www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Odnosi između glavnih valuta
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 03, 2007 10:05 am    Naslov poruke: Odnosi između glavnih valuta Na vrh strane Na dno strane

Dolar je trenutno rekordno nizak u usporedbi s Eurom, blizu reordno niskom s Britanskom Funtom, Kanadskim dolarom i Australskim dolarom. Dólar je očito, valuta za sebe, zakoju vrijede drugačija pravila i redovno on raste ili pada protiv nečeg što je zvano “košarica glavnih valuta”. Dok ostale valute održavaju odnos između sebe unutar nekog određenog postotka, plus ili minus par posto, dólar ima najveće fluktuacije – osim s onim valutama koje su vezane uz dolar (kao npr. Kineski Yuan, HK dólar ili ringgit, koji su “pegged to US$”)…

U povijesti dolar je padao i rsatao i mnogi sun a tim razlikama zaradili mnogo novca, prodajući-kupujući dolar ovisno o tome koliko je visoko ili nisko u usporedbi s Njemačkom Markom, Funtom, Frankom… Da li će se to opet moći, pitanje je? Dosta ljudi misli da ovaj put dolar više neće se izdići te da će za dugo, dugo vremena još padati, I nikad se više ni dići na nekadašnje vrijednosti.

Da li će eventualno Euro postati svjetska valuta broj jedan ili će se dolar dići nazad? Ili budućnost pripada nekoj trećoj valuti?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 05, 2007 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa znamo da je trenutno dolar svjetska valuta i sumnjam da ce nekad postati neka druga iz prostog razloga sto je veliki kapital iz cijelog svijeta koncentrisan u Americi, SAD-u te je i zbog toga sam dolar "glavna" valuta....

Dolar ce i dalje imati tendencije pada, situacija se pogorsala nakon 11.9. kada New York-ska berza nije radila cak 3 dana sto je bilo nezamislivo al' eto...ali ipak mislim da ce vremenom poceti da raste

Sad da li ce dostici prethodni iznos veoma je diskutabilno i ne moze se bas predvidjeti Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 3:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svajcarac zakon Smile Mislim zvuci mi u Srbiji smesno kad nekome kazem da odredjeni posao koji ja zavrsim kosta lupam 50CHF ali bar znam da ako sam ugovorio posao na mesec dana kad ga zavrsim dobicu odprilike istu svotu novca Smile A ne ko sad sa € sto sam se nervirao - kad sam ugovorio posao od 500€ meni € pao za skoro 10 dinara - jok jok Smile Svajcarac najbolji Very Happy
Danas sam nesto bzv kontao i skontam da kako slabi dolar slabi i euro kod nas. Medjutim CHF stoji ... :S Koliko znam iz Ekonomike (a to je nesto malo) sve jake valute su povezane sto je i logicno, sad mi nije jasno kako to da ove dve slabe a svajcarac stoji? Zar ne bi bilo normalno da idu zajedno? Jbg moram da pitam kad ne znam Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Odnosi između glavnih valuta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon