www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko cijenimo roditelje i njihovu pomoc?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 5:18 pm    Naslov poruke: Koliko cijenimo roditelje i njihovu pomoc? Na vrh strane Na dno strane

Evo recimo primjer koji me nikada nece napustiti. Kada sam bila u srednjoj skoli moja jedina obaveza je bila da ucim , a roditelji su bili ti koji su bili "financijska" potpora. Otac u ratu nije dobijao placu i jednog dana je dosao s posla i donio 40 KM. Dao je sestri rahmetli 10 KM , majci 20 KM i meni naravno 10 KM. Ja sam ga pogledala i vratila mu tih 10 KM za koje nisam mogla ni "raju" pocastiti. On me samo tuzno pogledao i spustio glavu. Tada to nisam shvacala , ali kada sam pocela raditi i kada sam za tih 10 KM /koliko mi je tada bila dnevnica/ lomila se punih 12 sati tek tada sam shvatila koliko je veliko to 10 KM. Od tada sam uvijek oca molila za oprost radi svoje brzoplete i jako ruzne reakcije.

Tek kada sami zaradimo svoj prvi novac pocnemo cijeniti i tudji.

Da li ste i vi slicno dozivjeli?

Sta mislite koliko djeca danas cijene roditelje?
Koliko cijene ono sto njihovi roditelji cine za njih???



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 12, 2007 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada smo deca ne možemo ni da poimamo ozbiljnost koju sa sobom nosi svet odraslih, jer nam to prosto nije 'u opisu posla', da tako kažem Razz Dečji je svet bezbrižan i kratkoročan i takav i treba da bude Wink

Kada malo poodrastemo, dakle u nekim tinejdžerskim godinama, ukoliko smo iole razumni i promućurni, brižni prema roditeljima, kao i oni prema nama, umećemo da uočimo i cenimo njihov trud i savete Wink Ja sam umela 8) Nisam izvoljevala da kupim ovo ili ono i sa radošću i zahvalnošću sam dočekivala svaku novu kupljenu ili poklonjenu stvar Wink Kome će roditelj da pruži ako ne svom detetu Wink

Naravno, ima i extremnih primera kada dete ne samo da ne razume roditelje i njihove finansijske (ne)mogučnosti, nego se bezobzirno iživljava Evil or Very Mad Naročito kad odu da studiraju, pojedina deca (koja, btw, tada već stasavaju u ljude) ne umeju da budu realni u svojim prohtevima, a ni u proceni svojih mogućnosti i izgleda, pa samo traže još i bivaju večiti studenti, ne zapitavši se ni jednog trenutka koliko je sati danas otac kopao kanale da bi se on/ona godinama švrćkala uzaludno Rolling Eyes

Dala sam plastičan primer, ali je to takođe sveprisutno, nažalost Rolling Eyes

Naravno da ima i pozitivnih primera Wink

Do deteta je da, ako ne direktno i otvoreno, a ono rezultatima u neku ruku pokaže svoju zahvalnost Wink Roditeljima će srce biti puno i ponosno Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 13, 2007 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da smo svi mi, tacnije, vecina nas iz neke generacije, koja na zalost nije imala mnogo raskosi u tim mladim danima
Kod mene konkretno, i tata i mama su uvek radili, imali platu, obezbedjivali nam ono sto smo zelele sestra i ja da imamo. Koliko su nasi prohtevi bili veliki, ne mogu da ocenim sad.
Ja sam volela da imam recimo Starke ili Levis pantalone, i kupovali su mi to.
Sigurno da nisam znala da cenim njihov trud mnogo, i da nam se to podrazumevalo da nekako mora da se ima. Nisam nikad trazila skupa putovanja ili auto ili ne znas sta jos sto je mnogo vredno materijalno.
Pruzali su nam mnogo ljubavi i paznje, to je ono sto ne moze novcem da se nadoknadi.

Ja licno, ne znam da cenim novac, ponekad pomislim da mrzim pare, zato sto kako ih zaradim, skoro da ih tako i potrosim.

I preterujem sad sa bacanjem na decu.

I mislim da ce njima na zalost sutra biti problem kad naviknu da imaju sve, da cene ono sto ima neko pruzi i ono sto sami zarade jednog dana

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 25, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo cenim roditelje, pogotovo od prosle godine. Tada mi je bilo najteze i oni su bili uz mene, pruzili su mi svoju podrsku i znam da uvek mogu racunati na njih. Zbog toga zelim da uspem u zivotu i da im bar nekako vratim svu zrtvu koju podnose zbog mene..

Kad sam imala prvog decka, tata mi je rekao: " U zivotu ce biti suza, smeha, ljubavi i patnje.. Ali ti imas uvek otvorena vrata ovog doma i uvek ces biti nasa cerka bez obzira sta se desi." Tada to nisam razumela, ali danas to jako cenim i postujem. Hvala vam mama i tata za sve!

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 18, 2007 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Većina nas nije iz raskošnih generacija, nije iz raskošnih porodica i većina nas
zna cjeniti male stvari koje su roditelji činili za nas... Ne pokloni, ne novac - nego one trenutke kad su bili pored nas i držali nas za ruku..

Ja nisam imala očevu pomoć uvijek, jedino kao mala. Nikad mi nije davao slatkiše, Rolling Eyes
uspavljivao me..Govorio je da treba da ojačam i da znam što je život.. Rolling Eyes
Nisam bila plačno djete.
Nisam znala što je plač, razmaženost, buka, dreka..

Majka također. Nikad nije bila darovita..
I zato NIKAD tako nešto nisam tražila od njih, nikakve novce, uostalom znala sam i da nemaju! Ali od njih ljubav, pomoć oko školovanja ( ustvari, dok otac nije otišao daleko),
to sam uvijek imala i poštovala. I uvijek ću, jer vjerujte ljudi, onda kad se posvađamo ili ne pričamo sa roditeljima - to su trenuci koji uništavaju čovjeka, mi smo njihovo oličenje i ponos i nemojte raskidati odnose sa svojim starima..
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm s jedne strane razumem potrebu da dete razume svoje roditelje, da im olaksa 'posao', da ono malo njih podrzava...s druge strane dete i jeste dete bas zato sto neke stvari ne moze i ne treba razumeti...mi, kao deca nasih roditelja, mozemo tvrditi od jutra do sutra kako smo saosecajni, kako ih razumemo, kako shvatamo da su njihove 'pedagoske' mere zapravo tu zbog naseg dobra...sve je to mazanje ociju i njima i nama samima...ne mozemo mi njih razumeti sve do onog trenutka dok i sami ne postanemo roditelji...nema sanse...sve dok i sami ne osetimo sta to znaci kad nas zivot ne pripada vise nama, da smo sada odgovorni za jos jedno zivo bice...dolte, to potpisujem, nema sanse da zaista shvatimo sta nam roditelji znace, sta mi njima znacimo i kolika je zapravo njihova zrtva da nam nesto pruze i daju...naravno, sa zreloscu bi trebalo da ide i neka skromnost u prohtevima, saznanje da roditelji mozda i ne mogu bas sve jer kad smo mali, za nas su roditelji apsolutni autoriteti...oni sve mogu, sve znaju, sve umeju...sa tom istom zreloscu bi trebalo da ide i smanjivanje 'potrazivanja' od roditelja, ali ja nekako shvatam da je to vise do samih roditelja nego do deteta...roditelj je taj koji vaspitava, koji je duzan da objasni i pokaze detetu sta se moze, a sta ne...kada deca postanu sebicna, samoziva, kada preteruju u svojim zahtevima to je vise krivica roditelja nego njih samih...znate, nije lako od onoga 'mome detetu sve...ono zasluzuje najbolje' preci na 'to ti ne treba' ili 'preskupo je'...nije detetu, ma koliko godina ono imalo, lako da se navikne na novonastalu situaciju...ako roditelj ne 'odigra' kako treba, dete ce zaista biti 'beozbzirno' kako to koleginica rece...ali da li je to bas njegova krivica? koliko god da je tesko biti roditelj, nije bas lako ni biti dete Wink

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve dok nisam odrasla u glavi rodjenjem sopstvenog deteta valjda vecim delom, nisam mogla da shvatim mnoge stvari koje su roditelji cinili za mene..ne govorim samo o novcu i nekim materijalnim dobitima vec uopsteno o mnogim stvarima koje su oni zarad mene i moje srece zrtvovali...mnoge stvari sebi ne mogu dan danas oprostiti..nacin na koji sam ih povredila ucinivsi neke stvari u svom zivotu svesno ili nesvesno....i pokusavam iz dana u dan da im se oduzim, da im na svaki nacin stavim na znanje da ih volim vise od svega i da nije vazno ko koliko moze i zeli da pruzi, da je daleko vaznije ono sto nosimo u sebi..a to umem da postujem vise od svega...i znam da i oni to znaju i osete...vidim to svaki out kad pogledam u mamu i vidim nacin na koji me gleda, vidim suze u njenom oku kad god ucinim nesto za nju ili tatu, kad god ih nasmejem, obradujem, postignem neki uspeh u zivotu...i pre svega kad ucinim nesto za njih same...jednostavno vremenom sam shvatila mnogo vise nego kad sam bila dete i kad sam 'mislila da je rditeljima bogom dan zadatak da pruze, daju i obezbede...i pre svega tolerisu sve'...sada znam daleko vise Rolling Eyes i mnogo vise postujem ono sto mi se pruza

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
_Miss_DJ_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 07 Avg 2007
Poruke: 43
Mesto: Ulcinj

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 18, 2007 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ewo npr. owako: tata mi je direktor Luke Bar, prodao je neke slike njegowog dede, tj. Pera Pocheka (Napulj), najmanja wredi 20.000 eura, najwetja wrednost jedne koja je prodata je bila 300.000 eura, a kako znam, owde na zidowima ima 2 neprocenjiwe wrednosti, tako i kutja u kojoj zhiwim wredi oko 3 miliona (ima zatworeni bazen, swoju plazhu, kutja na 3 sprata...)...
Mama mi drzhi Nike butik (ne radi ona).
Dakle imam swe.
Dobro, bilo je dana kada sam pomishljala da mi swe pare nishta ne znache i da bih bila sretjnija da ih nemam, ali...
Nije tako.
Ako imash pare, imash (skoro) swe.
Roditelje cenim, ali ne preterano.
Ne wole ni oni mene prewishe.
Ewo npr. sad sam ostala sama kutji, a oni su u Turskoj!
Znachi na ptanje mogu li s njma, rekli su da hotje da se odmore od mene!
I ostawili su me pre 15 dana, skoro samu kutji sa 2 sluzhawke i nekim likom koji je kao "osoba od powerenja".
Smrt.
Deo moje priche, moram sad da idem.
Hotju retji, u nekim sluchajewima i kad imate SWE, ne trebate mnogo ceniti roditelje.
Iz dosta razloga, a jedan je i to shto se oni tada osetjaju kao da su "iznad was".
A to nije lep osetjaj.
Kiss swima!

_________________
Zhiwi swaki dan kao da je poslednji.
Nikad ne reci nikad.
Nishta nije nemogutje.
 
_GaMBiT_
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 1173

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 19, 2007 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dok sam bio manji, moji su roditelji non-stop radili. Vrijeme kada je mama provodila sa mnom i bratom bilo je u toku onog ruznog perioda 92-95 Sad
Kasnije su ona i otac pokrenuli svoj poso i radili su dan i noc. Srednju skolu sam iznenadio, a ne sjecam se kad smo otisli na porodicni izlet, kad smo sjeli zajedno za stol i slicno. Sve i svasta su bili spremni bratu i meni priustiti da nadoknade to sto nisu mogli biti uz nas, ali nije to to. Cijenim to, ali vise bi volio da sam mogao normalno otici s njima na neki izlet u prirodu ili da odemo na more, na planinu ili negdje kao porodica.
Danas kad zaradim 10 KM budem svjestan kako je bilo tesko do njih doci, a kad mi ih oni dadnu kako ih je bilo lagano potrositi (kao sto crnibiser rece)...
Nismo mi djeca zahvalni. Malo ko od nas da je zahvalan svojim roditeljima, ali nije sve ni do nas, imaju tu puno krivice i roditelji. Djeca dok su mala ne nauce cijeniti, i kasnije kad shvate sta znaci cijeniti nesto, bude kasno. Roditelji to trebaju da nauce djecu dok krenu u skolu. Npr. od mog dajdze sin svaki dan radi sa ocem (ima 9 godina mali). Moj dajdza pravi kauce i namjestaj taj za sjedenje i lezanje, i mali mu uvijek moze oko necega pomoci. A s tim mali nauci cijeniti i paru koju dobije, i kad mu otac nesto kupi i sve...
Nadam se da nisam puno zapetljao pricu Smile
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 8:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_Miss_DJ_ je napisao/la sledeće:
Dakle imam swe.
Dobro, bilo je dana kada sam pomishljala da mi swe pare nishta ne znache i da bih bila sretjnija da ih nemam, ali...

Nije tako.
Ako imash pare, imash (skoro) swe.



Ne znam kaj na ovo da kažem. Na kraju veliš da ne trebamo cijeniti roditelje preterano. Očigledno je da nemaš blizak odnos sa njima i da ti se nije dopadalo to što imaju toliko novca.. A onda si na kraju zavoljela ipak taj novac... Mnogo nas nema blizak odnos sa roditeljima iz raznih razloga .. Ali zar baš ovako?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Koliko cijenimo roditelje i njihovu pomoc? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon