva dovesti čiveka u stanje da razume ono o čemu se govori. Ono što ću sada napisati delovaće vrlo površno i ličiće na neku religioznu frazu, ali nije. Dakle, osnovna stvar kada govorimo o našem životu je činjenica (bukvalno činjenica) da ne možete umreti. Ne, nisam neki verski fanatik. Objašnjenje leži u jednostavnoj logici. Za vas ne postoji ono što ne možete da konstatujete. O, da, postoji smrt, ali napisao sam da vi ne možete da umrete jer ne možete da percipirate sopstvenu smrt. Svaka vaša percepcija isključuje vašu smrt. Ovoako jednostavno zaključivanje i uprošćavanje izaziva sumnju i odbija od ozbiljnijeg udubljivanja ali stvar je složenija i zahteva detaljniju analizu. Da bi dobili značajniji odgovor, potrebno je reći šta je to JA kod čoveka (bića), a šta nije. Šta je to što mi umišljamo da jesmo a šta je zapravo naša suština? I šta je to što umire i da li je moguće da posle naše smrti ne možemo očekivati da će nas život probuditi (apsolutno nestajanje), ili je ovaj život dokaz neizbežnosti postojanja i nemogućnosti bega od života, pa bio on kazna ili nagrada.
Sve ovo zahteva nešto duže pisanije, pa ako ste zainteresovani možemo se dopisivati i pametovati.
Možda bih mogao da osnujem svoju sektu. Razmisliću o tome.
E da ste otoič umrli...
otoič - malopre (interesantna srpska reč, retko je u rečniku)
Srpski je bogat jezik... kamo sreće da su i srbi.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Život jeste dar.Nije lak,nije uvek lep,nije savršen.Zato ga i treba činiti lakšim i lepšim,tj. učiniti ga sebi savršenim.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Nuklearna_baklava
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 06 Jan 2008
Poruke: 60
Mesto: kosovksa mitrovica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 12, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa religiozne strane zivot je "dolina placa i suza",covek se muci u ovom zivotu da bi u sledecem zive bolje! E sad ako si ateista ....

Stvarno ne znam,mislim ima svasta,reinkarnacija,prelazak u duhovni svet itd.,licno ne razmisljam o tome!

_________________
здраво кензо !!!
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

život je dar...smisao života je živjeti...učiniti život onakvim kakvim ga želimo imati

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivot je definitivno dar, a ne problem. Da, u njemu ce uvek biti problema, al njih moramo resavati ili ih se jednostavno kloniti. Uzivati u carima onoga sto nam je dato. Mozda to i jeste smisao zivota, ziveti dobro i srecan docekati "sudnji dan".

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Zivot! problem ili dar Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon