www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Flat Cable na dva kompa
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 6:19 pm    Naslov poruke: Flat Cable na dva kompa Na vrh strane Na dno strane

Problem je sledeci...

Koristim SBB internet konekciju - flat rate... sa fiksnom IP adresom...
dva kompa trebaju da se povezu i da koriste istu konekciju...
znam da je sa ruterom najbolje... ali da zanemarim ruter... resio sam problem konekcije...
jedna komp ima dve mrezne kartice... prva za konekciju sa netom a druga za konekciju sa drugim kompom... seruje se konekcija i drugi komp ima normalan pristup netu...

ali... sama mreza izmedju ta tva kompa nije u redu... racunari se u opste ne vide...
logicna stvar mi je bila da se formiraju IP adrese za lokalnu mrezu... nece...
sada vise i ne mogu da se setim sta u kojoj varijanti ne radi... na SBB-ovom forumu sam trazio resenja i svasta pokusavao... nista ne radi...
ili radi mreza a net ne... ili obrnuto... ili ne radi nista...

ima li neko slican problem... ili da je slicno uradio a da nema problema sa time Very Happy




btw.... gde je trebala ova tema da ide nemam pojma... jer ne znam da li ima veze sa internetom, softverom ili hardverom... izgleda sa svacim po malo...
ako je na pogresnom mestu... nadjite joj utociste Smile



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sto ti lepo ne upises IP adrese rucno na oba racunara Smile

Evo recimo ovako nekako...

Prvi racunar koji ima dve mrezne, ona u koju ide modem verovatno dobija IP preko DHCP servera... i tu ne diras nista nego samo podesis internet sharing na toj mreznoj kartici. Na drugoj kartici u tom racunaru podesis IP adresu recimo 192.168.0.1 i stavis netmasku najprostije 255.255.255.0 ali za gateway ne pises nista, znaci ostaje prazno... DNS servere mozes da upises od tvog provajdera ali i ne moras.

Onda na drugom racunaru podesis IP recimo 192.168.0.2, netmask isto kao na prvom ali sada za gateway stavis IP adresu prvog racunara i pozeljno je da upises DNS provajdera... mada u nekim slucajevima radi i ako za DNS upises IP adresu prvog racunara ali desava se i da ne radi...

To bi trebalo da bude dovoljno... a da bi se ta dva racunara videla, pogledaj Workgroup i ako nije isti, izmeni... recimo MSHOME ili sta god hoces, samo moraju da budu i ustoj grupi...

I na kraju ako hoces da sharujes disk tj. particiju ili neki direktorijum sa jednog racunara na drugi i to sve podesis ali ne mozes preko My Network Places da pristupis istom i ako ga vidis, uradi sledece:

Start -> na My Computer desni klik pa Map Network Drive i onda odaberes slovo koje hoces, a ispod upises ime tvog racunara a ne IP adresu... recimo \\Komp1\D i ako je sve u redu, to ce raditi Smile

Probaj pa javi sta si uradio Smile

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nece... sve podesim kao sto si napisao....na prvom i na drugom kompu namestim DNS servere.... oba... kada sve ovako namestim... prvi komp vidi drugi ali nema pristupa.... drugi komp ne vidi prvi uopste niti ima vezu sa netom.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li oba koma imaju isti OS... XP+SP2... probaj firewall da iskljucis na oba za trenutak pa restartuj... kod mene tako kako sam napisao rade 4 racunara u mrezi bez problema i svi imaju net koji dobijaju od mog racunara...

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oba kompa imaju isti OS... jedino sto uspevam da namestim je da oba kompa imaju pristup netu... jedino novo sto sam do sad uspeo da uradim je da se konekcija sa internetom na drugom kompu ne prekida prilikm podesavanja IP adrese.. gateway-a DNS-a... kako god da podesim samu mrezu na oba kompa... na prvom kao prepozna drugi ali je pristup onemogucen... a na drugom i ne vidi prvi... i firewall sam na oba kompa iskljucivao i nece..

par ljudi znam koji su ovako povezivali racunare... i nikome se nije javljao ovaj problem...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 20, 2007 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pristup onemogucen? Sta pod time podrazumevas?

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 22, 2007 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
1. Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK.
2. Locate and then double-click the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
3. In the right pane, double-click restrictanonymous.
4. Make sure that the value in the Value data box is set to 0, and then click OK.
5. Close Registry Editor.
6. Restart the computer.

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 23, 2007 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako sam ja izasao na kraj sa ovime...

u principu... sve treba da se uradi kao sto je NenadS napisao u drugom postu... moze jos neka kombinacija, ali nije vazno... ona prva radi bez problema...

na sta treba obratiti pazanju!!! ... na prokleti FireWall... mene je on ubio u pojam... iskljucio sam windows firewall na oba kompa... i nije htelo da radi... sve dok nisam na drugom kompu nasao neki firewall koji je potajno radio...

znaci.... svi firewall-ovi moraju biti iskljuceni ili dobro podeseni... ovu varijantu dobro podeseni nisam probao... iskljucio sam ih i sve radi kao po udzbeniku...

mesec dana sam se ja mlatio sa ovim problemima dok mi nije sinulo da pogledam da li na drugom kompu ima jos neki firewall...

napominjem FIREWALL je pravio problem... Smile

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Flat Cable na dva kompa Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon