www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  

Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji?
Da, želim Euro što prije
43%
 43%  [ 19 ]
Ne, ne želim Euro kao oficijalnu valutu u svojoj zemlji
45%
 45%  [ 20 ]
Nemam mišljenje o tome ili mi je svejedno
11%
 11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 44

Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ohhh..Dok sam živjela u grčkoj prošle godine i to na kratko..a sve mi se nešt čini ma kako ovdje jeftino, male brojke kavica 1,2eur torbica 6,3eur sve tak nešto sitno-sitno-sitno... I onda dođem ovdje među naše valutice kad ono - jeftinije od svega tamo zajedno. Confused Uopće nisam mogla da se naviknem na euro, uopće nemam neko mišljenje o njemu - evo iskreno. Zbunjuje me i lako ga trošim jer nemam osjećaj za njega.. Šmlc.

 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 08, 2007 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem je sto mnogi koji su ovdje postali ne znaju posljedice uvodjenja eura....

Pa nisu cijene poskupjele samo u Njemackoj vec u svim zemljama koje su uvele euro....jer to je takoreci lancana reakcija, kad poskupi na jednom mjestu, poskupit ce i na drugom jer je rijec o jedinstvenom Evropskom trzistu... Rolling Eyes Rolling Eyes

Al' naravno niko ne vidi prednosti....samo da opet ponovim da ce euro biti uveden u svakoj zemlji koja pristupi EU i da cak svaka zemlja i tezi tome, bilo to BiH, Srbija, Hrvatska ili neka deseta.... Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 16, 2007 10:27 pm    Naslov poruke: Američke pop zvijezde prelaze na euro!?! Na vrh strane Na dno strane

Američke pop zvijezde prelaze na euro!?!


Samo Amerikanci znaju koliko su ponosni na svoj dolar, no sve slabija vrijednost najpoznatije valute na svijetu dovela je do neviđenog preokreta. Jay-Z u svom novom spotu 'Blue Magic' vozi ulicama New Yorka u Bentleyjima i Rolls Royceima te s aktovkom u kojoj su novčanice od 500 eura. I supermodel Gisele Bündchen navodno također favorizira eure. Njena blizanka i menadžerica rekla je kako su ugovori u eurima postali privlačniji jer se ne zna što će se dogoditi dolaru. Tko zna, možda se 50 Cent preimenuje u 50 Euro-cent!?!


glazba.monitor.hr
bbc.co.uk

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
MARCEZIS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 26

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 10, 2007 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi ćemo sa dinara odmah preci na world valutu. Laughing
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je svejedno i ne bi se zacudila da to prihvatimo...

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 5:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Al' naravno niko ne vidi prednosti....samo da opet ponovim da ce euro biti uveden u svakoj zemlji koja pristupi EU i da cak svaka zemlja i tezi tome


A Britanija i Danska? Rolling Eyes
Njihovi stanovnici su protiv uvođenja evra, a pogotovo ovi prvi.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam za evro.Zašto?Zato što bi trebalo da Evropska Unija u skorijoj budućnosti počne da funkcioniše,kao jedna država i da bude pandan Sjedinjenim Američkim Državama.To je neminovnost.Proces stvaranja Ujedinjene Evrope je u toku.Ne ide to glatko,neće ni ići,zbog zemalja koje su još uvek u tranziciji,ali ako se već ukidaju po celoj Evropi vize,ukidaju se granice,pa logično je i da bude i valuta jedinstvena.Voleo bih i ja da pored evropske valute imam i evropsku platu.Ovo pitanje nema veze sa tim da li je u Atini ili Rimu 10 puta skuplje nego u Beogradu ili Zagrebu.Ovde je pitanje da li bi više voleli evro ili sopstvenu valutu.Pošteno,mi Srbi,smo više vezani za nemačku marku,nego za dinar.
Jeste da lepše zvuči 25000 dinara,nego 300 evra,veća je brojka,pa misliš da zaradjuješ mnogo,ali mi smo imali i novčanicu od 500 000 000 000 dinara pa nije vredela skoro ništa.
Mnoge zemlje su protiv uvodjenja evra,jer koliko sam ja čuo,zbog uvodjenja evra,u nekim zemljama je morala da bude smanjena prosečna plata.Mislim da je jedna od takvih zemalja i Slovenija(neka me ispravai Konjanik ako grešim).

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 5:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plaši me to "Sjedinjene Evropske Države", ali videćemo šta će biti.
A bilo bi lepo da na celom svetu postoji samo 7-8 valuta ali tu postoji jedan problem: ako se pojavi inflacija onda će sve države sa tom valutom biti pogođene. Videli smo već koliko se lako pojavljuje hiperinflacija (prva inflacija u Jugoslaviji je nastala tako što je neko preduzeće izdavalo neke vrednosne papire bez pokrića).

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
wizard50
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 67

Datum registracije: 31 Dec 2007
Poruke: 110
Mesto: karlovac

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U svakom sam slučaju ZA uvođenje eura nakon ulaska u EU.
To ima svoje prednosti i mane , ali vremenom prevladaju prednosti,što je pokazala i praksa.
Prednosti su : jačanje EU u svijetu, stabilnost i smanjenje troškova potaknut će međunarodnu trgovinu i investicije što će rezultirati većim ekonomskim rastom, značenje i veličina takve uštede jasniji su zna li se da zemlje EU više od 2/3 međunarodne trgovine obave unutar Unije, oslabljen je američki dolar...
Mane su : najčešće se navode troškovi samog uvođenja nove valute, smanjenje javne potrošnje i socijalnih programa, uvođenje eura znači i djelomičan gubitak suvereniteta pojedinih država...
Smatram da je ipak najveća korist ulaskom u EU i uvođenje eura u tome, što će nas staviti u neke okvire ekonomskog ponašanja i razmišljanja.

_________________
Popijte napitak za sreću !
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da zelim.Citava Europa tezi ujedinjenju,jedinstvenoj moneti,a mi smo opet najpamentiji i mozemo bez bilo koga.Nekada su Madjari kaskali za nama,a danas??????????

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 05, 2008 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo zvuci "United Countries of the Planet Earth" ... i da postoji jedna valuta (da se skoncentrisem samo na ovu temu)... ali, ko sto rece neko odozgo... pojavi li se inflacija u jednoj zemlji... kaci ostale... tako je i sa evropom... no... prednosti evropske unije su i to sto ako se nekoj maloj zemlji stvori problem... tu je citava evropa da ga resava... mada mi sve to vestacki izgleda... uvek ce neko da manjka u toj evropi .. bio u njoj ili ne... par zemalja igra glavnu ulogu... ostale se povinuju...
evro... sve jedno mi je kojom god valutom kupujem... vise mi je vazno kakve su prilike u zemlji i koliko tih evara cu da imam.
malo smam skeptik sto se tice ujedinjenja.. tako da cu biti skeptik u vezi evra... za sada.
ko zna... mozda mi se stav promeni.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne želim,mislim da bi time mnogo izgubili

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Želite li Euro kao oficijelnu valutu u svojoj zemlji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon