www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overclock MSI 6200 TD256
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
dados
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Avg 2005
Poruke: 80

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 03, 2005 4:28 pm    Naslov poruke: Overclock MSI 6200 TD256 Na vrh strane Na dno strane

Molim vas mi pomozite imam graficku MSI NX6200AX TD256 256 MB i 64bit. Kako da je otkljucam i overklokujem molim vas mi pomozite ako je to uopste moguce!!!!


_________________
Sve o sportskom lovu i ribolovu
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 03, 2005 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ta karta se u neku ruku "sama" overclockuje. Ona poseduje DOT (Dynamic Overclocking Technology) koj ima funkciju posmatranja rada procesora i kad primeti da procesor obradjuje zahtevne aplikacije (3D), ona sama ubrza procesor tako da procesor radi konstantno ravnomerno i ne preopterecuje sistem. Kad se rad procesora smanji (surfovanje po netu itd..) DOT smanji radnu frekvenciju procesora u normalu, tako da neznam zasto bi jos overclockovao ...... ?

(PS. kako se overclockuje, to neznam da ti kazem)

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
zmaster1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 436
Mesto: Cape Town

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 3:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koristi coolbits da je overklokujes. A da je otkljucas ne mozes jer je 64 bitna. To je inace jako losa kartica. Da si uzeo 6200 128bitnu bez turbocache-a mogao si da je pretvoris u 6600 (obicnu) ali ovako nista samo malo overkloka. Mada to se i ne oseca.

_________________
[img]http://img276.imageshack.us/img276/690/zm504yb.gif[/img]
 
kixy
Upozorenja: 1 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 346
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

RivaTuner ti sve riješi oko overclocka
 
Sekulas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 29
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 21, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemoj da pokusavas da je klokujes pokusao sam ja ali neuspesno otisao mi firmware

_________________
Pisao sam rečenice puno bolne i puno polne
 
Mirun
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 96
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 27, 2006 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sekulas je napisao/la sledeće:
nemoj da pokusavas da je klokujes pokusao sam ja ali neuspesno otisao mi firmware


Ma jok. Overklokuj je Riva Tunerom koliko god može a da igre rade, jer to smeće najviše vredi spaljeno Smile

Skidam kapu samo onima koji tu karticu koriste za poslovne i multimedijalne potrebe. Gledanje filmova, internet i Office aplikacije. Za igre treba izabrati minimalnu rezoluciju, minimum kvaliteta tekstura, a najvažnije je isključiti napredne Anizotropne filtere tekstura, a naročito filtere za umekšavanje ivica. Poslušaj me i nećeš se nervirati. U suprotnom štedi novac za GF 6600GT.
 
bilkic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Nov 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 19, 2007 3:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slusaj ja imam tu graficku karticu i uspesno sam je klokovo GPU sa 350mhz na 400mhz i memoriju 532mhz na 708mhz, ali ovo overklokovanje nije izvrseno od strane rivatuner ili nekog programa koji ti omogucava da klokujes iz windowsa. Ovo je odradjeno tako sto sam flesovo bios na grafickoj sa sledecim vrednostima GPU400mhz i M708mhz.
Ova graficka kao i sve ostale graficke koje napravi MSI su zasticene od overklokovanja upravo programom koji kaze da overklokuje graficku tj. DOT. Zato druze ako znas da flesujes onda flesuj SAMO DA TE UPOZORIM JEDAN POGRESAN KORAK I OSTACES BEZ g. KARTE PUNO SRECE TI ZELIM. Da ono sto nisam napomeno je da sam nacinivsi ovaj korak mnogo unapredijo svoje gejmersko iskustvo sa igrama kao sto su oblivijon4, quake4, lost planet, bioshock itd....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Overclock MSI 6200 TD256 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon