www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Đavo i Pozivanje na Đavola
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:08 am    Naslov poruke: Đavo i Pozivanje na Đavola Na vrh strane Na dno strane

Svako malo vidjamo neke ljude koji se, recimo to tako, prizivaju na đavola, oponašaju ga, maskiraju se u đavola. Često se vidi da mnogi đavola ne shvaćaju baš kao neko zlo, čak štoviše, simpatiziraju ga…

Evo ovdje je neki dan bio Halloween, da ne spomenem koliko se dobrih duša uđalovilo, umaskiralo u tu protuhu zla, i očito uživalo u tome.

Pa pogledajmo ovdje na Forumu – tu su raznorazni nickovi đavoljeg karaktera, raznorazni crveni, crni đavoli, đavolčad, pa onda koliko sam već vidio đavolova po potpisima i avatarima – ponekad ovo može više ličiti na Forum pakla.de radije no domaćih.de Mr. Green

Ono što me čudi je to da čak neki duboko religiozni ljudi se na neki od navedenih načina pozivaju na đavola, ukljujuči tu i članove na ovom web site-u. Zar to nije malo… kako bi se reklo - :zbunjensmileykojinemapojmakakoboljerećidvolično:

Da li je to podsvjesno ili svjesno? – kakve nas to psihološke sile vuku na to da se sami obilježavamo đavoljim imenima i simbolima, zanima me… (mada se ja toga klonim, mislim - trudim se koliko mogu…)



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svako voli da povremeno bude djavolcic Mr. Green

mislim da se ne traba obazirati na to u preteranoj meri... iz psiholoskog ugla... pre ce kostim djavola da skrene paznju nego kostim andjela... ne zbog toga sto narod vise voli zlo... zla se plasi, pa su mu cetvoro oci otvorene u tom pravcu... kada si djavo osecas se mocno, svi te se plase...
mislim da ima veze sa time... ne bih umeo bas adekvatno da izlozim svoje misljenje o tome...
uglavnom... svi zele moc... a djavo je ima na pretek...

i da djavo postoji (u sta ne verujem), bio bi sigurno obucen u neko crno elegantno odelo sa karvatom, crne kozne cipele i aktovka u ruci Wink

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada neću ukapirati sataniste. Šta očekuju od te "religije"/sekte? Ako očekuju da će dobiti "posao" u Paklu zbog obožavanja đavola... Pa i mi verujemo u Boga pa nećemo postati anđeli. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene su nazvali Anđela jer nisam pakila kad sam bila gladna kao beba Mr. Green

Tak da stvarno ne vjerujem ni u jedno ni u drugo, niti znam odakle uopće ljudima takvi prizori, na primer da đavo ima rogove i tak to... Rolling Eyes Ponekad kažem frendici ih kako si đavolasta, ali pod time samo mislim da je možda lukavo nešt uradila, ne mislim da je zla.


Poslednja prepravka: Anđela datum Čet Nov 08, 2007 8:05 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao religiozna osoba, smatram, da je đavo dobio maha u svijetu, pa zato sve to. To što se ovdje neki "nazivaju", potpisuju i šta ja znam kako več "povezuju" sa đavolom, prosto mislim, da ne misle baš na đavola kao na lik zla, nego kao što Anđela kaže, na lukavost ili samo malu zahebanciju. Sami satanisti, su meni lično smiješni. Kao što Coco reče, šta očekuju, bolji poso u paklu?

Ne znam, smiješno mi je sve to. Znam, nekima je smiješno što ja vjerujem u Boga, pa sad...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
samo_tvoj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Nov 2007
Poruke: 116

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to mi je bezveze
 
milosh_vp
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Sep 2007
Poruke: 21
Mesto: Velika Plana

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je to totalna glupost.

_________________
Cuvajte drvece!Na njima su ziveli nasi preci!
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

eh sad.. neki imaju tu veru da obozavaju umesto boga djavola iliti sotonu.. a neki opet ne veruju ni u jedno ni u drugo.. znaci to je od coveka do coveka..
e sad imena, nickovi... ne mora uopste neko da obozava djavola ako uzme neki djavolji nick ili djavolovu sliku za avatar..
npr ja sam na nekom sajtu dugo pa cini mi se da mi jos uvek tamo kao avatar slika neke sexy djavolice.. a ne obozavam djavola.. samo mi je slika lepa i pomalo sexy Razz

_________________
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma glupoost totalna.kakav đavo i koji bog.nema boga ,sam si sebi bog.
da postoji bog zar bi dopustio ovo sve što se dešava???
možeš da vjeruješ i niko ti nemože zabraniti.takođe možeš da nevjeruješ i niko ti ni to nemože zabraniti.
ali sami sebi sudbinu krojimo i biramo put kojim ćemo da idemo.
ja lično nisam vjernik ali nemam ništa protiv onih koji vjeruju u boga.
jer su to obično dobre osobe a kad se u nešto vjeruje tako se i ponaša.
tako da one koji vjeruju u đavola nešto baš nepodnosim najbolje.
ali ako nekrše nikakav zakon i drugima ne nanose zlo njihov problem
u šta i koga će da vjeruju.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko što je jedan rekao u temi o egzorcizmu:
doke je napisao/la sledeće:
E da su jednom čuli mu rikanje verujem da bi im svetlo i u podne gorelo po kući. A da bi krstića i u špajzu imali.


Bolje ne može biti rečeno. Cool

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 14, 2009 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

100tine ljudi, 100tine cudi. Gledajte na to kao na drugi krug predsednickih izbora, svako je izabrao svoju stranu, dobrovoljno, i svako ima svoje ciljeve. To shto vama oni mogu izgledati suludo ne znaci da su i njima. Mada, meni su oba suluda... mozda zato i ne glasam... odnosno mozda se zato ni ne uklapam ni u jedan shablon...

Anyway, live and let die Mr. Green Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Đavo i Pozivanje na Đavola Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon