www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Soundtrack ?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 19, 2007 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, to sam pomislio jer si stavio Kill Bill 2 pored "Za šaku dolara" i " Bilo jednom u Americi", pogledaj i sam.
Tema sa harmonikom je iz filma " Bilo jednom na Divljem zapadu" , a ne " Za šaku dolara".
Mada sad, nema veze...Ali Morricone je lik zbog koga sam uzeo prvi put gitaru u ruke.
Ja tog tipa obožavam, filmska muzika pre i posle Ennia Morriconea je nebo i zemlja. On je taj žanr, podigao na viši nivo. Dao je domaći zadatak svima kako se radi filmska muzika.

Bilo jednom u Americi? Da, to je legendarna muzika, ali...Verovali ili ne...On za tu muziku nije ni bio nominovan u Holivudu za Oscara. Neverovatno, sramota od koje treba da crvene obrazi svim tim holivudskim facama iz žirija.
Takva faca se više ne poradja. U poredjenju sa njim svi ostali su smešni.


 
Zaratustra
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 17 Jul 2007
Poruke: 69
Mesto: Sheher Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 12:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velociraptor je napisao/la sledeće:
Pa, to sam pomislio jer si stavio Kill Bill 2 pored "Za šaku dolara" i " Bilo jednom u Americi", pogledaj i sam.
Tema sa harmonikom je iz filma " Bilo jednom na Divljem zapadu" , a ne " Za šaku dolara".
Mada sad, nema veze...Ali Morricone je lik zbog koga sam uzeo prvi put gitaru u ruke.
Ja tog tipa obožavam, filmska muzika pre i posle Ennia Morriconea je nebo i zemlja. On je taj žanr, podigao na viši nivo. Dao je domaći zadatak svima kako se radi filmska muzika.

Bilo jednom u Americi? Da, to je legendarna muzika, ali...Verovali ili ne...On za tu muziku nije ni bio nominovan u Holivudu za Oscara. Neverovatno, sramota od koje treba da crvene obrazi svim tim holivudskim facama iz žirija.
Takva faca se više ne poradja. U poredjenju sa njim svi ostali su smešni.


Ma ne, navodili su se samo soundtrackovi iz filmova, ne ko je pravio, i za sta, i sam znas ili sama znas, jer neznam kojeg si roda, pises u muskom rodu, a stoji da si zensko Smile da se na kraju filmova ili u soundtracks, stavlja sve sto je bilo u filmu od muzike, a bile su stvaro od njega, zato sam naveo, jer sam ih prije presluso!

Da, nisam se mogao sjetiti Once Upon A Time In The West, imas pravo, ta harmonika je extraa, imam te stvari iz tog filma, mada su i iz Za saku dolara super, ma sve sto je on napravio je jednostavno EXTRA, njega mogu satima slusati, nazalost neznam gitaru svirati, mada sam oduvijek imao zelju, ali eto *ebiga, nije se dalo Sad!

Sigurno, da nema nikog trenutno,a ni prije poput njega, ziva legenda, nisam znao za taj podatak, ali sigurno je sramota! Znam samo da su mu dodijelili nagradu za zivotno djelo!

_________________
Potpis
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 20, 2007 2:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tu sam Niče, tu sam...Ej, bata sam , a ne seka, ja sam poznat na ovom forumu kao medbata, a kog sam pola...Pa, nemrem bolan to namestiti u proVilu, ali to nije bitno. To ne utiče na tok ove diskusije.
Hoću da kažem sledeće... Kad je otvorena ova tema, podrazumevalo se da će bar 50 posto postova biti posvećeno Enniu, jer je on tata filmske muzike. Tata!!! Svi ostali mogu da se bore za poziciju broj dva.
A što se tiče teme iz filma " Bilo jednom na Divljem Zapadu" i " Dobar , loš, zao"...
Pazi,ja takodje imam audiokasete iz tih fimova + dvix, ali mi je odmah palo u oči nešto drugo...

U tim filmovima ima toliko tema i motiva, da nisu ni stale na traku, ne može sve da stane koliko ima ideja. Npr. " Divlji Zapad" to si sigurno gledao...
Imaju dve scene kada onaj invalid gleda sliku Okeana i zamislio se tu, a tada kreće Enniova ubitačna tema, opasna tema... I ta tema nije ni ubačena na audio kasetu. To je ista tema kad toga invalida Henri Fonda pokosi, a on onako u blatu, s očajnom facom samo što ne zaplače. Tada ide ta tema, ja sam zaljubljen u tu melodiju.

Dobar, los , zao...E ovde ima bar 6-7 tema koje su čudo, a takodje nisu na trakama i didkovima. Treba li pomenuti temu okršaja na groblju i onu kada negativac Tuko trči po groblju i traži zlato. Ili kad zli pukovnik dolazi da ubije onog porodičnog čoveka.
E to govori kakav odnos ima Morricone prema filmu. On ne ošljari, on film odradi kako treba a ne ove mamine maze iz Holivuda. On je veliki umetnik, maestro, neprevazidjen je.
 
Masha92
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Jul 2007
Poruke: 217
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 29, 2007 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Armageddon(pesma I don't wanna miss a thing) i Briljantin!

_________________
 
Fionda Rizzo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Jul 2007
Poruke: 112

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 31, 2007 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se svidja muzika iz filma Bridzit Dzouns: Na ivici razuma.

_________________
 
punkisnotdead91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 11 Jul 2007
Poruke: 78
Mesto: On Metal Heaven

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 31, 2007 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pink Floyd-The wall
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 17, 2007 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Film "Swordfish"

Pesma Paul Oakenfold - Planet Rock (Swordfish Mix) Cool

_________________

 
Batino20
~Flavoring of Sound~
~Flavoring of Sound~





Datum registracije: 08 Nov 2007
Poruke: 6400

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 11, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u matrixu ima odlicnih soundtracka
 
deacro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 19
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 16, 2007 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima dosta soundtrack-a koji su ok ali od novijih me odusevio soundtrack iz filma 300. Kad sam ga poslusala ostala sam bez rijeci.
Svima preporucam da ga skinu. Ima dosta etno muzike, i Tyler Bates je tocno pogodio muzicki stil za takav film.

_________________
She's a supergirl and supergirls don't cry...
 
justsomegirl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Dec 2007
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 15, 2007 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima mnogo pesama iz filmova koje mi se dopadaju, narocito iz starih stranih filmova...npr. "Eye Of The Tiger" iz filma "Rocky" ili "The Time Of My Life" iz filma "Dirty Dancing"....itd...itd.... Very Happy
 
ljubo085
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2007
Poruke: 344
Mesto: bar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 16, 2007 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

_________________
kokos
 
Diabolika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 18

italy.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 17, 2007 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ili nisam dobro pregledala odgovore, ili...
...zaista nitko nije spomenuo pulp fiction?

O.o

_________________
"sto manje vjerujes u zivot, manje imas za izgubiti."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Soundtrack ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon